Ultrarychlé datové spojení dálného východu a Evropy povede přes Izrael
Ilustrace: Shutterstock
Firma Partner Communications podepsala kontrakt se společností Tamares Telecom, která je hlavním investorem projektu, na 271 milionů korun. Jde o počáteční financování nové ultrarychlé datové struktury. V průběhu dvou let by mělo být položeno přibližně 300 kilometrů optických kabelů.
V plánu je spojit telekomunikační síť Dálného východu se dvěma místy v Izraeli: Allenby Bridge (hraniční přechod s Jordánskem) a městem Eilat u Rudého moře. Dále obě tyto místa napojit na sítě, které vedou Středozemním mořem do přístavního města Haifa na severu Izraele. Nově položené optické kabely se tak připojí k sítím, které spravuje Google nebo Telecom Italia.
Stávající infrastruktura ultrarychlého datového spojení vede v Izraeli dvěma směry. První je z Haify do města Beer Ševa v Jižním distriktu (zhruba v polovině Izraele). Projekt má za cíl propojit Beer Ševu a Eilat na jihu Izraele. Druhá část vede opět z Haify do místa Ma’aleh Adumim poblíž Jeruzaléma. Je tedy třeba vytvořit spojení mezi Ma’aleh Adumim a Allenby Bridge severně od Mrtvého moře. Vznikne tak nejen propojení v rámci Izraele, ale i druhá cesta pro rychlá data, která by měl být stabilnější než stávající skrze Suezský průplav. Přenos dat Suezem je často ohrožen geopolitickými problémy nebo samotnými loděmi, které jím proplouvají, kvůli jeho nedostatečné hloubce. Zároveň by izraelská infrastruktura měla být levnější verzí té přes Suez.
PŘÍLEŽITOSTI PRO ČESKÉ FIRMY
Pro české firmy z oboru jde o velmi zajímavé příležitosti. Budování a pokládání nové infrastruktury je příležitostí pro firmy, které se specializují na výrobu optických vláken a celých kabelů. Dále také na produkty související s pokládáním optických kabelů jako instalační komponenty, svorky, standardní a speciální propojovací kabely, spojky, rozvodové rámy a fúzní svářečky. Příležitost mají i společnosti, které vyrábí měřicí přístroje. Izraelská firma Partner Communications je také otevřená zahraničním investorům.
Tomáš Kadlec, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Tel Avivu
Díky našim firmám o nás ví celý svět
Moderní ekonomická diplomacie
Moderní ekonomická diplomacie je časopis, který vydává Ministerstvo zahraničních věcí ČR a který je určen především pro české exportéry. Jedná se o dvouměsíčník, ve kterém vývozní firmy najdou praktické informace o exportních trzích, o službách které jim nabízí Ministerstvo zahraničních věcí a síť ambasád spolu se zahraničními kancelářemi českých státních agentur a institucí. Čtenářům přináší také informace o našich seminářích a podnikatelských misích, o možnosti zapojení se do B2B aktivit České rozvojové agentury a financování exportu. Obsahuje také články, komentáře, analýzy a rozhovory o trendech v oblasti světové ekonomiky, perspektivních exportních oborech a úspěšných českých exportérech.
Poslední zprávy z rubriky Evropská unie:
Přečtěte si také:
Prezentace
30.10.2024 Pochybujete o crowdfundingu? Vsaďte na lepší…
30.10.2024 Hra o trhy: Jak volby a globální napětí ženou…
16.10.2024 Aby i v zimě nohy zůstaly v teple
Okénko investora
Olívia Lacenová, Wonderinterest Trading Ltd.
Starbucks v červených číslech: Přinese vize nového generálního ředitele oživení?
Petr Lajsek, Purple Trading
Mgr. Timur Barotov, BHS
Jakub Petruška, Zlaťáky.cz
Americké prezidentské volby za dveřma. Jaký vliv bude mít výsledek na žlutý kov?
Jiří Cimpel, Cimpel & Partneři
Portfolio 60/40: Nadčasová strategie pro dlouhodobé investory
Radoslav Jusko, Ronda Invest
Kámen úrazu – někteří potřebují půjčky na pokrytí běžných potřeb, jiní spoří ale neinvestují
Miroslav Novák, AKCENTA
Ali Daylami, BITmarkets
Trump vs. Harris: komu majitelé kryptoměn coby voliči dají radši hlas?