Nejlepší spořicí účty v roce 2020: výhody a nevýhody
Spořicí účty se těší oblibě již dlouhou dobu. Přece jen se jedná o mnohem výhodnější řešení než ukládání peněz na klasickém běžném účtu, nebo případně v hotovosti. V tomto článku se zblízka podíváme na tři nejlepší spořicí účty v roce 2020. Zjistěte, jakými sazbami jsou úročeny a jaké výhody a nevýhody se s nimi pojí.
Česká národní banka snižuje úrokové sazby
Letošní rok je v mnohém jiný než ty předešlé. Na koronavirovou pandemii kromě jiného musela zareagovat i Česká národní banka, která v tomto roce již dvakrát za sebou snížila základní úrokovou sazbu. V případě dalšího nepříznivého ekonomického vývoje je přitom podle jejího vyjádření připravena sazbu snižovat i nadále. To se přitom projevuje právě na úrokových sazbách, které jsou banky schopné svým klientům poskytovat.
V březnu tak konkrétně došlo ke snížení základní úrokové míry z 2,25 % na jedno procento. Banky na to přitom postupně zareagovaly (nebo ještě zareagují) snížením úrokových sazeb na svých spořicích účtech.
Na spořicím účtu můžete pohodlně zhodnocovat své finance .
Spořicí konto ING
V kategorii spořicích účtů se jednoznačným vítězem stala ING Bank se svým ING spořicím kontem. Tento finanční produkt je zároveň nejstarším moderním spořicím účtem v ČR a získal již řadu prestižních ocenění. ING Bank v současnosti navíc nabízí atraktivní akce pro nové i stávající klienty.
Noví klienti ING Bank například získají výhodné úročení svých úspor. Částka do 300 000 Kč je úročena sazbou ve výši 0,5 %, a to po dobu prvních 3 měsíců. Po uplynutí této doby jsou poté finance úročeny sazbou 0,3 % a úroková sazba u vkladů nad 300 000 Kč činí 0,1 %.
Výhodou ING konta je dále skutečnost, že za uskutečněné transakce ani vedení účtu nic neplatíte. Vše je zdarma a zcela bez poplatků, a to pro nové i stávající klienty. Své finance tak máte kdykoliv k dispozici, bez jakékoliv fixace či sankcí. Založení ING spořicího účtu můžete provést zcela bezkontaktně - online nebo telefonicky, a vždy budete mít k dispozici přehledné internetové bankovnictví.
Zvažujete založení ING konta? Zkuste zjistit, kdo z vašich blízkých již účet u ING Bank má. V současné době totiž běží zajímavá akční nabídka na získání nových klientů prostřednictvím stávajících. Stávající klient ING získá 800 Kč, pokud si prostřednictvím něj založí nový klient spořicí konto. Pokud tohoto nového klienta stávající klient přesvědčí i k investicím, dostane ještě bonusových 200 Kč. Tyto peníze navíc tak v současném předvánočním čase rozhodně přijdou vhod.
Spořicí účet u Raiffeisenbank
Zajímavé je také spořicí konto u Raiffeisenbank. Takzvaný účet eKonto XL láká klienty na zhodnocení úspor ve výši 0,6 %, a to do 150 000 Kč. Možnou překážkou je zde nutnost jeho aktivního využívání, kdy vám na účet musí každý měsíc přijít alespoň 15 000 Kč a zároveň musíte v měsíci realizovat minimálně tři transakce.
Zůstatek nad 150 000 Kč a zároveň do 500 000 Kč se zhodnocuje 0,3 %. Finanční částka nad 500 000 Kč se poté hodnotí úrokovou sazbou 0,01 %.
Spořicí účet u mBank
Poměrně zajímavý spořicí produkt nabízí i mBanka, která pro stávající i nové klienty zajišťuje zhodnocení financí ve výši 1,2 %. Spořit přitom můžete na 8 různých cílů, a to do maximální hodnoty 100 000 Kč. Jakmile tuto hodnotu překročíte, budou vaše další úspory zhodnoceny pouze 0,01 %, což je například v porovnání s ING kontem velmi nízká hodnota.
Na druhou stranu se mBank snaží nové klienty nalákat na zajímavý bonus ve výši až 1 500 Kč. I s ním se však pojí určité podmínky. Klient totiž musí v prvním měsíci používání zaplatit minimálně pětkrát platební kartou, díky čemuž získá bonus 1 000 Kč. Pokud ve druhém měsíci rovněž zaplatíte alespoň pětkrát platební kartou, získáte zbývajících 500 Kč.
V současné době lze tedy doufat, že se ekonomická situace ve světě co nejdříve stabilizuje a začne se pomalu ale jistě zlepšovat. Díky tomu je zde totiž šance, že Česká národní banka úrokové sazby opět zvedne, na což by mohli zareagovat poskytovatelé jednotlivých spořicích produktů.
Upozornění redakce Kurzy.cz: Články, jejichž autorem nejsou Kurzy.cz, nevyjadřují názor redakce či provozovatele portálu Kurzy.cz. Využijete-li v článcích poskytnutá sdělení jako investiční doporučení nebo poradenství, činíte tak z vlastního uvážení, na vlastní náklady a riziko.
Poslední zprávy z rubriky Osobní finance:
Přečtěte si také:
Prezentace
30.10.2024 Pochybujete o crowdfundingu? Vsaďte na lepší…
30.10.2024 Hra o trhy: Jak volby a globální napětí ženou…
16.10.2024 Aby i v zimě nohy zůstaly v teple
Okénko investora
Jakub Petruška, Zlaťáky.cz
Americké prezidentské volby za dveřma. Jaký vliv bude mít výsledek na žlutý kov?
Mgr. Timur Barotov, BHS
Jiří Cimpel, Cimpel & Partneři
Portfolio 60/40: Nadčasová strategie pro dlouhodobé investory
Olívia Lacenová, Wonderinterest Trading Ltd.
Zlato ukazuje svou sílu v plné kráse. Překoná v novém roce hranici 3 000 USD za unci?
Radoslav Jusko, Ronda Invest
Kámen úrazu – někteří potřebují půjčky na pokrytí běžných potřeb, jiní spoří ale neinvestují
Miroslav Novák, AKCENTA
Petr Lajsek, Purple Trading
Proč evropské akcie zaostávají za americkými? A jaký je výhled?
Ali Daylami, BITmarkets
Trump vs. Harris: komu majitelé kryptoměn coby voliči dají radši hlas?
Okénko finanční rady
Lukáš Kaňok, Kalkulátor.cz
Energie dál zlevňovat nebudou, vyplatí se fixovat aktuální ceny?
Martin Pejsar, BNP Paribas Cardif Pojišťovna
Tomáš Vrňák, Ušetřeno.cz
Aleš Rothbarth, Skupina Klik.cz
U nehod bez zimních pneumatik mohou pojišťovny krátit plnění
Lukáš Raška, Portu
Portu vydělalo svým uživatelům už přes 5 miliard, spravuje jim více než 36 miliard korun
Iva Grácová, Bezvafinance
Inflace a její dopad na osobní finance: Jak se připravit na rok 2025?
Richard Bechník, Swiss Life Select