Videokomentář 19. týden 2020, dnešní fundamenty a hybatelé trhů
Tento týden jsou největšími hybateli trhů šíření koronaviru ve světě, účinky léku Remdesivir, Earnings a vztah mezi USA a Čínou.
Celosvětový denní přírůstek nově nakažených koronavirem Covid-19 se drží okolo 80 000 za den. Za úspěch lze považovat, že nevidíme exponenciální růst. Státy postupně rozvolňují svá opatření proti šíření viru a podniky začínají startovat své provozy. Investory bude nyní zajímat, zda nedojde k opětovnému růstu počtu nakažených. Znovu zavírání výroby ve světě by představovalo obrovský problém.
Denní nárůst počtu nově nakažených
Na konci minulého týdne vlil americký prezident Donald Trump do trhů nervozitu prohlášením, že zvažuje kroky proti Číně, která nezvládla situaci kolem šíření koronaviru a zamlžovala některá důležitá fakta. Trump nevylučuje ani zavedení dalších cel, což by mohlo opět rozpoutat obchodní válku mezi USA a Čínou. Tento scénář však podle mnoha analytiků není příliš pravděpodobný. Obchodní válka by měla velmi negativní dopad na občany ve Spojených státech, kde týdně roste počet nezaměstnaných v milionech.
Otevírání podniků ve světe svědčí ceně ropy, která od pondělí posiluje, stejně tak i akciové indexy. Kde jsou důležité supporty a resistence jsem rozebíral v týdenním videokomentáři (níže).
Dnešní fundamenty
Dnes má svátek Japonsko, Jižní Korea a Čína.
V 10:30 reportuje výrobní i nevýrobní PMI Velká Británie. Analytici očekávají za měsíc duben zlepšení výsledků ve výrobním a zhoršení v nevýrobním sektoru.
V 14:30 reportují Spojené státy obchodní bilanci, export a import.
V 16:00 do trhů přijdou další data ze Spojených států, tentokrát ISM nevýrobní PMI. Analytici očekávají pokles z 52.5 na 36.9 bodů.
Dnes reportují své kvartální výsledky společnosti jako Walt Disney, Activision Blizzard nebo Electronic Arts.
Týdenní videokomentář - technická analýza a fundamenty
Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.
BOSSA
Makléřský dům polské banky ochrany životního prostředí zabývající se obchodováním na devizových, komoditních a akciových trzích. Na českém trhu působí od roku 2012, kde nabízí 130 investičních nástrojů, měny, komodity a akciové indexy. Bossa podléhá dohledu České národní banky ale i polské KNF.
Více informací na: www.bossa.cz
Poslední zprávy z rubriky Makroekonomika:
Přečtěte si také:
Prezentace
14.11.2024 Dosáhne Bitcoin 100 000 USD do konce roku?
13.11.2024 Jaké je hlavní využití ekonomického kalendáře?
Okénko investora
Radoslav Jusko, Ronda Invest
Petr Lajsek, Purple Trading
Jakub Petruška, Zlaťáky.cz
S návratem Donalda Trumpa zlato prudce klesá. Trhy zachvátila pozitivní nálada
Miroslav Novák, AKCENTA
Olívia Lacenová, Wonderinterest Trading Ltd.
Starbucks v červených číslech: Přinese vize nového generálního ředitele oživení?
Mgr. Timur Barotov, BHS
Jiří Cimpel, Cimpel & Partneři
Portfolio 60/40: Nadčasová strategie pro dlouhodobé investory
Ali Daylami, BITmarkets
Trump vs. Harris: komu majitelé kryptoměn coby voliči dají radši hlas?