mpo.cz (MPO)
Lidé  |  25.01.2024 11:27:05

Novým generálním ředitelem agentury CzechInvest bude Jan Michal

 
Publikováno: 25.1.2024
Autor: MPO a CzechInvest

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela vybral ve výběrovém řízení na post generálního ředitele agentury CzechInvest Jana Michala. Ten ve funkci nahradí Petra Očka, který byl dosud pověřený řízením agentury z pozice vrchního ředitele sekce digitalizace a inovací Ministerstva průmyslu a obchodu. Nový ředitel CzechInvestu oficiálně nastoupí ke 2. 4. 2024.


„Hlavním cílem je nyní to, aby CzechInvest fungoval jako moderní agentura podporující inovace a strategické projekty s vysokou přidanou hodnotou. Musí tak vytvářet co nejlepší investiční prostředí pro zahraniční partnery. Díky tomu pomůže naší ekonomice a zvýší tak její konkurenceschopnost,“ říká ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela a dodává: „Těším se na spolupráci s novým generálním ředitelem Janem Michalem a věřím, že jeho zkušenosti nám s hledáním nových a atraktivních investorů pomohou.“

„S výzvami spojených s novou pozicí přichází i závazek ke zlepšování investičního prostředí v naší zemi. Těším se na spolupráci s týmem a překonávání společných cílů. Chci především navázat na práci mého předchůdce a přispět k dotažení významných investičních projektů současné vlády. Zaměřit bych se tedy chtěl především na posilování soběstačnosti České republiky v oblasti výroby čipů nebo na získání investice na továrnu na baterie do elektromobilů, takzvanou gigafactory,“ říká budoucí generální ředitel agentury CzechInvest Jan Michal.

Jan Michal vystudoval podnikohospodářskou fakultu VŠE a mezinárodní vztahy na Fakultě sociálních věd UK v Praze. Do agentury CzechInvest přichází z Evropské komise, kde působí jako zástupce ředitele sekce na Generálním ředitelství pro komunikaci a od roku 2017 vede odbor politického a ekonomického zpravodajství. Během českého předsednictví v roce 2022 působil jako zástupce šerpy na Úřadě vlády, kde se věnoval zejména reakci na energetickou krizi.


Galerie


K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Poslední zprávy z rubriky Lidé:

Út 17:39  Aleš Černý je novým manažerem komunikace RENOMIA GROUP OPOJISTENI.CZ (OPOJISTENI.CZ)
Zobrazit sloupec