Mise zaměřená na trendy v oblasti automobilového průmyslu do Chicaga a Detroitu
Mise zaměřená na trendy v oblasti automobilového průmyslu do Chicaga a Detroitu
27.04.2022 / 23:27 | Aktualizováno: 27.04.2022 / 23:30
Elektromobilita je ve Spojených státech amerických na vzestupu, zájem českých firem a vědecko-výzkumných institucí o nová partnerství roste a projekty ekonomické diplomacie se vrací do fyzické podoby. To jsou tři klíčové teze, které stojí za první úspěšnou realizací projektu ekonomické diplomacie v jurisdikci Generálního konzulátu Chicago v roce 2022.
Po covidové přestávce se nyní v dubnu uskutečnila mise zaměřená na hlavní trendy v oblasti automobilového průmyslu – elektromobilitu a autonomní řízení vozidel. Realizátoři mise si od počátku stanovili jasný cíl – připravit atraktivní program pro účástnící se subjekty a vytipovat jim perspektivní partnery v oblasti amerického Středozápadu. Důvod zacílení mise do států Illinois a Michigan byl zřejmý. V těchto státech je významná koncentrace firem a vědecko-výzkumných institucí, které se zabývají nejnovějšími trendy v oblasti mobility a případná spolupráce s nimi tak skýtá pro české subjekty nezanedbatelnou příležitost.
Program byl pestrý. V Chicagu členové delegace diskutovali mimo jiné s ředitelem Illinoiské asociace pro autonomní řízení vozidel, sdíleli své poznatky s výzkumnými pracovníky Illinois Institute of Technology a navštívili dynamicky se rozvíjející startupové akcelerátory. Program v Detroitu byl navázán na mezinárodní veletrh World Congress Experience pořádaný asociací SAE International, která sdružuje odborníky z automobilového, leteckého a dopravního průmyslu. Nad rámec tohoto veletrhu absolvovali členové delegace řadu pracovních schůzek s předem pečlivě vytipovanými protějšky.
„Prakticky všichni partneři, s nimiž jsme se setkali, byli pro naši instituci relevantní. Jejich výběr tedy proběhl organizačním týmem k naší plné spokojenosti a jsme jim za to vděční. S minimálně dvěma získanými kontakty budeme usilovat o navázání formální spolupráce a rozvíjení vztahů,“ popsal své dojmy z mise vedoucí oblasti autonomního řízení Centra dopavního výzkumu dr. Marek Vanžura. Spokojenost projevil i proděkan Fakulty dopravní Českého vysokého učení technického v Praze prof. Miroslav Svítek: „Přínos akce pro FD ČVUT byl významný, protože chceme naše aktivity rozšířit na další univerzity v USA.“
Mise je výsledkem dlouhodobého záměru o posilování česko-americké spolupráce v obchodní i vědecko-výzkumné oblasti. Vznikla jako společný projekt ekonomické diplomacie financovaný Ministerstvem průmyslu a obchodu a byla realizována Generálním konzulátem České republiky v Chicagu ve spolupráci se zahraniční kanceláří CzechInvest v New Yorku, a to za podpory kanceláře CzechTrade v Chicagu. Její úspěšná realizace je tak potvrzením synergií zahraničních zastoupení České republiky.
Monika Bokšová, Generální konzulát České republiky v Chicagu
Poslední zprávy z rubriky Auto Moto:
Přečtěte si také:
Prezentace
14.11.2024 Dosáhne Bitcoin 100 000 USD do konce roku?
13.11.2024 Jaké je hlavní využití ekonomického kalendáře?
Okénko investora
Radoslav Jusko, Ronda Invest
Petr Lajsek, Purple Trading
Jakub Petruška, Zlaťáky.cz
S návratem Donalda Trumpa zlato prudce klesá. Trhy zachvátila pozitivní nálada
Miroslav Novák, AKCENTA
Olívia Lacenová, Wonderinterest Trading Ltd.
Starbucks v červených číslech: Přinese vize nového generálního ředitele oživení?
Mgr. Timur Barotov, BHS
Jiří Cimpel, Cimpel & Partneři
Portfolio 60/40: Nadčasová strategie pro dlouhodobé investory
Ali Daylami, BITmarkets
Trump vs. Harris: komu majitelé kryptoměn coby voliči dají radši hlas?