Mistrovství Evropy ve fotbale 2004 - Portugalsko

Michal Heřmanský (AliaWeb)
ME ve fotbale 2004  |  24.06.2004 20:50:42

Portugalsko po infarktovém zápase postupuje do semifinále

Hrálo se v Lisabonu před 62 275 převážně Anglii fandícími diváky.

Již ve 3. minutě prodloužil anglický výkop Costinha k Owenovi, který byl před portugalským brankářem zcela sám a hbitě dal gól. Portugalci se snažili vyrovnat - šance měli Figo a Maniche. Ve 27. minutě byl Vasselem vystřídán zraněný Rooney. Útok střídal útok. Z portugalské strany si chodil pro fauly Ronaldo, trestné kopy zkoušeli proměnit Figo a Deco. Z Angličanů byl hodně aktivní Owen.

Ve druhém poločase Portugalci útočili, měli míč většinu času na svých kopačkách, bohužel nemohli dlouho přijít na to, jak překonat anglickou obranu, která hrála naprosto bezchybně. V 75. minutě byl Postigou střídán výborně hrající Figo. V 83. minutě Postiga hlavou vyrovnal. V 90. minutě odcentroval Beckham po faulu Maniche ke Campbellovi, který hlavičkoval do břevna a posléze i do brány. Rozhodčí však gól pro faul na brankáře neuznal.

V prvních 10 minutách prodloužení Portugalci nedovolili Angličanům prakticky nic. Zavřeli je na jejich polovině hřiště a útočili z plných sil. Dojem mírně kazil fakt, že často chodili před anglickou bránu ne vstřelit gól, ale nechat se faulovat. Angličané se vzchopili až ve 12. minutě, kdy ohrozil portugalskou bránu Beckham. Ve druhé části prodloužení v 19. minutě vykopávali Angličané míč z brankové čáry. Ve 20. minutě Rui Costa vstřelil nádhernou střelou, kdy se míč odrazil od břevna do brány, vedoucí gól Portugalců. Ve 25. minutě prodloužení rozehrál Beckham rohový kop, J. Terry nahrál Lampardovi, který srovnal na 2:2.

Penaltový rozstřel nezačal pro Anglii šťastně - D. Beckham penaltu nedal ( dali Owen, Lampard, Terry, Hargreaves). Za Portugalce však ve třetí sérii nedal Rui Costa (dali Deco, Simao, Ronaldo, Maniche), a tak první řada penalt skončila 4:4. Dále už se střílely penalty jen po jedné. Za Anglii dal A. Cole, za Portugalce dloubákem srovnal Postiga. Za Anglii si pak postavil míč D. Vassell a nedal. Portugalce poslal do semifinále brankář P. Ricardo, který svého kolegu Jamese s přehledem prostřelil.

Další zápas bude portugalská reprezentace hrát 30.6. v Lisabonu proti vítězi zápasu Švédsko - Holandsko.

Výsledky a tabulky fotbalového ME 2004

K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Poslední zprávy z rubriky ME ve fotbale 2004:

08.07.2004  Baroš a Rosický půjdou do Realu ?! Vladimír Urbánek (Kurzy.cz)
05.07.2004  Baroš nejlepším střelcem šampionátu Michal Heřmanský (AliaWeb)
04.07.2004  Řekové jsou mistry Evropy Michal Heřmanský (AliaWeb)
01.07.2004  Řecký gól v poslední vteřině znamená náš bronz Michal Heřmanský (AliaWeb)