Češi vs. Japonci. V čem se liší při obchodování?

Fintokei dlouhodobě působí na japonském i na českém a slovenském trhu. Jak si podle našich aktuálních zkušeností Češi a Slováci vedou v porovnání s Japonci? Jsou například konzervativnější.
Jedním z nejvýrazných rozdílů mezi zmiňovanými národy je přístup k riziku. Zatímco Japonci se obecně chovají mnohem rizikověji a mají tendenci k hazardnějším rozhodnutím, Češi a Slováci jsou ve svém přístupu obezřetnější. I to je důvod, proč jsme kvůli japonským traderům museli upravit některá pravidla týkající se gamblingu.
Úspěšnost obou skupin traderů – těch z Česka a Slovenska i z Japonska – je přitom podle dat podobná. Zajímavým rozdílem je však délka, po kterou si obchodníci z Česka a Slovenska udrží svůj účet. Ti totiž zpravidla vydrží déle, což ukazuje na stabilnější přístup k obchodování.
Češi se chtějí učit
Zajímavý je i pohled na celkový počet aktivních traderů. Jak upozorňuje Ondřej Hartman z FXstreet, Česko je v tomto ohledu unikátní – na relativně malý počet obyvatel (přibližně 10 milionů) připadá nezvykle vysoká aktivita na trzích.
Rozdíl existuje v zájmu o vzdělávání. Zatímco Japonci obecně nevěnují tolik pozornosti edukaci v oblasti tradingu, Češi a Slováci naopak projevují o hlubší znalosti výrazný zájem. I to je jeden z důvodů, proč se s Fintokei v budoucnu plánujeme více zaměřit na vzdělávací aktivity právě ve střední Evropě.
Zhruba 20 % klientů, kteří obchodují s účtem ProTrader určeným pro nejzkušenější obchodníky, se dokáže propracovat k fundovanému účtu – tedy takovému, kde již obchodují s reálnými prostředky firmy. Ovšem pouze polovina z nich se nakonec dočká prvního výplatního dne (payoutu). Tento fakt jen podtrhuje, jak náročné a kompetitivní prostředí v tradingu panuje – a zároveň jak velkou roli hraje disciplína a právě kontinuální vzdělávání.
Japonci jsou pružnější
Japonští obchodníci jsou také velmi aktivní a zaměřují se hlavně na rychlé obchodní strategie, jako je intradenní obchodování nebo scalping, při nichž se pozice otevírají a uzavírají během minut či dokonce vteřin.
Oproti tomu čeští tradeři často volí klidnější přístup s menším množstvím obchodů – průměrně jich uskuteční zhruba 15 až 50 měsíčně, zatímco Japonci i několikanásobně více. Výjimkou není ani extrémní případ tradera Yusukeho, který za čtyři měsíce zvládl přes 550 obchodů a díky solidní úspěšnosti si přišel na výplaty v hodnotě zhruba půl milionu korun.
Japonci se navíc ukazují jako velmi přizpůsobiví. I když jejich styl obchodování nese vyšší rizika, jsou ochotni měnit své návyky a přistoupit na podmínky nutné ke splnění výzev. Tato schopnost přizpůsobit se pravidlům a pružně reagovat na požadavky ukazuje jejich flexibilitu, která je v tak náročném oboru, jakým je trading, klíčová.

David Varga
Davidova vášeň pro finanční trhy se zrodila na prestižní ekonomicko-správní a právnické fakultě v Brně a rychle ho katapultovala na popředí finančního světa. Po studiích se zapojil do fintech revoluce jako klíčový hráč v jedné z průkopnických firem Purple holdingu, kde jeho talent a odhodlání vykrystalizovaly v podobě spoluzakladatele brokera Purple Trading. David vždy zastával názor, že obchodní talent může být skrytý v každém z nás. Snil proto o vytvoření platformy, která by umožňovala rozvíjet potenciál talentovaných obchodníků, nehledě na jejich finanční zázemí. Tento sen se stal skutečností, když po letech pečlivého plánování a sbírání zkušeností vzniklo Fintokei – moderní prop tradingová společnost, která svou premiéru slavila na náročném japonském trhu.

Fintokei
Fintokei je moderní česká prop tradingová firma, která cílevědomým obchodníkům otevírá dveře ke kariéře v tradingu - bez ohledu na jejich finanční zázemí. Díky jedinečným programům jako jsou ProTrader a inovativní SwiftTrader mohou talentovaní obchodníci naplno rozvinout svůj potenciál na účtech s vysokým kapitálem patřícím společnosti, ale nechat si podstatnou část zisků.
Naším cílem je najít nadané obchodníky a těm dát možnost se ve světě tradingu uchytit na profesionální úrovni. Fintokei totiž není jen další obyčejná prop tradingová firma. Jsme součástí Purple Holding, skupiny s bohatou historií v oblasti fintech, založenou v roce 2007. Naše zkušenosti a zázemí nám proto umožňují poskytnout traderům nejen kapitál, vzdělání a nástroje, ale také jasný plán pro nastartování jejich kariérního růstu.
Více informací na https://www.fintokei.com/cz/.
Poslední zprávy z rubriky Okénko BIG EXPERT:
Přečtěte si také:
Příbuzné stránky
- Daňová přiznání - daňový kalendář 2021, kdy a co je potřeba udělat?
- Příspěvek při pěstounské péči 2022 - kalkulačka
- Měřítko - měřítko mapy. Co znamená měřítko na mapě a kolik kilometrů v reálu je jeden centimetr na mapě
- Daň z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti za rok 2019 a v roce 2020, změny při podání daňového přiznání za rok 2019 kvůli koronaviru
- Investování vs. trading: Jak se liší a co je pro vás to pravé?
- Jak se liší a co se kdy vyplatí? (Pojištění vs. investice)
- Díky Japoncům má práci 28 tisíc Čechů! Co všechno jim patří?
- Co se vyplatí: živnostníci, e-government, obchodování vs. investování a dividendy.
- čnBlog – Výzkum v evropských a amerických centrálních bankách: V čem se liší a v čem je stejný?
- V čem se liší ČR a Dánsko, co to je samfundssind a můžem ho získat?
- Co je pro Čechy rozhodujícím faktorem při výběru půjčky?
- Investování vs. spekulace. Jak se od sebe liší? - webinář 8. září 2021 17:00
Prezentace
16.04.2025 5 Xiaomi telefonů, které jsou teď v Česku za…
16.04.2025 Jak investovat v době nejistoty?
16.04.2025 Daňový lexikon pro začátečníky: Praktický…
Okénko investora
Olívia Lacenová, Wonderinterest Trading Ltd.
Trump rozvířil vody na komoditním trhu. Bude Brazílie vítězem?
Petr Lajsek, Purple Trading
Jakub Petruška, Zlaťáky.cz
Miroslav Novák, Citfin
Euro za 27 Kč – reálná možnost v případě, že letos americká ekonomika spadne do recese
Ali Daylami, BITmarkets
Mgr. Timur Barotov, BHS
Jiří Cimpel, Cimpel & Partneři