FN v Motole revitalizuje plicní kliniku - Finanční podpora z Národního plánu obnovy nyní umožnila zahájit realizaci dlouho připravovaného projektu Snížení energetické náročnosti objektu
FN v Motole revitalizuje plicní kliniku
„Stavební úpravy zlepší prostředí pro pacienty i personál zdravotnického zřízení. Bude provedeno zateplení obvodového pláště budovy včetně střešní konstrukce, výměna otvorových výplni včetně stínicích prvků a rekonstrukce osvětlovací soustavy,“ uvádí Miroslava Mikasová z odboru komunikace Fakultní nemocnice v Motole.
Vliv těchto opatření na budoucí úspory energií na provoz nemocnice bude průběžně vyhodnocován zavedeným energetickým managementem.
Pneumologická klinika 2. LF UK a FN Motol je zařízením oboru pneumologie a ftizeologie, který se zabývá prevencí, diagnostikou, léčením, posuzováním a výzkumem všech onemocnění respiračního ústrojí včetně tuberkulózy. Tento obor se zaměřuje i na omezování přechodu akutní fáze nemoci v chronickou a racionalizaci péče o osoby s chronickými nemocemi dýchacího ústrojí.
Realizaci stavebních úprav zpozdila pandemie. „Situace vyvolaná pandemií covidu-19 si vynutila přednostně řešit péči o pacienty i vzhledem ke zvýšenému nárůstu hospitalizací. Kapacitně žadatel pracoval na hranici svých možností, proto dosud nebylo možné uskutečnit realizaci stavebních projektů, která by znamenala snížení kapacity zdravotnického zařízení,“ říká Miroslava Mikasová z odboru komunikace.
Finanční podpora z Národního plánu obnovy nyní umožnila mimo jiné zahájit realizaci dlouho připravovaného projektu Snížení energetické náročnosti objektu Pneumologické kliniky Fakultní nemocnice Motol v Praze.
Fakultní nemocnice v Motole v současné době zajišťuje logisticky náročnou koordinaci probíhajících a připravovaných stavebních projektů v areálu FN Motol v období do 31. prosince 2025 při snaze minimalizovat snížení finančních příjmů ze zdravotního pojištění během stavebních prací a současně nesnížit dostupnost lékařské péče pro pacienty. Problémem jsou rostoucí náklady stavebních prací a materiálů.
Po realizaci se očekává snížení energetické náročnosti budovy. Za rok by mělo ubýt emisí CO2 o 88 tun, dojít ke snížení energetické potřeby o 1 140 GJ za rok a uspořit 1306 GJ primární energie z neobnovitelných zdrojů.
Projekt splňuje podmínku, že dojde k minimální úspoře 30 % primární energie z neobnovitelných zdrojů oproti původnímu stavu nebo emisí CO2. U projektu bude také zajištěno splnění podmínky, aby při zlepšování energetické náročnosti státních a veřejných budov bylo nejméně 70 % stavebního a demoličního odpadu připraveno k opětovnému použití nebo recyklaci.
Nemovitosti, reality - byty, domy
Poslední zprávy z rubriky Investice:
Přečtěte si také:
Prezentace
30.10.2024 Pochybujete o crowdfundingu? Vsaďte na lepší…
30.10.2024 Hra o trhy: Jak volby a globální napětí ženou…
16.10.2024 Aby i v zimě nohy zůstaly v teple
Okénko investora
Radoslav Jusko, Ronda Invest
Olívia Lacenová, Wonderinterest Trading Ltd.
Starbucks v červených číslech: Přinese vize nového generálního ředitele oživení?
Petr Lajsek, Purple Trading
Mgr. Timur Barotov, BHS
Jakub Petruška, Zlaťáky.cz
Americké prezidentské volby za dveřma. Jaký vliv bude mít výsledek na žlutý kov?
Jiří Cimpel, Cimpel & Partneři
Portfolio 60/40: Nadčasová strategie pro dlouhodobé investory
Miroslav Novák, AKCENTA
Ali Daylami, BITmarkets
Trump vs. Harris: komu majitelé kryptoměn coby voliči dají radši hlas?
?