plzen.eu (Plzeň)
Z regionů  |  09.04.2021 00:00:00

Město Plzeň podpoří sportovní infrastrukturu Viktorie Plzeň – fotbal, Handball clubu v Újezdě a Plavecký klub Slávie VŠ Plzeň

Město podpoří sportovní infrastrukturu Viktorie Plzeň – fotbal, Handball clubu v Újezdě a Plavecký klub Slávie VŠ Plzeň

Na základě platné Koncepce sportu města Plzně podporuje krajská metropole investice do sportovní infrastruktury. Zastupitelstvo město schválilo poskytnutí individuálních investičních dotací pro Viktoria Plzeň – fotbal z. s. ve výši dva miliony korun, ve výši jeden milion korun pro Handball club Plzeň-Újezd a pro Plavecký klub Slávia VŠ Plzeň ve výši 630 tisíc korun.

„Národní sportovní agentura pro letošní rok vypsala dotační výzvu Regionální sportovní infrastruktura 2020–2024, ve které mohou žádat i sportovní subjekty, které jsou v dlouhodobém nájmu. Dotační program je určený na modernizaci sportovišť a maximální dotace činí 10 milionů korun. Podmínkou dotační výzvy je 30% spoluúčast žadatelů. Z tohoto důvodu se Viktoria Plzeň – fotbal, Handball club z Újezdu a Plavecký klub SlaviaPlzeň obrátily na město Plzeň s žádostí o přispění na tuto spoluúčast,“ vysvětlil první náměstek primátora Roman Zarzycký.

Viktoria Plzeň – fotbal z. s., dlouhodobý nájemce sportovního areálu v Luční ulici, podala žádost o dotaci na modernizaci stávající tréninkové plochy druhého hřiště v daném areálu. Rekonstrukce bude zahrnovat zemní a výkopové práce, stávající přírodní povrch bude zcela odstraněn a bude provedena výměna podkladu sportoviště. Následně proběhne realizace podloží a zatravnění včetně opravy drenážního a závlahového systému,“ popsal první náměstek primátora Roman Zarzycký. Součástí rekonstrukce jsou také zemní pouzdra pro umístění fotbalových branek. Sportoviště bude po rekonstrukci v rámci volných kapacit využíváno také jinými subjekty, jako je Regionální fotbalová Akademie Plzeňského kraje, okresními a krajskými výběry jednotlivých mládežnických organizací i žáky školských zařízení, s nimiž klub v rámci své činnosti spolupracuje. Rozpočet investiční akce je stanoven na 7,5 milionu korun včetně DPH.

Handball club Plzeň-Újezd požádal město o individuální investiční dotaci ve výši jeden milion korun na dofinancování projektu rekonstrukce stávajícího antukového hřiště s osvětlením na hřiště s umělým povrchem včetně nového osvětlení, a to ve sportovním areálu v ulici Staroveská v plzeňském Újezdě. Celkové náklady jsou odhadnuty na 4,6 milionu korun. Předpokládaný začátek rekonstrukce je naplánován na srpen 2021, dokončeno by mělo být do konce října 2021,“ doplnil Roman Zarzycký.

Plavecký klub Slávia VŠ Plzeň z. s. požaduje 630 tisíc korun na modernizaci nezbytného technického zařízení – výměna startovních bloků. Cílem je nákup a osazení startovních bloků vyhovujících nejnovějším standardům Světové plavecké federace pro pořádání soutěží nejvyšší úrovně a pro soutěže mistrovské úrovně České republiky. jedná se o startovní bloky s odrazovou plochou o rozměru 50x70 metrů s nastavitelnou opěrkou nohy pro atletický start včetně odnímatelného zařízení pro znakový start a s možností jejich připojení k elektronické časomíře pro detekci chybných startů,“ řekl Přemysl Švarc, vedoucí magistrátního odboru sportu, Smart Cities a podpory podnikání.

Text: Adriana Jarošová


Zveřejněno: 9. 4. 2021, Martin Pecuch

 
K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.

ISSN 1801-8688