Inzerce (Inzerce)
Investice  |  08.07.2024 08:00:00REKLAMA

Investování eur je pro Čechy výzvou, zhodnocení je přitom bezkonkurenční

45 PR článek Ronda

Kam investovat eura, aniž byste trávili hodiny a dny studováním investičních příležitostí? Kromě bank, zahraničních i tuzemských, můžete efektivně investovat eura i u investičních platforem. Nenechte se přitom zmást. Zhodnocení může být podobně atraktivní jako u korun.


Vzhledem ke členství ČR v Evropské unii, se kterým se republika zavázala, i když s odkladem, k přijetí eura, visí diskuze přijetí eura za národní měnu ve vzduchu. A sílí na intenzitě. Aktuálně splňujeme jedno ze čtyř maastrichtských kritérií, která je potřeba splnit před definitivní přechodem k euru.

S poklesem základní úrokové sazby jsme o krok blíž, přestože se naši politici stále rozchází v postoji k přijetí eura. Zároveň je třeba nezapomínat na novoroční projev prezidenta Pavla, který věnoval celou pasáž tématu přijetí eura.

Přesto, že po rozbouřené makroekonomické scéně posledních let nehrozí, že bychom měli brzy naplnit i zbývající kritéria, je určitě vhodné být radši připraven, než překvapen. Právě proto je vhodné řešit diverzifikaci svých investic i do eurových příležitostí. Pro řadu lidí to může být čínská vesnice. Existují ale i snadná řešení u českých investičních platforem, kde zhodnotíte eura s pevným výnosem, daleko přesahujícím jak míru inflace, tak výkonnost spořicích účtů.

Zatímco na korunových spořicích účtech získáte i 5,5 % p.a. (je třeba brát v potaz neustále klesající úroky v následku základní sazby), na eurových spořicích účtech zůstanete na nule (nabízené úroky jsou jen vzácně okolo 0,05 %). Proto i porovnání investičních produktů v korunách a eurech je třeba vnímat v kontextu nabízených úroků u banky.

Podílové fondy a akciový trh nejsou jediná možnost

Není výjimkou, že Češi již aktivně úspory v eurech drží. Nutnost a efektivnost jejich investování je nezpochybnitelná. Zůstává otázkou, kam eura investovat. Nejběžnějším řešením, bývá využití investičních společností a kombinování akcií s podílovými fondy. V takovém případě jste ale vystaveni volatilitě trhu. Proto aby investování bylo skutečně výnosné, je potřeba abyste rozuměli tomu, co děláte. Jinak spíš než o investování lze mluvit o hazardu.

Tyto investiční produkty samozřejmě při úspěšné investiční strategii a dostatečných znalostech investičního trhu mohou vést k bezkonkurenčnímu zhodnocení. Přesto základem kvalitního investování je diverzifikace, a proto je vhodné i v eurech diverzifikovat své investice do konzervativnějších produktů.

Investice bez výkyvů a se zajištěním?

Ať už jste kvalifikovaný investor nebo investor začátečník, konzervativní investice jsou atraktivní volbou pro každého. Za takovou se dá považovat právě investování eur do českých investičních platforem. Kromě toho, že se jedná o alternativní investiční variantu nejoblíbenějšího investičního produktu mezi Čechy vůbec, ano řeč není o ničem jiném než o nemovitostech, tak získáte pevný výnos na předem stanovenou lhůtu a jako bonus podporujete rozvoj místních podnikatelů.

Investoři u nás kromě korun mohou efektivně zhodnocovat i eura a ta s nekompromisně vyšším zhodnocením v porovnání s nabídkou na spořicích účtech, než je tomu v případě korun. Investováním do eurových projektů zhodnotí naši klienti ročně své investice až o 7,5 %, přičemž neplatí žádné poplatky. Jedná se o vhodný způsob pravidelného investování. Minimální suma pro investici začíná na padesáti eurech a jedná se tak o dostupný investiční produkt skutečně pro každého,“ uvádí Nikola Spurná, marketingová manažerka společnosti Ronda Invest.

Ronda Invest je česká P2B platforma, poskytující z vlastních zdrojů podnikatelské úvěry na území Česka a Slovenska. Do těchto úvěrů následně mohou investoři investovat a podílet se tak na úrokových výnosech. Tím, že jsou všechny úvěry (převážně s účelem developerské činnosti) poskytnuté oproti nemovitostnímu zajištění, investoři jsou opravdu vystaveni minimálnímu riziku.

Poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti se zpravidla pohybuje mezi 50-70 %. Hodnota nemovitosti tedy bohatě přesahuje objem úvěru pro účel, kdy by se dlužník dostal do problémů se splácením a zástava by musela být použita pro vyplacení investorů.

Kde je vůle, tam je cesta

Kromě zahraničních nebo rizikových variant investic eur je tedy dobré mít na mysli, že řešení nabízí i spolehlivé české platformy.

Pokud se trápíte, že se vám eura dostatečně nezhodnocují, investování s Ronda Invest může být pohodlný odrazový můstek. Každý měsíc budete mít vyplacené výnosy pod kontrolou a díky pevnému výnosu si předem přesně spočítáte kolik si po dobu trvání investice vyděláte.

Upozornění redakce Kurzy.cz: Články, jejichž autorem nejsou Kurzy.cz, nevyjadřují názor redakce či provozovatele portálu Kurzy.cz. Využijete-li v článcích poskytnutá sdělení jako investiční doporučení nebo poradenství, činíte tak z vlastního uvážení, na vlastní náklady a riziko.


Poslední zprávy z rubriky Investice:

So 16:28  Zlato a jeho červnová výkonost - Komentář Invesco Patria (Patria Finance)
So   8:00  Vtip na víkend: Inflace přežije Redakce (Kurzy.cz)
Zobrazit sloupec 
Kurzy.cz logo
EUR   BTC   Zlato   ČEZ
USD   DJI   Ropa   Erste

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.

ISSN 1801-8688