Michal Brothánek (AVANT IS)
Okénko investora  |  03.02.2024 14:00:00

Investice zhodnocená v čase

Diverzifikace developerských projektů přináší investorům fondu rostoucí zhodnocení jejich investic. Za rok 2023 se i přes složitou situaci na trhu nemovitostí podařilo podepsat kupní a rezervační smlouvy na nemovitosti fondu v hodnotě přes 250 milionů korun. Aktuálně fond připravuje větší rezidenční projekt v okolí Prahy, kde se bude řešit urbanistická koncepce dané lokality. V letošním roce se také očekávají kolaudace na 3 developerských projektech v Královicích, Kolovratech a na Karlštejně.

Objem majetku si drží fond dlouhodobě nad 1,56 miliardy korun, za 12 měsíců dosáhl u Prioritních investičních akcií výnos 7,18 % a od založení přinesl investorům zhodnocení přes 33,23 % (hodnoty k 30. 11. 2023). Kvalifikovaní investoři mohou investovat do Prioritních investičních akcií (PIAC) už od 1 milionu korun nebo do Prémiových investičních akcií (PRIA) od 10 milionů korun. Burzovně obchodovatelný investiční a nemovitostní fond nabízí možné zhodnocení od 6 % až 8,7 % p.a. podle typu investičních akcií. Pro období do 30.6.2024 je navýšeno minimální a maximální zhodnocení jednotlivých tříd akcií. Aktuální přehled jednotlivých tříd akcií najdete na www.csnf.cz.        

Naší strategií je bezproblémová výstavba nemovitostí, kde se klienti budou cítit dobře, získají svůj vysněný domov. Vedle toho také dlouhodobé zhodnocování investic, které do fondu vkládají investoři. Investorům doporučujeme střednědobý investiční horizont po dobu 4 roků a už po 3 letech mají nulové zdanění i výstupní poplatek na jejich investici,“ vysvětluje Lukáš Hrma, Obchodní ředitel a člen dozorčí rady ČSNF SICAV, a.s.

Výhoda fondu je v tom, že si většinu činností dokáže řešit vlastními silami, je schopen se přizpůsobovat situaci na trhu a pružně na ni reagovat. „Máme vlastní projektanty, stavební firmy a sami si byty i rodinné domy prodáváme. Jsme odborníci na development, dokážeme být efektivní a na projektech ušetřit, aniž by to mělo vliv na výsledek a pro investory tak dosáhnout co nejvyššího zisku,“ dodáváLukáš Hrma.

  

Vybrané financované projekty

KRÁLOVSKÝ STATEK KARLŠTEJN

 •  90 bytových jednotek
 •  Ideální místo k bydlení pro rodiny s dětmi v blízkosti CHKO
 •  Dostupnost 24 min. vlakem od Prahy
 •  Byty s dispozicí 1+kk až 3+kk
 •  Ceny od 3 424 080 Kč

 www.kralovskystatek.cz

REZIDENCE KOLOVRATY

 • 25 rodinných domů s dispozicí 4+kk s vlastní zahradou
 • Dostupnost 23 min. vlakem do centra
 •  Občanská vybavenost
 • Ceny od 10 998 800 Kč
 • Začíná 2. etapa výstavby 4 bytových domů se 120 byty

www.rezidencekolovraty.cz

REZIDENCE U MLÝNA KRÁLOVICE

 • 19 bytových jednotek s dispozicí 1+kk až 4+kk
 •  Bydlení v přírodě v blízkosti hlavního města
 •  Areál má rozlohu téměř 30 tisíc m2 a vlastní rybník
 •  Občanská vybavenost v obci
 •  Ceny od 5 243 700 Kč

www.rezidenceumlyna.cz

VYBRANÉ PROJEKTY FONDU

Fond má v nabídce další developerské projekty, např. SLAPY RESORT v srdci Slapské přehrady na Živohošti.

Vybraný projekt fondu ČSNF SICAV, a. s. - REZIDENCE U MLÝNA PRAHA – KRÁLOVICE 


 

 

Lukáš Hrma, Obchodní ředitel a člen dozorčí rady fondu ČSNF SICAV, a.s.

