Lucembursko chystá další ročník prestižní technologické konference
ICT Spring je jedna z tradičních globálních konferencí zaměřená na moderní technologie, která dává firmám a startupům příležitost k osobnímu setkání, prezentaci a navázání kontaktů. Ročník 2022 se uskuteční v prostorách Lux Expo v Lucemburku ve dnech 30. června – 1. července.
Ilustrační foto Shutterstock
Konference ICT Spring se v Lucemburku koná pravidelně od roku 2010 a je dlouhodobě výrazně podporována lucemburskou vládou. Loni v rámci programu vystoupili premiér Xavier Bettel, ministr hospodářství Franz Fayot či ministr pověřený digitalizací Marc Hansen. Akce se v minulých ročnících účastnilo více jak 500 společností ze 72 zemí světa a na 5 000 účastníků v rámci přednášek, debat a workshopů.
Program ICT Spring 2022 bude ještě oznámen. Konference v roce 2021 byla rozdělena do pěti tematických skupin – Digital Summit, FinTech Summit, European Security Forum, Space Forum a Mastermind Summit and Competition. Dynamický rozvoj moderních technologií přináší také společné výzvy, které spojují zájmy soukromého i veřejného sektoru. Ty byly kromě prezentací nových možností a zkušeností v oblasti společným jmenovatelem všech tematických skupin konference. Digitální a FinTech Summit se zaměřily především na odstraňování bariér, jež digitální prostředí nabízí a usnadňuje tak dostupnost vzdělání, služeb či veřejné administrativy, nicméně zároveň přináší větší zranitelnost a potřebu bezpečného prostoru.
K nejzásadnějším společným výzvám, které vzešly z ICT Spring 2021, patří zejména otázky kybernetické bezpečnosti a budování odolnosti, jímž bylo věnováno European Security Forum. V rámci jeho debat a workshopů rezonoval především fakt, že se nacházíme v novém období nulové důvěry, jež nastala společně s masivním nástupem přesunu do on-line prostoru v souvislosti s pandemií koronaviru, která zintenzivnila důležitost spolupráce v oblasti ochrany dat. Mastermind summit and Competions se loni uskutečnil premiérově a nabídl možnost nejvýraznějším startupům v oblasti deeptech, fintech a NewSpace. Ocenění loni získaly společnosti FIN-PAY (Austrálie), Encapsulate (USA) a Pale Blue (Japonsko).
Barbora Pláničková, ekonomická diplomatka, Velvyslanectví ČR v Lucemburku
Moderní ekonomická diplomacie
Moderní ekonomická diplomacie je časopis, který vydává Ministerstvo zahraničních věcí ČR a který je určen především pro české exportéry. Jedná se o dvouměsíčník, ve kterém vývozní firmy najdou praktické informace o exportních trzích, o službách které jim nabízí Ministerstvo zahraničních věcí a síť ambasád spolu se zahraničními kancelářemi českých státních agentur a institucí. Čtenářům přináší také informace o našich seminářích a podnikatelských misích, o možnosti zapojení se do B2B aktivit České rozvojové agentury a financování exportu. Obsahuje také články, komentáře, analýzy a rozhovory o trendech v oblasti světové ekonomiky, perspektivních exportních oborech a úspěšných českých exportérech.
Poslední zprávy z rubriky Investice:
Přečtěte si také:
Prezentace
30.10.2024 Pochybujete o crowdfundingu? Vsaďte na lepší…
30.10.2024 Hra o trhy: Jak volby a globální napětí ženou…
16.10.2024 Aby i v zimě nohy zůstaly v teple
Okénko investora
Petr Lajsek, Purple Trading
Mgr. Timur Barotov, BHS
Jakub Petruška, Zlaťáky.cz
Americké prezidentské volby za dveřma. Jaký vliv bude mít výsledek na žlutý kov?
Jiří Cimpel, Cimpel & Partneři
Portfolio 60/40: Nadčasová strategie pro dlouhodobé investory
Olívia Lacenová, Wonderinterest Trading Ltd.
Zlato ukazuje svou sílu v plné kráse. Překoná v novém roce hranici 3 000 USD za unci?
Radoslav Jusko, Ronda Invest
Kámen úrazu – někteří potřebují půjčky na pokrytí běžných potřeb, jiní spoří ale neinvestují
Miroslav Novák, AKCENTA
Ali Daylami, BITmarkets
Trump vs. Harris: komu majitelé kryptoměn coby voliči dají radši hlas?