Lidé (Lidé)
Lidé  |  18.07.2022 15:28:08

Petr Konvalinka se stal prvním předsedou Technologické agentury České republiky, který obhájil svůj mandát

Technologická agentura ČR (TA ČR) má důvod k oslavám. Současnému předsedovi Petru Konvalinkovi se podařilo obhájit mandát a zůstává tak v čele agentury další 4 roky. Jeho opětovné jmenování schválila vláda na svém jednání dne 14. 7. 2022. Stal se tak prvním předsedou v historii TA ČR, kterému se podařilo obhájit svou pozici.

Petr Konvalinka bude nadále působit jako člen předsednictva a zároveň předseda Technologické agentury ČR. Do obhajoby šel s důležitými milníky a úspěchy, o které se za necelé 4 roky svého působení zasloužil. Patří mezi ně:

  • sjednocení podmínek v prostředí aplikovaného výzkumu, vývoje a inovací,
  • zařazení resortních programů MPO TREND, MD DOPRAVA 2020+ a MŽP PROSTŘEDÍ PRO ŽIVOT do portfolia programů TA ČR,
  • vytvoření, projednání a schválení nového programu SIGMA,
  • příprava konceptu spolufinancování projektů, podávaných českými subjekty do výzev HORIZON 2020 a nově i HORIZON EUROPE formou tzv. „cofundů“,
  • a v neposlední řadě podpora boje proti pandemii covid-19 prostřednictvím vyhlášení speciální veřejné soutěže v programu ETA a současně nabídka rozšířit financované projekty v programech TA ČR o vývoj roušek, masek, testovacích sad. Podobně v souvislosti s válkou na Ukrajině proběhla podpora ukrajinských výzkumníků a výzkumnic, akademiků a studentů ve financovaných projektech TA ČR.

Ohledně dalšího směřování TA ČR už má Petr Konvalinka také jasno: „Rád bych přispěl k tomu, aby Technologická agentura ČR byla i nadále institucí, která zajistí výrazně lepší propojování výzkumu, vývoje a inovací s průmyslovou praxí a užší spolupráci výzkumných institucí s podniky. Hlavní změna by měla být ve větší orientaci na poskytování komplexních služeb od konzultace projektových záměrů přes pomoc v orientaci na dotační a mimodotační nástroje až po pomoc při ochraně duševního vlastnictví a transferu technologií do praxe,” říká znovuzvolený předseda TA ČR Petr Konvalinka.

Konvalinka se poprvé přihlásil do výzvy na doplnění předsednictva Technologické agentury České republiky v roce 2018, aby uplatnil zkušenosti, které získal nejen jako vedoucí katedry na Fakultě stavební ČVUT v Praze, řešitel několika projektů TA ČR a MPO, ale zejména jako rektor ČVUT v době působení ve funkci v letech 2014-2018. Jeho druhé funkční období bude trvat až do roku 2026.

prof. Ing. Petr Konvalinka, CSc., FEng.

Petr Konvalinka vystudoval na Fakultě stavební Českého vysokého učení technického v Praze (ČVUT) obor Konstrukce a dopravní stavby. V roce 2002 byl jmenován docentem v oboru Teorie stavebních konstrukcí a materiálů. O šest let později byl jmenován profesorem ve stejném oboru. Od roku 2014 je členem Inženýrské akademie ČR.

Od roku 1984 pracoval Petr Konvalinka na ČVUT jako akademický pracovník, přednášel předměty stavební mechaniky a soustavně se zabýval výzkumnou a experimentální činností. Byl řešitelem a spoluřešitelem významných projektů základního i aplikovaného výzkumu (Centrum excelence GA ČR, projekty MPO, MŠMT, MV, GA ČR a TA ČR). V letech 2014 – 2018 působil ve funkci rektora ČVUT, s účinností od 26. září 2018 byl jmenován Vládou ČR do funkce předsedy Technologické agentury ČR.

Během své kariéry se Petr Konvalinka zabýval výzkumnou činností zejména v oblasti experimentální a numerické mechaniky, analýzy materiálových a konstrukčních vlastností stavebních materiálů, v oblasti destrukcí stavebních konstrukcí, a také v oblasti statických a dynamických zatěžovacích zkoušek mostů a inženýrských konstrukcí.

K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.

ISSN 1801-8688