mzv.cz (MZv ČR)
Ze světa  |  16.09.2022 16:48:58

Soutež o KGK EXPO 2025 Ósaka

Soutež o KGK EXPO 2025 Ósaka

16.09.2022 / 16:19 | Aktualizováno: 16.09.2022 / 16:38

Dotaz podaný 22. 8. 2022 s prodlouženou lhůtou odpovědi o 10 dnů

Dotaz:

Dobrý den, ve smyslu zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, vás tímto žádám o poskytnutí následujících informací: 1) Kopii návrhu koncepce české účasti na výstavě EXPO 2025, který do výběrového řízení poslal jeho pozdější vítěz Ondřej Soška. Žádám o zaslání původního návrhu, který byl ve výběrovém řízení posuzován, nikoliv pozdějších, dopracovaných verzí, které byly představeny vládě, veřejnosti, apod., až po uzavření výběrového řízení. 2) Počet a seznam účastníků výběrového řízení na pracovní místo ředitele/ředitelky Kanceláře generálního komisaře účasti České republiky na Všeobecné světové výstavě EXPO. 3) Materiály, které ve výběrovém řízení na ředitele KGK předložil jeho vítěz Ondřej Soška.

Odpověď:

K bodu 1) V Příloze 1.

K bodu 2) Personální odbor MZV obdržel ve stanovené lhůtě 4 přihlášky do výběrového řízení na pracovní místo ředitele/ředitelky KGK, z nichž 2 splňovaly veškeré podmínky a náležitosti stanovené pro účast ve výběrovém řízení. Všichni uchazeči výběrového řízení na pracovní místo ředitele/ředitelky KGK, s nimiž proběhl pohovor před výběrovou komisí, byli fyzickými osobami, občany České republiky, kteří dosáhli vysokoškolského vzdělání magisterského stupně a doložili znalost anglického jazyka, odpovídající alespoň stupni C1 Společného evropského referenčního rámce pro jazyky ve stupni znalostí 3 Seznamu standardizovaných jazykových zkoušek, který tvoří přílohu rozhodnutí Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.[1] Odkazujeme se na § 12, větu první, zákona č. 106/1999 Sb., který uvádí, že "Všechna omezení práva na informace provede povinný subjekt tak, že poskytne požadované informace včetně doprovodných informací po vyloučení těch informací, u nichž to stanoví zákon". Vzhledem k tomu, že zákon č. 106/1999 Sb. v § 8a odst. 1 ukládá povinnému subjektu poskytovat, mimo jiné, osobní údaje jen v souladu s právními předpisy upravujícími jejich ochranu, postupovalo MZV způsobem co nejvíce šetřícím povahu práva na ochranu soukromí a vyloučilo z poskytnutí ty informace, které by mohly vést k identifikaci dotčených osob. Tento postup potvrdil i rozsudek Nejvyššího správního soudu ze dne 14. 12. 2017, č. j. 9 As 359/2017-51. V souladu se závěry tohoto rozsudku MZV vycházelo též z toho, že tyto osoby poskytly své osobní údaje pouze pro účely výběrového řízení, a nestaly se tak věcí veřejnou. Tyto osoby navíc nebyly na základě výběrového řízení vybrány, takže tím spíše není v jejich případě dán veřejný zájem na zveřejňování či zpřístupňování požadovaných informací.

K bodu 3) Materiály, které ve výběrovém řízení na ředitele KGK předložil jeho

vítěz Ondřej Soška, jsou v anonymizované podobě v přílohách 2 až 4 kromě kopie občanského průkazu.


[1] Rozhodnutí Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR č. j. MSMT-24156/2019 ze dne 3. září 2019, kterým se stanoví Seznam standardizovaných jazykových zkoušek pro účely systému jazykové kvalifikace zaměstnanců ve správních úřadech.Koncepce (PDF, 3 MB)žádost o přijetí (PDF, 2 MB)


K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.

ISSN 1801-8688