(Kurzy.cz)
Mezinárodní investiční banka podpořila největší projekt na export vyspělého energetického zařízení z České republiky do Ruské federace za posledních 15 let
Mezinárodní investiční banka (MIB) schválila poskytnutí neodvolatelné záruky společnosti ŽĎAS a.s. (Česká republika) na uskutečnění rozsáhlého projektu zahrnujícího návrh, sestavení a instalaci moderní elektrárny pro společnost Magnitogorsk Iron and Steel Works – MMK (Ruská federace). Celkový objem projektu je 172 milionů euro.
Vysoká efektivita a šetrnost k životnímu prostředí této parní elektrárny umožní společnosti MMK využívat plyn z nově postavené vysoké pece ke tvorbě páry a produkci komprimovaného vzduchu v rámci modernizace integrovaného závodu. Toto zařízení zajistí fungování vysokých pecí a uspokojí rostoucí potřeby podniku v oblasti elektrické a tepelné energie.
Společnost ŽĎAS a.s. oslavila letos 70 let od svého založení a je jedním z předních výrobců vyspělého průmyslového vybavení, strojního zařízení a nástrojů pro metalurgický, energetický a automobilový průmysl v České republice. Výrobky společnosti se těší v tuzemsku vysoké poptávce a roste jejich exportní potenciál také na klíčových trzích jako jsou Německo, Čína, Rusko, Rumunsko, Slovensko a Švédsko.
Společnost Magnitogorsk Iron and Steel Works patří mezi největší světové výrobce oceli a drží se na předních příčkách mezi ruskými železnými metalurgy.
Uskutečnění tohoto projektu umožní společnosti ŽĎAS a.s. nejen zachovat současné pracovní pozice, ale také vytvořit mnoho nových a dále posílit svou pozici ve strojírenském průmyslu. Společnost MMK zase dokončí důležitou fázi celkové modernizace a díky možnosti využívat plyn z vysokých pecí jako palivo pro novou elektrárnu také značně sníží negativní vliv svých aktivit na životní prostředí a hodnoty jejích indikátorů tak budou v souladu s nejlepšími mezinárodními standardy a postupy.
Účast Mezinárodní investiční banky v tomto projektu je zcela v souladu s její rolí mnohostranné rozvojové instituce. Tato iniciativa je příkladem jasného integračního efektu, jelikož podporuje zájmy dvou členských zemí MIB. Je navíc navržena tak, aby přispěla k dosažení Cílů udržitelného rozvoje OSN, jako jsou „Dostupné a čisté energie“, „Průmysl, inovace a infrastruktura“, „Odpovědná výroba a spotřeba“ a „Klimatická opatření“.
„Od okamžiku přesunutí našeho ředitelství do Evropy můžeme pozorovat nárůst a intenzifikaci spolupráce s evropskými společnostmi obecně a zejména se společnostmi českými. Rád bych poznamenal, že tento projekt je kvalitativně zcela novým spojením v portfoliu našich půjček a dokumentů v České republice a plánujeme rozšiřování našich investičních aktivit v této zemi a v regionu,“ uvedl Nikolay Kosov, předseda správní rady MIB.
International Investment Bank (IIB) was founded in 1970. Current shareholders of the Bank include Bulgaria, Cuba, Czech Republic, Hungary, Mongolia, Romania, Russia, Slovakia and Vietnam. The Bank has undergone major modernisation since late 2012 and is rated A- (outlook stable) by S&P, A3 (outlook stable) by Moody’s, A- (outlook positive) by Fitch, A (outlook stable) by ACRA.
Přečtěte si také
Poslední zprávy z rubriky Údaje o firmách:
Přečtěte si také:
Prezentace
30.10.2024 Pochybujete o crowdfundingu? Vsaďte na lepší…
30.10.2024 Hra o trhy: Jak volby a globální napětí ženou…
16.10.2024 Aby i v zimě nohy zůstaly v teple
Okénko investora
Jakub Petruška, Zlaťáky.cz
Americké prezidentské volby za dveřma. Jaký vliv bude mít výsledek na žlutý kov?
Mgr. Timur Barotov, BHS
Jiří Cimpel, Cimpel & Partneři
Portfolio 60/40: Nadčasová strategie pro dlouhodobé investory
Olívia Lacenová, Wonderinterest Trading Ltd.
Zlato ukazuje svou sílu v plné kráse. Překoná v novém roce hranici 3 000 USD za unci?
Radoslav Jusko, Ronda Invest
Kámen úrazu – někteří potřebují půjčky na pokrytí běžných potřeb, jiní spoří ale neinvestují
Miroslav Novák, AKCENTA
Petr Lajsek, Purple Trading
Proč evropské akcie zaostávají za americkými? A jaký je výhled?
Ali Daylami, BITmarkets
Trump vs. Harris: komu majitelé kryptoměn coby voliči dají radši hlas?
?