Ranní přehled událostí s analýzou EUR/USD, GBP/USD, USD/JPY a ROPY (14.1.2014)
Podle průzkumu společnosti NZIER vzrostla podnikatelská důvěra na Novém Zélandu i v posledním čtvrtletí loňského roku. Oproti třetímu kvartálu zrychlila dokonce o 14 bodů a je nejvýš za posledních 20 let, konkrétně od června 1994. Průzkum mezi 2 500 podnikateli slouží jako výhledový indikátor na dalších 6 měsíců, přičemž hodnoty nad 0 značí optimismus.
Americké akcie začaly nový týden propadem. Hlavním hybatelem je v současnosti výsledková sezóna obchodovaných společností. Avšak včera je rozhýbal hlavně prezidenta atlantské pobočky Fedu Dennise Lockharta. Ten řekl, že bude-li se vše vyvíjet dle očekávání, tak centrální banka bude pokračovat v pravidelném snižování objemu kvantitativního uvolňování.S&P 500 ztratilo během včerejška 1,26 procenta, Dow Jones 1,09 procenta a Nasdaq dokonce 1,47 procenta. Obchodníci amerických akciových titulů tak dnes budou sledovat zveřejnění hospodářských výsledků dvou velkých bank Wells Fargo a JP Morgan, aby zjistili, zdali loňské výkony akciových titulů odpovídají fundamentům společností.
Na negativní výkony Wall Streetu navázal i japonský akciový index Nikkei, který v úterý ráno ztratil 3 procenta. USD/JPY po pondělním výprodeji (-1.1%), jemuž předcházelo dění na Wall Street a pokles výnosů z amerických dluhopisů v úterý ráno částečně zkorigoval (+0,5%).
Japonský běžný účet zůstal v listopadu druhý měsíc v řadě v červených číslech. Tentokrát dosáhl deficitu 592,8 miliard jenů (5,74 miliardy amerických dolarů), což výrazně překonalo odhadovaných 380,4 miliard. Ekonomové dávají zhoršený výsledek za vinu slabému jenu, který zvýšil cenu importu. Nicméně v Japonsku i přes zhoršený výsledek panuje dobrá nálada a věří se v návrat k přebytku, hnacím motorem by se mělo stát očekávané posílení exportu.
Francouzský prezident Francois Hollande bude dnes mluvit na své pravidelné novoroční konferenci. Investoři mu budou pečlivě naslouchat, protože druhá největší ekonomika v poslední době zveřejňuje špatná makroekonomická data a hrozí ji recese. Důležité je, aby Francie urychlila své strukturální reformy, s nimiž zaostává za zbytkem eurozóny. Hollande rovněž plánuje pokračovat v jednání s podniky, s nimiž chce dosáhnout vzájemné dohody o nižších daních výměnou za vyšší zaměstnanost lidí.
Dnešní seanci ovlivní tyto zprávy:
- 10:30 Britský index spotřebitelských cen (CPI)
- 11:00 Průmyslová produkce eurozóny
- 14:30 Americké maloobchodní tržby
- 14:30 Americké importní ceny
- 18:45 Projev člena FOMC – Plosser
- 19:20 Projev člena FOMC – Fischer
EUR/USD se ve včerejší úvodní seanci neodhodlalo k výraznějšímu pohybu. Trh tak již od pátku zůstává na 4hodinovém grafu přikryt klouzavým průměrem 100, který funguje jako dynamická rezistence. Z technického hlediska by trh mohl využít silné podpory na Fibonacciho hladině 23,6 a dovršit vytvoření dvojitého dna. Cenová projekce se shoduje i s horní hranou naznačeného kanálu a tato hladina je tedy krátkodobým cílem. Situaci komplikuje jen překoupenost oscilátorů a tak je potřeba dávat pozor na pokles pod 1,3620, který by měnil výhled.
GBP/USD se propadlo až na dno býčího kanálu, kde prozatím našlo podporu. Z technického hlediska jde již o třetí odraz, který by teoreticky měl vyvolat nové posílení na tomto páru. Stopku by však tomuto scénáři mohl vystavit dnešní výsledek britské inflace, ten patří mezi nejsledovanější ukazovatele a lze tak očekávat vysokou volatilitu. Do proražení kanálu zůstává výhled pozitivní.
USD/JPY se proražením důležité rostoucí trendové linie dostalo výrazně níž a momentálně svádí boj se silným odporem. Ten se vytvořil překonáním klesající linie a hladinou 103,40. Navíc se zde přidává překoupenost na stochastickém oscilátoru. Dokud se trh nevrátí nad červenou zónu, tak je výhled medvědí.
ROPA se stále drží nad supportem 91,78 a na trhu lze napočítat již třetí důležité testování této úrovně. Krátkodobý pohled ukazuje možnost vytvoření dvojitého dna, jehož platnost by se potvrdila proražením odporu 93,18. Tím by si trh uvolnil cestu k naznačeným odporům.
Přečtěte si také
Poslední zprávy z rubriky Investice:
Přečtěte si také:
Příbuzné stránky
- USD/JPY pin bar na 8letých maximech, analýza USD/JPY, AUD/JPY, EUR/AUD
- Analýza USD/JPY, GBP/JPY a EUR/JPY
- Analýza EUR/JPY, NZD/JPY a CAD/JPY
- Ranní přehled událostí s analýzou EUR/USD, GBP/USD, USD/JPY a AUD/USD (6.3.2014)
- Ranní přehled událostí s analýzou EUR/USD, GBP/USD, AUD/USD a USD/JPY (4.3.2014)
- Ranní přehled událostí. USD/JPY bojuje s úrovní 100 a intradenní analýza EUR/USD, GBP/USD, USD/JPY a ROPY
- Ranní komentář s analýzou EUR/USD, GBP/USD, AUD/USD a USD/CAD
- Ranní přehled událostí s analýzou EUR/USD, GBP/USD, AUD/USD, USD/JPY (22.8.2013)
- Kurz Eura, Euro EUR, aktuální kurzy koruny a měn
- Kurz Eura, Euro EUR, aktuální kurzy koruny a měn
- Kurs Eura, Euro EUR, aktuální kursy koruny a měn
- Kurs Eura, Euro EUR, aktuální kursy koruny a měn
Prezentace
14.11.2024 Dosáhne Bitcoin 100 000 USD do konce roku?
13.11.2024 Jaké je hlavní využití ekonomického kalendáře?
Okénko investora
Radoslav Jusko, Ronda Invest
Petr Lajsek, Purple Trading
Jakub Petruška, Zlaťáky.cz
S návratem Donalda Trumpa zlato prudce klesá. Trhy zachvátila pozitivní nálada
Miroslav Novák, AKCENTA
Olívia Lacenová, Wonderinterest Trading Ltd.
Starbucks v červených číslech: Přinese vize nového generálního ředitele oživení?
Mgr. Timur Barotov, BHS
Jiří Cimpel, Cimpel & Partneři
Portfolio 60/40: Nadčasová strategie pro dlouhodobé investory
Ali Daylami, BITmarkets
Trump vs. Harris: komu majitelé kryptoměn coby voliči dají radši hlas?