Mistrovství Evropy ve fotbale 2004 - Portugalsko

Michal Heřmanský (AliaWeb)
ME ve fotbale 2004  |  30.06.2004 21:15:36

Portugalsko dál sní svůj sen - Nizozemci nevystřelili na bránu

V Lisabonu hrála domácí reprezentace proti Holandsku. Oba týmy od začátku zodpovědně bránily, Portugalci byli mírně ofenzivnější, nikdo nechtěl udělat osudovou chybu. Tu udělala až nizozemská obrana a možná i brankář Van der Sar, když ve 26. minutě po Decově rozehrávce rohového kopu nechali skórovat Ronalda. Od té doby se hrál pro diváka zajímavý fotbal, útok střídal útok. Nejprve vyvinuli tlak Nizozemci, stříleli Overmars ve 28. minutě a Seedorf po Davidsově centru ve 31. minutě. Portugalci však hru po chvíli vyrovnali, v 36. minutě mohl skórovat Pauleta. Další gól, i když pro ofside neuznaný, viděli diváci v 39. minutě, střílel Van Nistelrooij. Ve 41. minutě Figo krásnou střelou trefil pouze tyč nizozemské brány.

Ve druhém poločase Portugalci pokračovali ve svém tlaku. V 53. minutě šel Pauleta sám na Van der Sara, ale napálil přímo do něj. V 58. minutě Figo na krátko rozehrál rohový kop a Maniche dalekonosnou zatočenou střelou zvýšil na 2:0. V 63. minutě se Jorge Andrade, portugalský obránce, ve skluzu snažil odkopnout míč před Van Nisterooijem a povedlo se mu nádherně přelobovat vlastního brankáře. 2:1. Poté Portugalci zahustili obranu, Nizozemcům se nedařilo dostat před soupeřovu bránu a vystřelit. Zkoušeli hrát vzduchem, v podstatě jen nakopávali míče do pokutového území, byl to takový podivný tlak bez střel na portugalskou bránu. Ve 4. minutě nastovovaného času měl šanci Deco, který střílel do dobře postaveného nizozemského brankáře Ricarda.

Portugalci byli lepším týmem, postupují do finále, které se bude hrát v neděli 4. července v Lisabonu, zaslouženě.

K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Poslední zprávy z rubriky ME ve fotbale 2004:

08.07.2004  Baroš a Rosický půjdou do Realu ?! Vladimír Urbánek (Kurzy.cz)
05.07.2004  Baroš nejlepším střelcem šampionátu Michal Heřmanský (AliaWeb)
04.07.2004  Řekové jsou mistry Evropy Michal Heřmanský (AliaWeb)
01.07.2004  Řecký gól v poslední vteřině znamená náš bronz Michal Heřmanský (AliaWeb)