Generální ředitelkou Vodafonu v České republice bude od ledna Violeta Luca
Přes 20 let zkušeností z vedoucích pozic v oblasti prodeje, marketingu a strategie v různých společnostech má Violeta Luca, která nově povede Vodafone v Česku. Do funkce přichází z pozice generální ředitelky společnosti Microsoft Česko a Slovensko.
Dosavadní generální ředitel Vodafonu Czech Republic Petr Dvořák letos povýšil v rámci skupiny Vodafone Group a na jeho místo od ledna 2024 nastoupí Violeta Luca (43). Ta aktuálně vede společnost Microsoft Česká republika a Slovensko. Předtím působila jako generální ředitelka Microsoftu v Rumunsku.
Violeta Luca řídila transformační projekty v oblasti maloobchodu, bankovnictví, e-commerce nebo zdravotnictví a telekomunikací a má přes 20 let zkušeností z vedoucích pozic. Dlouhodobě se věnuje rozvoji digitálních dovedností, inovacím a podpoře začínajících podniků, přičemž aktivně mentoruje a posiluje postavení žen v profesní a manažerské kariéře.
Oceněná jako TOP CEO i nejlepší zahraniční manažerka
Získala řadu ocenění, mimo jiné 20 nejvlivnějších žen českého Fintechu podle časopisu Forbes a TOP CEO 2023. V soutěži Manažer roku 2022 zvítězila v kategorii Zahraniční manažer. Společnost Microsoft pod jejím vedením také několikrát získala ocenění Nejlepší zaměstnavatel, a to jak v České republice, tak v Rumunsku.
Violeta Luca působila jako členka představenstva v AmCham (Americká obchodní komora) v Rumunsku, na Slovensku a v České republice (tady v současné době zastává druhé funkční období). Před nástupem do společnosti Microsoft zastávala několik vedoucích pozic ve společnostech jako Metro Cash & Carry, Dante International, Flanco Retail, Whirlpool a AIG. Vystudovala Akademii ekonomických studií v rumunské Bukurešti.
„Je mi ctí, že jsem byla jmenována generální ředitelkou Vodafonu v České republice. Těším se na spolupráci s talentovanými týmy, se kterými chci vytvářet hodnotu pro všechny stakeholdery Vodafonu. Jsem si jistá, že společně můžeme hodně dokázat a změnit a je k tomu potřeba disciplinovaná realizace našich plánů, orientace na zákazníka a inovace ve velkém měřítku,“ říká Violeta Luca.
„Za poslední tři roky jsem poznala, jaký potenciál Česko má, a oblíbila si zdejší lidi. V nové funkci tak mám velkou příležitost dále přispívat k rozvoji české ekonomiky a společnosti jako celku. Chci poskytovat nejlepší služby zákazníkům a zároveň, spolu s partnery, dosahovat udržitelného růstu,“ dodává.
Vodafone je telekomunikačním lídrem v Evropě a Africe. Naším cílem je „spojovat pro lepší budoucnost“ a naše odborné znalosti a rozsah působení nám dávají jedinečnou příležitost dosáhnout pozitivní změny pro společnost. Naše sítě udržují rodiny, přátele, firmy i vlády ve spojení a hrajeme zásadní roli při udržování chodu ekonomik a kritických odvětví, jako je vzdělávání a zdravotní péče. Vodafone je největším operátorem mobilních a pevných sítí v Evropě, je největším světovým poskytovatelem připojení k internetu věcí (IoT) a naše technologická platforma M-Pesa v Africe umožňuje 50 milionům lidí těžit z přístupu k mobilním platbám a finančním službám. Mobilní a pevné sítě provozujeme v 17 zemích a ve 46 dalších spolupracujeme v oblasti mobilních sítí s partnery. K 31. prosinci 2022 jsme měli více než 300 milionů mobilních zákazníků, více než 28 milionů zákazníků s pevným připojením, více než 20 milionů televizních zákazníků a 160 milionů připojených IoT zařízení a platforem.
V České republice poskytuje Vodafone služby více než 4,5 milionu zákazníků – zhruba 4 miliony připadají na mobilní služby, dalších přibližně 700 tisíc na fixní služby, kde Vodafone posílil svou pozici po integraci společnosti UPC Česká republika. Podporujeme diverzitu a inkluzi prostřednictvím našich politik v oblasti mateřské a rodičovské dovolené, celosvětově s pomocí internetového připojení posilujeme postavení žen a obecně zlepšujeme přístup ke vzdělání a digitálním dovednostem. Respektujeme všechny jednotlivce bez ohledu na rasu, etnickou příslušnost, zdravotní postižení, věk, sexuální orientaci, genderovou identitu, kulturu nebo náboženství.
Vodafone rovněž dělá významné kroky ke snížení dopadu svého podnikání na planetu. Jde například o nákup 100 % elektřiny z obnovitelných zdrojů po celém světě i o opětovné použití, další prodej nebo recyklaci 100 % našeho nadbytečného síťového vybavení nejpozději od roku 2025. Firma také postupně snižuje emise skleníkových plynů z provozu i z dodavatelského řetězce. Díky těmto krokům chce Vodafone dosáhnout nejpozději v roce 2040 uhlíkové neutrality.
Poslední zprávy z rubriky Lidé:
Přečtěte si také:
Příbuzné stránky
- Česká koruna, CZK - kurzy měn české koruny
- Vodafone tarify 2023, ceny volání a SMS, data. Přehled tarifů Vodafone
- Podnikání v České republice
- innogy Česká republika a. s. - cena plynu, ceník plynu 2020
- Jaký je dnes státní svátek?
- Jaký je dnes mezinárodní den?
- Stravenky a mzda 2020 - Jsou pro vás stravenky výhodnější než zvýšení mzdy?
- Výpočet důchodu - Jak vysoký budete mít důchod?
- Měřítko - měřítko mapy. Co znamená měřítko na mapě a kolik kilometrů v reálu je jeden centimetr na mapě
- Kurzy ČNB - Kurzovní lístek České Národní Banky
- Kurzovní lístek Česká spořitelna, Kurzovní lístky bank
- Česká spořitelna, a. s. - euro, vývoj kurzu měny
Prezentace
18.11.2024 Nejlepší telefon za 2 990 Kč. Motorola má hit…
14.11.2024 Dosáhne Bitcoin 100 000 USD do konce roku?
Okénko investora
Petr Lajsek, Purple Trading
Olívia Lacenová, Wonderinterest Trading Ltd.
Jak trh reagoval na volby v USA? Historická maxima, ale i prudké propady
Radoslav Jusko, Ronda Invest
Jakub Petruška, Zlaťáky.cz
S návratem Donalda Trumpa zlato prudce klesá. Trhy zachvátila pozitivní nálada
Miroslav Novák, AKCENTA
Mgr. Timur Barotov, BHS
Jiří Cimpel, Cimpel & Partneři
Portfolio 60/40: Nadčasová strategie pro dlouhodobé investory
Ali Daylami, BITmarkets
Trump vs. Harris: komu majitelé kryptoměn coby voliči dají radši hlas?