Již čtvrté pokračování programu DELTA 2 na podporu mezinárodní spolupráce v oblasti aplikovaného výzkumu mezi ČR a Kanadou
Již čtvrté pokračování programu DELTA 2 na podporu mezinárodní spolupráce v oblasti aplikovaného výzkumu mezi ČR a Kanadou
23.05.2022 / 19:22 | Aktualizováno: 23.05.2022 / 19:47
Technologická agentura České republiky vyhlásila již čtvrtou veřejnou soutěž v Programu na podporu aplikovaného výzkumu, experimentálního vývoje a inovací DELTA 2, do které se vedle českých podniků opět zapojí i partneři z Kanady.
Technologická agentura ČR (TA ČR) dne 18. května 2022 vyhlásila 4. veřejnou soutěž Programu na podporu aplikovaného výzkumu, experimentálního vývoje a inovací DELTA 2. Předmětem programu je podpora mezinárodní spolupráce v oblasti aplikovaného výzkumu ve spolupráci českých podniků a výzkumných organizací s partnery z různých zemí včetně Kanady.
Návrhy projektů lze podávat do 13. července 2021.
Program jako takový není tematicky zaměřen. Výběr témat je určen pro každou zahraniční partnerskou agenturu samostatně a odráží prioritní oblasti aplikovaného výzkumu zapojených zemí.
V rámci Kanady se letos do programu zapojila agentura Consortium for Research and Innovation in Aerospace in Québec (CRIAQ) v provincii Québec se zaměřením na letecký a kosmický průmysl.
Zájem o spolupráci mezi ČR a Kanadou v oblasti aerospace se stále rozvíjí. Příkladem je rekordní počet českých firem a institucí, které se v únoru 2021 zúčastnily RDV FORUM, přední kanadské akce zaměřené na výzkumnou spolupráci v oblasti letectví a kosmonautiky, která je organizovaná zmíněným konsorciem CRIAQ. V dubnu 2022 se pak uskutečnila mise českých aerospace firem do Montréalu, které se v rámci programu s představiteli CRIAQ osobně setkaly a prezentovaly své technologie a konkrétní projekty, které by mohly oslovit kanadské partnery. Na září 2022 se pak v rámci projektu ekonomické diplomacie PROPED plánuje česká účast na akci International Aerospace Innovation FORUM 2022, která je skvělou příležitost pro setkání s hlavními představiteli leteckého a kosmického průmyslu ze soukromého i akademického sektoru.
Hlavním uchazečem na české straně musí být firmy, a to bez omezení velikosti. Na každém projektu se musí podílet alespoň jeden zahraniční partner z vybraných lokalit. Univerzity a výzkumné organizace mohou být pak pouze přizvány.
Více informací k veřejné soutěži a k programu DELTA 2 je k nalezení na webových stránkách TA ČR (potřebné dokumenty jdou ke stažení zde).
Jan Kubačka, ekonomický diplomat
Velvyslanectví ČR v Ottawě
Poslední zprávy z rubriky Věda a výzkum:
Přečtěte si také:
Prezentace
30.10.2024 Pochybujete o crowdfundingu? Vsaďte na lepší…
30.10.2024 Hra o trhy: Jak volby a globální napětí ženou…
16.10.2024 Aby i v zimě nohy zůstaly v teple
Okénko investora
Radoslav Jusko, Ronda Invest
Olívia Lacenová, Wonderinterest Trading Ltd.
Starbucks v červených číslech: Přinese vize nového generálního ředitele oživení?
Petr Lajsek, Purple Trading
Mgr. Timur Barotov, BHS
Jakub Petruška, Zlaťáky.cz
Americké prezidentské volby za dveřma. Jaký vliv bude mít výsledek na žlutý kov?
Jiří Cimpel, Cimpel & Partneři
Portfolio 60/40: Nadčasová strategie pro dlouhodobé investory
Miroslav Novák, AKCENTA
Ali Daylami, BITmarkets
Trump vs. Harris: komu majitelé kryptoměn coby voliči dají radši hlas?