Ekonomičtí experti budou v Praze diskutovat o možných reformách evropské fiskální politiky
Pandemie koronaviru a probíhající válka na Ukrajině. Události, které zapříčinily dynamický růst veřejných výdajů po celé Evropě, Českou republiku nevyjímaje. V době, kdy také zadlužení našeho státu roste rekordním tempem, uskuteční se ve středu 17. května 2023 na půdě Anglo-americké vysoké školy v Praze (AAU) panelová diskuse Konference IREF: Reforma fiskálních pravidel v Evropě: Je návrat ke zdravým veřejným financím možný a pravděpodobný? (IREF Conference: Reform of Fiscal Rules in Europe: The reform of fiscal rules in Europe: Is a return to sound public finances possible, and is it probable?), které se zúčastní čtyři ekonomičtí experti ze střední Evropy. V roli hlavního speakera vystoupí profesor ekonomie na Braniborské technické univerzitě v Chotěbuzi a člen Eucken Institutu ve Freiburgu Jan Schnellenbach. Mezi dalšími členy diskuzního panelu se představí profesorka Varšavské ekonomické školy Agnieszka Slomka Golebiovska, hlavní ekonom investiční skupiny Natland Petr Bartoň a Olívia Lacenová, hlavní analytička brokerské společnosti Wonderinterest Trading Ltd. Společně budou probírat aktuální téma fiskální politiky v rámci Evropské unie, jejích nedostatků, limitů a možných reforem.
Sami evropští zákonodárci si uvědomují, že současný vývoj veřejných financí s obrovskými rozpočtovými schodky je dlouhodobě neudržitelný. Na konci dubna proto Evropská komise představila soubor reformních návrhů, které však – zdá se – spíše než ke zlepšení, vedou k dalšímu zhoršení fiskální politiky v Evropě.
Mimo jiné o tom budou v Praze diskutovat ekonomové Jan Schnellenbach, Agnieszka Slomka Golebiovska, Petr Bartoň a Olívia Lacenová, kteří nabídnou jak svůj pohled na věc, tak mnoho dalších cenných poznatků na toto aktuální téma. Kromě současných návrhů reforem evropské fiskální politiky, se v rámci diskuse pokusí přiblížit další možné alternativní a účinnější způsoby, jak podpořit udržitelnost veřejných financí v Evropě.
Panelová diskuse expertů Konference IREF: Reforma fiskálních pravidel v Evropě: Je návrat ke zdravým veřejným financím možný a pravděpodobný?(IREF Conference: Reform of Fiscal Rules in Europe: The reform of fiscal rules in Europe: Is a return to sound public finances possible, and is it probable?), se uskuteční ve středu 17. května 2023 na půdě AAU – konkrétně v učebně 2.07– od 17:00 do 19:00. Zájemci si mohou své místo rezervovat na webu AAU.
AAU
Anglo-americká vysoká škola, z.ú., užívající v angličtině název Anglo-American University, byla založena v roce 1990. Nabízí studentům ve svých studijních oborech (hospodářská správa, právo, mezinárodní vztahy, humanitní studia, žurnalistika a další) výuku v souladu s americkými vzdělávacími standardy v malých, interaktivně vedených studijních skupinách.
AAU jako první evropská vzdělávací instituce získala v roce 2016 prestižní americkou akreditaci WSCUC, která akredituje takové renomované vysoké školy, jako je Stanford University, University of California, Berkeley, nebo Chapman University, s níž AAU poskytuje společný MBA program.
Více informací na: www.aauni.edu
Poslední zprávy z rubriky Investice:
Přečtěte si také:
Prezentace
30.10.2024 Pochybujete o crowdfundingu? Vsaďte na lepší…
30.10.2024 Hra o trhy: Jak volby a globální napětí ženou…
16.10.2024 Aby i v zimě nohy zůstaly v teple
Okénko investora
Olívia Lacenová, Wonderinterest Trading Ltd.
Starbucks v červených číslech: Přinese vize nového generálního ředitele oživení?
Petr Lajsek, Purple Trading
Mgr. Timur Barotov, BHS
Jakub Petruška, Zlaťáky.cz
Americké prezidentské volby za dveřma. Jaký vliv bude mít výsledek na žlutý kov?
Jiří Cimpel, Cimpel & Partneři
Portfolio 60/40: Nadčasová strategie pro dlouhodobé investory
Radoslav Jusko, Ronda Invest
Kámen úrazu – někteří potřebují půjčky na pokrytí běžných potřeb, jiní spoří ale neinvestují
Miroslav Novák, AKCENTA
Ali Daylami, BITmarkets
Trump vs. Harris: komu majitelé kryptoměn coby voliči dají radši hlas?