mpo.cz (MPO)
Zákony a právo  |  10.07.2024 11:27:00

Informační systémy (zejména portálu stavebníka) podle stavebního zákona

 

Portál stavebníka je realizován v rámci Dynamického nákupního systému.


Ministerstvo průmyslu a obchodu zveřejňuje podle § 5 odst. 3 zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon“), informaci poskytnutou dne 27. června 2024 na žádost, týkající se informačních systémů (zejména portálu stavebníka) podle stavebního zákona


Ministerstvo žadatelce na základě jemu dostupných informací sdělilo, že portál stavebníka je realizován v rámci Dynamického nákupního systému (ev. č. NEN: N006/23/V00023804) smlouvou na odborné ICT kapacity (tzv body shopping) k vývoji ‚One stop shop‘ pro obnovitelné zdroje energie (dále jen ‚Portál OZE‘) (ev. č. NEN: N006/23/V00032209). Portál OZE MMR je realizován na základě dohody s Ministerstvem průmyslu a obchodu a je součástí plnění implementace komponenty 7 Národního plánu obnovy (dále ‚NPO‘).

Ministerstvo po provedeném testu veřejného zájmu poskytlo žadatelce podle § 4 a § 14 odst. 6 písm. c) zákona k informacím požadovaným pod bodem 1.a. žádosti v souladu s § 4a odst. 2 písm. b) zákona kopii/sken dokumentu Smlouva na poskytnutí odborných rolí ze dne 22.12.2023 v rozsahu zveřejněném v registru smluv.

Ministerstvo poskytlo žadatelce podle § 12 zákona doprovodnou informaci ve smyslu § 3 odst. 6 zákona, že poskytovaná Smlouva na poskytnutí odborných rolí ze dne 22.12.2023 uzavřená se subjektem Principal engineering, s. r. o., je zveřejněna způsobem umožňujícím dálkový přístup v registru smluv: https://smlouvy.gov.cz/smlouva/27057751.

Ministerstvo poskytlo žadatelce podle § 12 zákona doprovodnou informaci ve smyslu § 3 odst. 6 zákona, že dohoda o spolupráci MPO a Ministerstvem pro místní rozvoj (dále jen ‚MMR‘) nemá charakter dokumentu s podpisem smluvních stran. Skutečnost, že MMR má v rámci subkomponenty 7.1.2. zodpovědnost za reporting a implementaci One shop shopu, vyplývá z dokumentu costing 2023 17.10.2023, který tvoří přílohu č. 3 Konsolidovaného znění aktualizace Národního plánu obnovy, schváleného usnesením vlády č. 957 ze dne 13. 12. 2023.

Ministerstvo po provedeném testu veřejného zájmu poskytlo žadatelce podle § 4 a § 14 odst. 6 písm. c) zákona k informacím požadovaným pod bodem 1.b. žádosti v souladu s § 4a odst. 2 písm. a) zákona sdělení, že tento způsob řešení funkcí portálu stavebníka byl zvolen na základě mezirezortní spolupráce, kterou jsou šetřeny veřejné finance oproti samostatným odděleným projektům MMR a MPO.

Ministerstvo po provedeném testu veřejného zájmu poskytlo žadatelce podle § 4 a § 14 odst. 6 písm. c) zákona k informacím požadovaným pod bodem 1.c. žádosti v souladu s § 4a odst. 2 písm. a) zákona informaci sdělením, že za provoz, správu a další rozvoj portálu stavebníka je zodpovědné MMR, které odpovídá za reporting a implementaci One shop shopu. Portál stavebníka je součástí Portálu OZE, který zajistí funkcionalitu požadovanou v rámci komponenty 7.1, Infrastruktura pro OZE a elektrizační soustava, ve které jako garanti působí jak MPO, tak i MMR. MMR je objednatelem systému, jak vyplývá ze smlouvy uzavřené a uveřejněné v registru smluv dne 22. prosince 2023. MMR je také dle nového stavebního zákona správcem informačního systému portálu stavebníka, bude tedy zodpovědné za provoz systému.

Ministerstvo po provedeném testu veřejného zájmu poskytlo žadatelce podle § 4 a § 14 odst. 6 písm. c) zákona k informacím požadovaným pod bodem 1.d. žádosti v souladu s § 4a odst. 2 písm. a) zákona informaci sdělením, že dosavadní náklady spojené s projektem, náklady na provoz a rozvoj v následujících letech a zdroje jejich hrazení nejsou MPO známy. Za projekt je zodpovědné MMR.


K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář


?
Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.

ISSN 1801-8688