Vývoj na devizovém trhu – ranní zprávy 26.06.2020
Klíčové události
- Německo: Spotřebitelská důvěra podle agentury GfK v průzkumu na červenec vzrostla na -9,6 z červnových -18,6 bodu.
- USA: Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v květnu vzrostly o 15,8 % m/m. Pokles hrubého domácího produktu v 1. čtvrtletí byl potvrzen na -5,0 % anualizovaně. Schodek obchodní bilance v květnu činil 74,34 mld. dolarů. Počet nových týdenních žádostí o podporu v nezaměstnanosti do 20. června činil 1,48 mil.
Vývoj na devizovém trhu
- EURCZK: Obchodování koruny vůči euru ve čtvrtek probíhalo nad hladinou 26,70 CZK/EUR, tj. v horní polovině postranního trendu 26,50 – 26,90 CZK/EUR, který se zformoval na začátku června. Koruna se během dne nacházela pod prodejním tlakem, výraznější ztráty si však v souhrnu za celý čtvrtek nepřispala. Domácí makroekonomický kalendář byl včera prázdný a zároveň i dopad středečního zasedání bankovní rady ČNB na obchodování byl minimální. V případě dalšího zhoršení nálady na finančních trzích nelze vyloučit, že se koruna v nejbližších dnech podívá blíže k hranici 27 CZK/EUR.
- USDCZK & PLNCZK: Vůči americkému dolaru včera koruna oslabila, když reagovala na vývoj na eurodolaru. Zkraje odpoledne byla testována hladina 24 CZK/USD (nejslabší hodnota koruny od začátku června), avšak nad tuto hladinu koruna výrazněji nezamířila. Ke konci odpoledne se obchodovalo o poznání níže, v blízkosti úrovně 23,80 CZK/USD. Na měnovém páru s polským zlotým pokračovalo obchodování v blízkosti hranice 6 CZK/PLN.
- EURHUF & EURPLN: Nejslabší měnou středoevropského regionu byl i ve čtvrtek maďarský forint, který oslabil až na hladinu 355 HUF/EUR (nejslabší hodnoty forintu od poloviny května). Výrazné ztráty si forint připsal již třetí den v řadě, ačkoliv ve čtvrtek odpoledne část dopoledních ztrát korigoval. Oslabování forintu v úterý odstartovala Maďarská centrální banka, která snížila hlavní úrokovou sazbu na 0,75 %. Polský zlotý se vůči euru pohyboval primárně v rozmezí 4,45 – 4,47 PLN/EUR.
- EURUSD: Na hlavním měnovém páru ve čtvrtek euro rozšířilo středeční ztráty a obchodování se přesunulo k hladině 1,12 USD/EUR. V tomto směru vývoj na eurodolaru navazuje na předchozí dva týdny, když i nadále pokračuje nervózní obchodování bez jasného trendu. Ve čtvrtek odpoledne byla zveřejněna řada čerstvých makroekonomických statistik z USA. Pokles americké ekonomiky v 1. čtvrtletí byl potvrzen na 5 %. Ve 2. čtvrtletí je nutné počítat s daleko výraznějším poklesem HDP, což znamená, že bude naplněna technická definice hospodářské recese. Počet nových týdenních žádostí o podporu se v posledních týdnech stabilizoval kolem hranice 1,5 miliónu. To je sice výrazně nižší číslo, než v době propuknutí pandemie Covid-19, ale z pohledu dlouhodobého průměru stále extrémně vysoké.
Očekávaná data a události
AKCENTA CZ
AKCENTA CZ je jedním z nejvýznamnějších obchodníků s devizami na českém trhu a ve střední Evropě s více než 20 letou tradicí. Kromě výhodných individuálních kurzů pro nákup a prodej deviz a minimálních poplatků za zahraniční platební styk, nabízí i zajištění proti kurzovým rizikům (forwardové obchody a opce). Společnost aktivně působí také v Polsku, Maďarsku, Slovensku, Rumunsku, Německu a Francii. Klientské portfolio tvoří více než 39 tisíc subjektů, převážně malých a středně velkých firem orientovaných na export nebo import. Je držitelem licence platební instituce a obchodníka s cennými papíry udělenou ČNB.
Více informací na: https://www.akcentacz.cz
Přečtěte si také
Poslední zprávy z rubriky Měny-forex:
Přečtěte si také:
Benzín a nafta 04.11.2024
Natural 95 35.77 Kč | Nafta 34.25 Kč |
Prezentace
30.10.2024 Pochybujete o crowdfundingu? Vsaďte na lepší…
30.10.2024 Hra o trhy: Jak volby a globální napětí ženou…
16.10.2024 Aby i v zimě nohy zůstaly v teple
Okénko investora
Jakub Petruška, Zlaťáky.cz
Americké prezidentské volby za dveřma. Jaký vliv bude mít výsledek na žlutý kov?
Mgr. Timur Barotov, BHS
Jiří Cimpel, Cimpel & Partneři
Portfolio 60/40: Nadčasová strategie pro dlouhodobé investory
Olívia Lacenová, Wonderinterest Trading Ltd.
Zlato ukazuje svou sílu v plné kráse. Překoná v novém roce hranici 3 000 USD za unci?
Radoslav Jusko, Ronda Invest
Kámen úrazu – někteří potřebují půjčky na pokrytí běžných potřeb, jiní spoří ale neinvestují
Miroslav Novák, AKCENTA
Petr Lajsek, Purple Trading
Proč evropské akcie zaostávají za americkými? A jaký je výhled?
Ali Daylami, BITmarkets
Trump vs. Harris: komu majitelé kryptoměn coby voliči dají radši hlas?
Okénko finanční rady
Lukáš Kaňok, Kalkulátor.cz
Energie dál zlevňovat nebudou, vyplatí se fixovat aktuální ceny?
Martin Pejsar, BNP Paribas Cardif Pojišťovna
Tomáš Vrňák, Ušetřeno.cz
Aleš Rothbarth, Skupina Klik.cz
U nehod bez zimních pneumatik mohou pojišťovny krátit plnění
Lukáš Raška, Portu
Portu vydělalo svým uživatelům už přes 5 miliard, spravuje jim více než 36 miliard korun
Iva Grácová, Bezvafinance
Inflace a její dopad na osobní finance: Jak se připravit na rok 2025?
Richard Bechník, Swiss Life Select