David Jukl (Mercurius Pro)
Kryptoměny  |  17.02.2022 14:44:46

Zmeškali jste Shiba Inu? Máme pro vás 2 kryptoměny se skvělým potenciálem k nákupu

Shiba Inu (CRYPTO:SHIB) byla poměrně neznámá, dokud Elon Musk 4. října 2021 na Twitteru nezveřejnil obrázek svého psa Flokiho. Floki je shodou okolností Shiba Inu a v následujících dnech se počet tweetů zmiňujících tento meme token zvýšil více než 20krát.

Když se později téhož měsíce usadil prach, dosáhl Shiba Inu historického maxima 0,00008616 USD, což představuje zisk 153 000 000 % za méně než jeden rok. Jinými slovy, pokud byste do Shiba Inu investovali 1 dolar v listopadu 2020, vydělali byste v době, kdy v říjnu 2021 dosáhla svého maxima, více než 1 milion dolarů.

Od té doby však cena meme tokenu klesla o 65 %, a pokud nebude představeno nějaké nové významné využití, jeho cena se pravděpodobně neodrazí ode dna. Na druhou stranu existuje řada dalších blockchainových projektů s obrovským potenciálem.

A i když by investoři nikdy neměli očekávat takové výnosy, jaké generuje Shiba Inu, Solana (CRYPTO:SOL) a Chainlink (CRYPTO:LINK) by mohly v dlouhodobém horizontu generovat monstrózní výnosy.

Zde je důvod.

1. Solana

Solana je platforma pro chytré smlouvy postavená na technologii blockchain, což je systém záznamů používaný ke sledování transakcí a prevenci podvodů. V kontextu kryptoměn blockchainy ukládají data napříč stovkami nebo tisíci uzlů (počítačů) a tato decentralizovaná architektura pomáhá síť zabezpečit. Bohužel také ztěžuje škálování těchto sítí.

Při ověřování transakcí se uzly musí shodnout na pořadí, v jakém k těmto událostem došlo. Za tímto účelem uzly označují transakce časovým razítkem pomocí hodin místního systému. Jak se však síť stává decentralizovanější (tj. přibývá uzlů), dochází stále častěji k drobným nesrovnalostem mezi místními hodinami a jejich vyrovnání zabere čas.

Solana tento problém řeší svým jedinečným konsensuálním protokolem, který kombinuje důkaz podílu a důkaz historie. Namísto spoléhání se na místní hodiny každého systému jsou časová razítka zabudována do samotného blockchainu, čímž se vytváří ověřitelné pořadí událostí, což urychluje propustnost. Solana totiž teoreticky zvládne 50 000 transakcí za sekundu (TPS) a konečnosti (tj. nevratného přidání transakcí do blockchainu) dosáhne zhruba za 13 sekund.

Díky tomu si Solanu oblíbili vývojáři decentralizovaných aplikací (dApp) a investoři do decentralizovaných financí (DeFi). Platforma podporuje více než 1 300 projektů, včetně řady videoher, tržišť NFT a protokolů DeFi. Ve skutečnosti je Solana šestým největším DeFi ekosystémem v blockchainovém odvětví a drží 3,9% podíl na trhu z hlediska celkových dolarů investovaných na platformě.

A co víc, vývojářský tým nedávno oznámil Solana Pay, potenciálně převratné platební řešení. To obchází banky a sítě kreditních karet a umožňuje spotřebitelům platit obchodníkům přímo pomocí stablecoinů, jako je USD Coin, kryptoměna navázaná na cenu amerického dolaru. A protože službu pohání blockchain společnosti Solana, jsou platby vypořádány během několika sekund a transakce stojí zlomek haléře.

S tím, jak se decentralizovaný ekosystém aplikací a služeb Solany stává populárnějším, by měla poptávka po tokenu SOL (měně používané k úhradě transakčních poplatků) růst, což povede k růstu jeho ceny. Proto tato kryptoměna vypadá jako chytrá investice.

