JPMorgan čeká v roce 2021 další vlnu nákupů akcií, legendární byznysmen ale radí zajištění proti ztrátě hodnoty peněz
Podle analytiků z JPMorgan lze v roce 2021 očekávat novou vlnu nákupů akcií s tím, jak bude ustupovat ekonomická nejistota díky zvládnutí pandemie covidu-19 a velké objemy peněz budou v prostředí nízkých sazeb hledat výnos na akciovém trhu. Podle slavného mediálního magnáta Johna Malonea ale bezbřehé tištění peněz nevyhnutelně povede ke ztrátě hodnoty dolaru, a je proto namístě nakupovat pevná aktiva.
Úvaha analytiků z JPMorgan je celkem srozumitelná. Lze ji pospat na několika stránkách, ale také v pár bodech:
- Pandemii covidu-19 se v roce 2021 postupně podaří dostat pod kontrolu, což pomůže růstu hospodářství a opadnutí výrazné ekonomické nejistoty.
- Ekonomika ale v nejbližších měsících ještě bude potřebovat objemnou fiskální podporu, kterou bude vláda financovat na dluh.
- Velké objemy nově vydávaných amerických dluhopisů by v dávných časech hrozily prudkým nárůstem požadovaných výnosů, v současnosti ale nad výnosovou křivkou v USA bdí centrální banka. Ta proto bude masivně odkupovat bondy (podle JPMorgan dokonce může i navýšit měsíční objemy odkupů ze současných 80 miliard USD) a držet jejich výnosy na uzdě.
- Peníze z Fedu pak budou ve finančním systému hledat uplatnění, a tak je nasnadě, že jejich podstatná část různými cestami přiteče na akciový trh.
- Předpokládané snížení ekonomické nejistoty navíc přiměje řadu investorů k přesunu peněz z fondů peněžního trhu (kde reálně ztrácejí hodnotu) jinam. Třeba také do akcií.
Výsledkem úvahy je mimo jiné cílová hodnota indexu S&P 500 pro konec roku 2021 na úrovni 4 190 bodů. Vzhledem k uvedenému lze jen dodat: "Proč ne?!" A kdyby hrozilo, že se výhled nenaplní, mají analytici z největší americké banky zhruba tak nějak přesně dvanáct měsíců na to, aby svou prognózu přepracovali. A zrovna na cílových úrovních akciových benchmarků se zpravidla ani nestihne usadit prach, jak rychle mění.
Proč vlastně Fed již léta tak horlivě odvrací propady cen rizikových aktiv v čele s akciemi? Důvodů může být více, jedním z těch hlavních je ale to, že americké domácnosti drží velké objemy svého bohatství v aktivech na finančních trzích. A americké domácnosti a jejich spotřeba jsou motorem ekonomiky. To jen na vysvětlenou.
Celý článek najdete na https://www.investicniweb.cz/jpmorgan-ceka-v-roce-2021-dalsi-vlnu-nakupu-akcii-legendarni-byznysmen-ale-radi-zajisteni-proti-ztrate-hodnoty-penez/
Poslední zprávy z rubriky Akcie ve světě:
Přečtěte si také:
Prezentace
27.12.2024 Stále více lidí investuje do bitcoinu.
18.12.2024 Apple iPad je rekordně levný, vyjde teď jen na 8
Okénko investora
Radoslav Jusko, Ronda Invest
AI, demografie a ženy investorky. Investiční trendy pro rok 2025
Miroslav Novák, AKCENTA
ČNB v prosinci přerušila, nikoliv však zastavila cyklus uvolňování měnové politiky
Petr Lajsek, Purple Trading
John J. Hardy, Saxo Bank
Šokující předpověď - Nvidia dosáhne dvojnásobku hodnoty Applu
Olívia Lacenová, Wonderinterest Trading Ltd.
Mgr. Timur Barotov, BHS
Ali Daylami, BITmarkets
Jakub Petruška, Zlaťáky.cz
S návratem Donalda Trumpa zlato prudce klesá. Trhy zachvátila pozitivní nálada
Jiří Cimpel, Cimpel & Partneři
Portfolio 60/40: Nadčasová strategie pro dlouhodobé investory