DOWER-D: Telefónica, Erste, VIG - mění se hospodářská mapa světa!
Zatímco Evropa, resp. EU a eurozóna, vydává nekonečné signály a další a další "poslední" varování, svět jde dál. Naposledy konkrétně Brazílie. Stala se šestou největší ekonomikou světa a předstihla (evropskou) Velkou Británii. A kdo ví co brzy čeká Francii, tedy kromě stávek?
Podle ekonomického ústavu Centre for Economics and Business Research (CEBR) roste brazilská ekonomika především díky velkým vývozům do Číny a dalších zemí Dálného východu a k posunu před Británii jí pomohla i britská bankovní krize v roce 2008. Tady hledejme odpověď na "evropskou", potažmo i českou otázku. "Ukazuje se, jak se mění hospodářská mapa světa, na níž posilují asijské země a vývozci surovin, zatímco Evropa se propadá," hodnotil změnu pořadí v žebříčku nejsilnějších ekonomik světa ředitel CEBR Douglas McWilliams.
V kontextu s předcházejícími dvěma odstavci, ale možná také v souvislosti s rádoby "údernými" titulky a slogany (aby dodaly "renomé" svým autorům, viz například ECB nenechá Evropu zkolabovat, protože by se připravila o práci) se ukazuje jak Evropa, a my zvlášť, vůbec nechápe o co ve světě v této době jde. Nevědomost prý hříchu nečiní - snad, ale zanechává za sebou trosky. A nepomáhá ani krátké předvánoční oživení dané spíše předvánočními emocemi, než pevnými základy, na kterých by se dalo stavět, viz grafy 1 až 3.
Graf 1, Telefónica O2, OS MACD a Bollingerova pásma k 27.12. - pro zvětšení klikněte
Graf 2, Erste Bank, OS MACD a Bollingerova pásma k 27.12. - pro zvětšení klikněte
Graf 3, VIG, OS MACD a Bollingerova pásma k 27.12. - pro zvětšení klikněte
Český "vklad" Evropské unii o sousedově chcíplé koze jakoby začal ovládat celou Evropu. Kdy konečně evropským politikům - a analytikům, a renomovaným nezávislým ekonomům, a stejnými slůvky se holedbajícím novinářům - dojde, že už přestává legrace a je nutné slézt z hrušky dolů? Summity a hapeningy Evropu z bryndy nevytáhnou, z té se musí dostat sama! Půjde to ale ztuha, protože ji chybí nejenom vize, ale i schopní lídři, včetně těch českých.
Nebo nám snad pomůže velký bratr? Kdepak, Spojené státy se budou, vlastně se už začaly, starat především samy o sebe. Už mají dost neustálého starání se o Evropu, a nejen o ni. A proč by také měly, když, viz výše, pozici světové ekonomické šestky vyklidila ekonomika Velké Británie a nahradila ji Brazílie? A Putinovo Rusko? Kdoví jak bude vypadat za rok! Košile je bližší kabátu. Spojeným státům je jasné, že EU svým rozhádaným stylem řízení rychle a zbytečně vyklízí pozice a spojovat se slabým znamená být ještě slabším - a to není nic pro Spojené státy!
Už jste navštívili zdarma naše Denní grafy v Klientském servisu? Ne? Klikněte sem!
Zprávy a články ke koronaviru a nemoci COVID-19
Poslední zprávy z rubriky Akcie v ČR:
Přečtěte si také:
Prezentace
30.10.2024 Pochybujete o crowdfundingu? Vsaďte na lepší…
30.10.2024 Hra o trhy: Jak volby a globální napětí ženou…
16.10.2024 Aby i v zimě nohy zůstaly v teple
Okénko investora
Olívia Lacenová, Wonderinterest Trading Ltd.
Starbucks v červených číslech: Přinese vize nového generálního ředitele oživení?
Petr Lajsek, Purple Trading
Mgr. Timur Barotov, BHS
Jakub Petruška, Zlaťáky.cz
Americké prezidentské volby za dveřma. Jaký vliv bude mít výsledek na žlutý kov?
Jiří Cimpel, Cimpel & Partneři
Portfolio 60/40: Nadčasová strategie pro dlouhodobé investory
Radoslav Jusko, Ronda Invest
Kámen úrazu – někteří potřebují půjčky na pokrytí běžných potřeb, jiní spoří ale neinvestují
Miroslav Novák, AKCENTA
Ali Daylami, BITmarkets
Trump vs. Harris: komu majitelé kryptoměn coby voliči dají radši hlas?