(Kurzy.cz)
Bitcoin v medvědím trhu
Před polovinou dubna bitcoin prakticky přesně po měsíci technicky prorazil svá předchozí maxima a začal vytvářet nová. Ve středu 14. dubna se pak obchodoval již v blízkosti hranice 64 900 USD. Následně se však sentiment začal otáčet a tento čtvrtek se zmiňovaná digitální měna již začala ocitat zpět pod psychologickou hladinou 50 tis. USD. Bitcoin tak každopádně od svých maxim přišel již o více než 20 %. Tedy o část, která je všeobecně na finančních trzích následně definována pro aktivum jako medvědí trh.
Nutno rovnou dodat, že u bitcoinu pokles od maxim o více než 20 % není letos nic neobvyklého. Nyní se tak stalo totiž již potřetí. A v předchozích dvou případech se ukázalo, že se nejednalo o změnu dlouhodobého, dokonce ani krátkodobého trendu. Bitcoin totiž dokázal po lednovém propadu rychle otočit a následně dosáhnout nových maxim. To samé se odehrálo po propadu z konce února.
Nyní může být situace trochu odlišná a dočkat bychom se mohli přeci jen většího poklesu. Alespoň při pohledu na graf, resp. techniku. Na bitcoinu především ke konci loňského roku došlo k odstartování výrazné rallye. Pokud vezmeme v úvahu lednová minima, krátkodobý růstový trend posledních měsíců byl poklesem v posledních dnech porušen (viz. červená linie v grafu). A zároveň již byla při pokusu o zpětný růst otestována, tentokrát tedy již jako rezistence. Patrný je i pokles pod námi vyznačený krátkodobý růstový kanál, který lze na bitcoinu spatřovat.
Jak jsme také v grafu dále naznačili, výraznou
technickou hranici lze spatřovat navíc u úrovně 52 tis. USD (vyznačená fialová
linie).
Ohledně dalších důležitých sledovaných technických indikátorů, kterými jsou cenové průměry, možno zmínit pokles pod celou řadu těch krátkodobějších. Tedy pod deseti, dvaceti i padesátidenní včetně i exponenciálních. Bitcoin pak poslední dny/hodiny vlastně osciluje u 100 denního cenovým průměrem. Každopádně se drží stále výrazně daleko od značně sledovaného 200 denního průměru (aktuálně cca 34 760 USD, resp. 39 200 USD exponenciální).
Pokud se podíváme směrem níže, na grafu lze dle našeho názoru vyčíst nejbližší výraznou a důležitou technickou hranici především úrovně u 43 tis. USD (vyznačeno zeleně).
Detail grafu:
Obdobně jako jiné instrumenty na finančních trzích, je cenově bitcoin kromě „techniky“ ovlivňován také fundamenty. V uplynulých dnech lze zmínit především zamýšlené zdanění kapitálových výnosů v USA.
Kryptoměny, vývoj kurzu za týden
Více zpráv k tématu Bitcoin & Kryptoměny
Poslední zprávy z rubriky Kryptoměny:
Přečtěte si také:
Prezentace
30.10.2024 Pochybujete o crowdfundingu? Vsaďte na lepší…
30.10.2024 Hra o trhy: Jak volby a globální napětí ženou…
16.10.2024 Aby i v zimě nohy zůstaly v teple
Okénko investora
Radoslav Jusko, Ronda Invest
Olívia Lacenová, Wonderinterest Trading Ltd.
Starbucks v červených číslech: Přinese vize nového generálního ředitele oživení?
Petr Lajsek, Purple Trading
Mgr. Timur Barotov, BHS
Jakub Petruška, Zlaťáky.cz
Americké prezidentské volby za dveřma. Jaký vliv bude mít výsledek na žlutý kov?
Jiří Cimpel, Cimpel & Partneři
Portfolio 60/40: Nadčasová strategie pro dlouhodobé investory
Miroslav Novák, AKCENTA
Ali Daylami, BITmarkets
Trump vs. Harris: komu majitelé kryptoměn coby voliči dají radši hlas?