 • Od roku 2019 působí ve skupině ČSNF Group a.s.
 • Aktuálně zodpovídá za správu investičních produktů fondu kvalifikovaných investorů (FKI) ČSNF SICAV, a.s. a za dluhopisový program tohoto fondu, jejich nastavení a umístění v rámci kapitálového trhu
 • Má na starosti komunikaci s institucionálními partnery, obchodními a distribučními sítěmi v rámci celého trhu a prezentaci aktivit skupiny na konferencích, kongresech a odborných akcích s tématikou investic a investování nejen do nemovitostí
 • Podílí se na založení Asociace Fondů kvalifikovaných investorů (AFKI), která má
  za úkol edukovat a budovat větší povědomí mezi odbornou i neodbornou veřejností
  o investování v rámci FKI.

_____________________________________________________________________

O ČSNF SICAV, a.s.

ČSNF SICAV, a.s. je fondem kvalifikovaných investorů, který od založení v roce 2017, trvale zhodnocuje investorům finanční prostředky vložené akcionáři fondu, a to zejména ve formě přímých a nepřímých investic do nemovitostí, bytových jednotek a nebytových prostor, včetně výstavby nových nemovitostí, bytových jednotek a nebytových prostor, majetkových účastí v nemovitostních společnostech a jiných společnostech. Fond rovněž odkupuje a prodává zajištěné pohledávky skrze společnosti, ve kterých má majetkovou účast. Poskytuje úvěry, zápůjčky, příplatky mimo základní kapitál či jiná obdobná plnění nemovitostním společnostem.   

Disclaimer: Fond je fondem kvalifikovaných investorů dle zákona č. 240/2013 Sb., o investičních společnostech a investičních fondech, ve znění pozdějších předpisů, jeho akcionářem se může stát výhradně kvalifikovaný investor dle paragrafu 272 tohoto zákona. Hodnota investice do fondu může klesat i stoupat a návratnost původně investované částky není zaručena. Výkonnost fondu v předchozích obdobích nezaručuje stejnou nebo vyšší výkonnost v budoucnu.

Sdělení klíčových informací fondu (KID) je k dispozici na http://www.avantfunds.cz/informacni-povinnost/. V listinné podobě lze uvedené informace získat v sídle společnosti AVANT investiční společnost, a.s., City Tower, Hvězdova 1716/2b, 140 00 Praha 4 – Nusle. Další důležité informace pro investory na: https: www.avantfunds.cz

Uvedené informace mají pouze informativní charakter a nepředstavují návrh na uzavření smlouvy nebo veřejnou nabídku podle ustanovení občanského zákoníku.  

Michal Brothánek

obchodní ředitel a člen představenstva AVANT IS

Michal se dlouhodobě pohybuje v manažerských a obchodních pozicích ve finančním sektoru. Řadu let působil v korporátním obchodě ČSOB. V rámci těchto rolí řídil v letech 2006-2009 vydávání dluhových cenných papírů na dealingu banky pro velké bankovní klienty. Jako výkonný ředitel vedl v letech 2010-2016 útvar Institucionálního bankovnictví poskytující služby finančním institucím (bankám, pojišťovnám, obchodníkům s cennými papíry, investičním společnostem, investičním fondům a fondům kvalifikovaných investorů), klientům custody a depozitáře investičních společností a fondů. Zde stál u počátku boomu fondů kvalifikovaných investorů. V letech 2016 až 2021 zodpovídal jako člen představenstva ČSOB Pojišťovny za řízení všech obchodních sítí a partnerů, podpory obchodu a navazujících útvarů.


AVANT IS

AVANT je česká investiční společnost založená v roce 2007. Jedná se o největšího správce fondů kvalifikovaných investorů v České republice s tržním podílem 30,4 % (k 30.9.2023 celkem 147 fondů a podfondů ve správě a administraci s celkovým objemem majetku 132,4 mld. Kč dle AKAT). AVANT je leader v inovativních řešeních fondových struktur a nejrychleji rostoucí investiční společnost v České republice. AVANT má zkušený tým odborníků s dlouholetou praxí v sektoru finančních institucí. Investiční společnost je regulována Českou národní bankou.

Více informací na https://www.avantfunds.cz/cs.

K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Poslední zprávy z rubriky Okénko investora:

Et 11:26  Ceny mědi nad 10 000 USD. Hnacím motorem je celosvětová poptávka po zelené energii Olívia Lacenová (Wonderinterest Trading Ltd. )
St 11:44  Ceny zemědělských výrobců klesají již čtrnáct měsíců v řadě Ing. Štěpán Křeček, MBA (BHS)
St 11:22  Může Ethereum překonat Bitcoin? Ali Daylami (BITmarkets)
Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.

ISSN 1801-8688