Lukáš Hrma (ČSNF SICAV, a.s.)
Okénko BIG EXPERT  |  04.07.2024 09:51:59

Investiční akcie, která tu ještě nebyla

 

Investiční a nemovitostní fond kvalifikovaných investorů ČSNF SICAV, a.s. (ČSNF) otevřel novou třídu akcií s názvem BIA – Bonusová investiční akcie. V rámci ní garantuje zhodnocení 5 - 9,1 % p.a. Navíc k tomuto zhodnocení bude investorům připisován bonus 0,5 % za každé získané stavební povolení a za každou kolaudaci napříč všemi projekty fondu. Čím delší investiční horizont investor zvolí, tím více bonusů může očekávat. Ostatní parametry jsou shodné s již upisovanými třídami akcií. Třídu BIA je již nyní možné upisovat a lze zahrnout i do AVANT Flex.

 

„Investoři u nás získávají dlouhodobou investici do reálných aktiv se stabilním růstem objemu majetku fondu. Nyní spravujeme majetek v objemu přes 1,63 miliardy korun. A od prvního úpisu jsme investorům zhodnotili finance o více jak 34 procent. Aktuálně jsme vytvořili pro investory novou třídu akcií, která jim dá příležitost se více podílet na výsledcích fondu a následně na výnosech z postupného dokončení jednotlivých etap projektů fondu,“ doplňuje Lukáš Hrma, Obchodní ředitel a člen investičního výboru fondu ČSNF SICAV, a.s.

 

 

Cílem nové třídy akcií je propojit dlouhodobé know-how fondu a volný kapitál investorů. Investiční horizont a diverzifikované portfolio developerských projektů nabídne investorům potenciál u více dokončených projektů dosáhnout více bonusů a čím déle zůstanou, tím získají více bonusů a vyššího zhodnocení oproti ostatním typům akcií.

 

Filozofií fondu je investovat pouze tam, kde to dává smysl. Vybírá projekty, které jsou dostupné jak cenou, tak lokalitou. Aktuálně je největší projekt výstavba městské části v Chýni – Pod Horou, kde se v současnosti pracuje na regulačním plánu spolu se zastupitelstvem a vedením města. Fond jako developer postaví novou, moderní městskou část s rodinnými domy, byty vč. občanské vybavenosti na ploše 150 tisíc m2. Lokalita bude mít přes 500 bytových jednotek, městské byty, dětské hřiště, parky, dům pro seniory, lékařský dům, školu, školku a retail park.

 

 

 

 

 

 

 

Fond ČSNF se zaměřuje na výstavbu, prodej rezidenčních nemovitostí a na dlouhodobé zhodnocování investic. Projekty staví v Praze, ale i v regionech a přispívá spoluprací s vedením obcí a měst k rozvoji těchto oblastí. „Naší strategií je mít v portfoliu více projektů s různou velikostí. Průběžné dokončování menších projektů s realizací v krátké době, nám drží kladné cash-flow. Zároveň pracujeme na větších projektech, kde řešíme celou urbanistickou koncepci nebo vznik nové městské části. Jsme kotováni na Burze cenných papírů Praha, což zajišťuje investorům další úroveň kontroly při nakládání s jejich investicemi,“ dodává Lukáš Hrma z ČSNF.

 

 

(Foto ČSNF)

Disclaimer: Fond je fondem kvalifikovaných investorů dle zákona č. 240/2013 Sb., o investičních společnostech a investičních fondech, ve znění pozdějších předpisů, jeho akcionářem se může stát výhradně kvalifikovaný investor dle paragrafu 272 tohoto zákona. Hodnota investice do fondu může klesat i stoupat a návratnost původně investované částky není zaručena. Výkonnost fondu v předchozích obdobích nezaručuje stejnou nebo vyšší výkonnost v budoucnu.

Sdělení klíčových informací fondu (KID) je k dispozici na http://www.avantfunds.cz/informacni-povinnost/. V listinné podobě lze uvedené informace získat v sídle společnosti AVANT investiční společnost, a.s., City Tower, Hvězdova 1716/2b, 140 00 Praha 4 – Nusle. Další důležité informace pro investory na: https:www.avantfunds.cz

Uvedené informace mají pouze informativní charakter a nepředstavují návrh na uzavření smlouvy nebo veřejnou nabídku podle ustanovení občanského zákoníku.


 

 

Lukáš Hrma

Obchodní ředitel a člen dozorčí rady a investičního výboru fondu ČSNF SICAV, a.s.

Od roku 2019 působí ve skupině ČSNF Group a.s.. Aktuálně zodpovídá za správu investičních produktů fondu kvalifikovaných investorů (FKI) ČSNF SICAV, a.s. a za dluhopisový program tohoto fondu, jejich nastavení a umístění v rámci kapitálového trhu. Má na starosti komunikaci s institucionálními partnery, obchodními a distribučními sítěmi v rámci celého trhu a prezentaci aktivit skupiny na konferencích, kongresech a odborných akcích s tématikou investic a investování nejen do nemovitostí. Podílí se na založení Asociace Fondů kvalifikovaných investorů (AFKI), která má za úkol edukovat a budovat větší povědomí mezi odbornou i neodbornou veřejností o investování v rámci FKI.


ČSNF SICAV, a.s.

Investiční a nemovitostní fond kvalifikovaných investorů ČSNF SICAV, a.s. má od svého založení v roce 2017 jednoduchou filozofii se zaměřením na development. Burzovně obchodovatelný fond investuje tam, kde to dává smysl. Diverzifikuje své portfolio do menších projektů, jimiž zajišťuje stabilní chod společnosti, a také do větších, kde řeší celou urbanistickou koncepci lokality. Tato strategie fondu přináší investorům konzistentní výnos v jakékoli době.

Fond se zaměřuje na výstavbu rezidenčních nemovitostí – bytových a rodinných domů u developerských projektů jako jsou např. Rezidence U mlýna v Královicích, Rezidence Kolovraty nebo Královský statek na Karlštejně či Resort Slapy.

Více na https://csnf.cz/.

K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Poslední zprávy z rubriky Okénko BIG EXPERT:

04.07.2024  Investiční akcie, která tu ještě nebyla Lukáš Hrma (ČSNF SICAV, a.s.)
01.07.2024  Naučili se už Češi investovat – seriál ČSNF – 12. díl Lukáš Hrma (ČSNF SICAV, a.s.)
Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.

ISSN 1801-8688