Na noční obloze bychom tak při průletu měli spatřit rychle letící světelný bod, který však na rozdíl například od ISS nebude trvale svítit, ale vlastně blikat. To je dáno otáčením družice a uspořádáním jejího povrchu, resp. odrazových ploch. Možnost pozorování se nyní naskytne nejen pro ranní ptáčata, ale rovněž v podvečer po setmění. Věřit jen musíme v bezoblačnou oblohu…
Jak plyne z níže uvedené tabulky počátek přeletu Humanity Star lze vždy nalézt dle uvedeného azimutu. Například čtvrteční ranní přelet bude probíhat z východoseverovýchodu a značně nízko nad obzorem až do samotného konce přeletu.
Uvedená data přeletů jsou vypočtena pro pozorovací místo „Praha“, které samo o sobě díky světelnému smogu není vůbec ideálním místem pro zhlédnutí úkazu. Každopádně při pozorování Humanity Star z jiného místa republiky tedy počítejte s určitou odchylkou.
Doplnit lze, že družici vynesla 20. ledna lehká raketa Electron odpálená z ovčí farmy na poloostrově Mahia na Novém Zélandu. Podle ředitele zmiňovaného startupu Rocket Lab Petera Becka by Hvězda Lidstva měla připomenout pozemšťanům, jak křehké je naše místo ve vesmíru, a přinést kolektivní zážitek všem lidem na Zemi. Humanity Star má zůstat na orbitu zhruba 9 měsíců. Gravitace Země totiž následně změní natolik její dráhu, že začne rychle padat k Zemi a shoří v atmosféře.Oddechnou si tak kritici „výmyslu“ Petera Becka, kterým se nelíbí vzniklé "zbytečné světelné znečištění".
Těm, kteří si najdou čas na pozorování Humanity Star, mohou zároveň shlédnout řadu známých planet. Po západu Slunce je nyní nad západem jasný Merkur a Venuše. Posledně zmiňovaná je obvykle po Měsíci vlastně nejasnějším objektem na noční obloze. V současnosti se magnituda Venuše pohybuje na záporných 3,9. Pro srovnání Měsíc v úplňku má magnitudu zhruba -12.