České firmy se s úspěchem zúčastnily veletrhu Amsterdam Drone Week 2022
České firmy se s úspěchem zúčastnily veletrhu Amsterdam Drone Week 2022
01.04.2022 / 14:07 | Aktualizováno: 01.04.2022 / 14:38
Po několikerém odkladu termínu, způsobeném koronavirovými omezeními, se na samém konci března 2022 v nizozemském Amsterdamu uskutečnila tradiční veletržní a konferenční akce v oblasti bezpilotní techniky - Amsterdam Drone Week 2022. V rámci českého pavilonu, zorganizovaného Aliancí pro bezpilotní letecký průmysl ČR a Velvyslanectvím ČR Haagu s finanční podporou PROPED, se jej aktivně zúčastnili zástupci pěti českých firem (BizGarden, Dronetag, Fly4future, Upvision a Workswell). Vzhledem k ideální lokaci české expozice hned vedle hlavního pódia měli účastníci možnost aktivně oslovovat potenciální partnery z různých oblastí řešení v bezpilotním leteckém průmyslu, od autonomního provozu dronů a jejich stavby, systému na budoucí řízení provozu dronů tzv. U-space a pokročilých služeb dronů, přes zařízení pro jejich síťovou identifikaci až po termovizní systémy a speciální senzory pro drony.
Veletrh Amsterdam Drone Week je jedním z největších světových veletrhů, zaměřených na integraci technologie dronů do komerční sféry, probíhá každoročně v Las Vegas a v Amsterdamu (ročník 2020 proběhl vzhledem k pandemii online). Kromě expozic je součástí veletrhu i třídenní odborná konference. Veletrh ideálně umožňuje propojení poskytovatelů technického řešení s koncovými uživateli v řadě odvětví, např. ve stavebnictví, energetice, veřejných službách, lesnictví a zemědělství, infrastruktuře a dopravě, těžebním průmyslu, ale také v oblasti veřejná bezpečnosti, průzkumu a mapování. Účast na veletrhu poskytuje rovněž příležitost seznámit se s nizozemským UAV prostředím i novými oborovými trendy.
Představitelé Aliance v rámci programu veletrhu i konference také aktivně komunikovali se zástupci Evropské agentury pro bezpečnost letectví (EASA), neboť součástí veletrhu byla každoroční EASA High Level Conference on Drones, a dalšími zástupci evropských institucí leteckých autorit o dalším vývoji evropské regulace provozu dronů, jehož se dlouhodobě aktivně účastní. Jednání probíhala také i se světovými špičkami v oboru dronů i výrobců velkých dronů, určených pro přepravu osob, jako je například Airbus, Volocopter a další.
V souvislosti s akcí bylo zřejmé i s ohledem na aktuální vývoj evropské legislativy provozu dronů, že mezi hlavní témata patří nyní ve světě právě Urban Air Mobility, provoz dronů v městském prostředí k účelům zásilek různého charakteru i budoucího převozu osob velkými drony s prvky U-space, síťové identifikace a dalšími systémy pro zajištění bezpečného provozu dronů v takových podmínkách. V těchto oblastech je tedy možno nalézt mnoho dalších příležitostí pro uplatnění inovativních českých firem, jimž letošní velmi zdařilá prezentace českých vystavovatelů na tomto prestižním veletrhu výrazným způsobem pootevřela dveře pro vstup na světovou scénu.
Stanislav Beneš, obchodně-ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Haagu
Poslední zprávy z rubriky Ze světa:
Přečtěte si také:
Prezentace
30.10.2024 Pochybujete o crowdfundingu? Vsaďte na lepší…
30.10.2024 Hra o trhy: Jak volby a globální napětí ženou…
16.10.2024 Aby i v zimě nohy zůstaly v teple
Okénko investora
Olívia Lacenová, Wonderinterest Trading Ltd.
Starbucks v červených číslech: Přinese vize nového generálního ředitele oživení?
Petr Lajsek, Purple Trading
Mgr. Timur Barotov, BHS
Jakub Petruška, Zlaťáky.cz
Americké prezidentské volby za dveřma. Jaký vliv bude mít výsledek na žlutý kov?
Jiří Cimpel, Cimpel & Partneři
Portfolio 60/40: Nadčasová strategie pro dlouhodobé investory
Radoslav Jusko, Ronda Invest
Kámen úrazu – někteří potřebují půjčky na pokrytí běžných potřeb, jiní spoří ale neinvestují
Miroslav Novák, AKCENTA
Ali Daylami, BITmarkets
Trump vs. Harris: komu majitelé kryptoměn coby voliči dají radši hlas?