 

2. Chainlink


Chytré smlouvy poháněné blockchainem jsou počítačové programy, které se automaticky spouštějí, když jsou splněny předem definované podmínky. Inteligentní smlouva může být například použita k usnadnění sportovního sázení. Protokol by nejprve vybral sázky od účastníků a po skončení sportovní události by připsal peníze na účet vítěze. Důležitější je, že inteligentní smlouvy jsou po nasazení odolné proti manipulaci a neměnné, což znamená, že představují velmi bezpečný a efektivní způsob vynucování dohod.


Bohužel blockchainy nemohou komunikovat s externími systémy. To by ohrozilo samotný problém, který se snaží řešit (tj. centralizované řízení). Spoléhání se na jediný externí systém by narušilo decentralizovanou povahu sítě tím, že by vytvořilo jediný bod selhání. Tento bezpečnostní prvek samozřejmě výrazně omezuje reálnou využitelnost chytrých smluv. Například v mém příkladu s hazardními hrami, jak by protokol věděl, kdo vyhrál sázku? Odpovědí je Chainlink, decentralizovaná síť věštců - subjektů, které jsou schopny přenést reálná data do jakéhokoli blockchainu.


Funguje to takto: Provozovatelé uzlů Chainlink (tj. lidé provozující infrastrukturu orákul) musí vsadit tokeny Link, aby se mohli zapojit. Tím je zajištěna jejich poctivost. Dále, když chytrá smlouva požaduje externí data - například výsledek sportovní události - operátoři uzlů podají nabídku na tuto úlohu a protokol Chainlink vybere několik oraklů, kteří data získají. Klíčovým slovem je "více". Díky agregaci a sladění dat z několika zdrojů může Chainlink poskytovat přesná data, aniž by byla ohrožena decentralizovaná povaha sítě. Po dokončení jsou provozovatelé uzlů placeni v tokenech Link.


Chainlink samozřejmě není jediná věštecká síť, ale je zdaleka nejpopulárnější. Má více než 1 100 partnerství, včetně 90 blockchainů a více než 550 produktů DeFi, zatímco její další nejbližší konkurent - protokol Band - má celkem méně než 60 partnerství. Jinými slovy, Chainlink je prakticky bezkonkurenční.


A v budoucnu, za předpokladu, že dApps a produkty DeFi budou i nadále získávat na popularitě, bude pravděpodobně více chytrých kontraktů volat po datech od Chainlink oracles. To zase vytvoří poptávku po tokenu Link, což povede k růstu jeho ceny. 


Mercurius Pro

Mercurius Pro, o. c. p., a. s. vznikl v roce 2018 a jeho tým má bohaté zkušenosti z předchozího působení jak v českých, tak zahraničních makléřských domech, investičních bankách a dalších finančních institucích. Poskytujeme profesionální služby pro začínající, pokročilé i institucionální investory. Naší vizitkou jsou letité zkušenosti a výsledky naší práce.

Pro investory, kteří nemají velké zkušenosti, případně jsou limitováni časem, nabízíme konzultace s makléřem či pasivní přístup k investicím skrze řízená portfolia. Zkušený investor uvítá širokou paletu nástrojů FX, komoditního, finančního i akciového trhu, včetně derivátů. Lehce si tak může z naší nabídky vytvořit své široce diverzifikované portfolio. Profesionálním a korporátním investorům nabízíme produkty a podmínky upravené dle jejich požadavků.

Více informací najdete na: www.mercurius.pro

20.02. 20:59  Krypto měny s potenciálem (Jan Kříž)
20.02. 20:55  Krypto měny s potenciálem-Satoshi Nakamoto (Jan Kříž)
18.02. 09:06  Krypto měny s potenciálem (Purusottama dás)
18.02. 08:45  Krypto měny s potenciálem (Mamlasman)
18.02. 08:00  Krypto měny s potenciálem (Mamlasman)
Diskuse je uzavřena






Zobrazit sloupec 
Kurzy.cz logo
EUR   BTC   Zlato   ČEZ
USD   DJI   Ropa   Erste

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

Vyloučení odpovědnosti

Copyright © 2000 - 2025

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.

ISSN 1801-8688