myTimi (myTimi)
Práce  |  20.06.2024 13:47:22

Využijte léto k optimalizaci B2B prodejních taktik

 

Léto je ideálním obdobím pro podnikatele, aby se zaměřili na optimalizaci svých obchodních strategií. S poklesem tempa a volnějším režimem se nabízí prostor pro plánování a implementaci nových taktik. Direct sales, tedy přímý prodej, je v B2B segmentu stále velmi důležitý. Pojďme se podívat na několik osvědčených tipů od marketingové společnosti myTimi, které vám mohou pomoci zvýšit efektivitu vašich přímých prodejů.

Bez důkladné přípravy nemůžete začít jednat

Téměř žádná úspěšně uzavřená dohoda se neobejde bez přípravné fáze, která ve skutečnosti dělá 50 % úspěchu. Ptáte se proč? „Nemůžete nabízet něco, co neznáte, někomu, o kom nemáte žádné informace,“ radí Jan Skovajsa, majitel a CEO firmy myTimi, a Bondbot. Každá příprava by měla mít 3 jasně definované body:

  1. Co budete prodávat?

Nejdůležitějším krokem je mít jasný produkt nebo službu, kterou budete prodávat. Je klíčové, aby obchodník produktu dobře rozuměl, věřil v jeho kvalitu a našel v něm něco zajímavého. Znalost produktu umožňuje mluvit o něm na racionální úrovni, což zahrnuje pochopení jeho přínosů, výhod a cílové skupiny. Důvěra v produkt je důležitá pro emocionální přesvědčení, které je nezbytné pro úspěšný prodej. Pokud obchodník produkt zajímá, bude o něm mluvit s nadšením, což je klíčové pro dlouhodobý úspěch.

 

  1. Komu to budete prodávat?

Po definování produktu je dalším krokem identifikace cílové skupiny. První možností je analyzovat stávající zákazníky a hledat typově podobné firmy. Tento přístup je efektivní, protože už máte zkušenosti s podobnými firmami a můžete využít relevantní reference. Pokud zatím zákazníky nemáte, je důležité si definovat ideálního zákazníka, včetně velikosti firmy, odvětví a rozhodovací pozice. Tímto způsobem zjistíte, kde můžete takové firmy najít a jak je oslovit​.

 

  1. Jak to budete prodávat?

Než začnete prodávat, zaměřte se na identifikaci problémů vaší cílové skupiny a na proposition value, v českém překladu hodnota nabídky. Je důležité vědět, jaké problémy může váš produkt řešit a na tom postavit svou komunikaci. Hodnota nabídky zahrnuje způsob, jakým prezentujete své služby nebo produkty, což má silný vliv na konverzní poměr. Silná hodnota nabídky a dobrý brand mohou výrazně zvýšit úspěšnost vašich prodejních aktivit.

Strategie získávání zákazníků

V oblasti B2B prodeje je získávání zákazníků klíčovým procesem, který lze rozdělit do 3 základních fází: mailing, calling a networking. Mailing je efektivní způsob, jak oslovit velké množství potenciálních zákazníků v krátkém čase, ačkoli může mít nevýhodu v podobě nižší odezvy a rizika, že e-mail zapadne do spamu. Strukturovaný a personalizovaný e-mail může však výrazně zvýšit šance na úspěch. Calling, umožňuje přímou interakci s potenciálními zákazníky, což usnadňuje okamžité řešení námitek a rychlejší dosažení cílů, i když je časově náročnější a pro mnoho obchodníků nepříjemný. Networking je pak ideální pro budování vztahů a získávání kontaktů na vyšších pozicích, přestože je časově náročný a vyžaduje pečlivý výběr akcí podle relevance. Každá z těchto metod má své výhody a nevýhody, ale jejich kombinace může výrazně zvýšit efektivitu akvizičního procesu.

Nepodceňujte vliv AI na direct sales

V poslední době se stále více hovoří o využití generativní umělé inteligence (AI) v oblasti direct sales. Podle studie z roku 2023 může generativní AI, jako je ChatGPT, zvýšit firemní zisky až o 4,4 bilionu dolarů ročně. „Mně přijde vynikající na vysvětlování produktů a segmentů juniornějším obchodníkům. Dá se na něm vytvořit poměrně kompetentní sales coach a trenér, dají se v něm vytvořit školení a dá se z něj parádně udělat call list segmentace,” říká Jan Skovajsa. AI nástroje navíc umožňují například automatizaci e-mailových kampaní, analýzu dat o zákaznících a predikci jejich chování.  

myTimi

Firma myTimi vznikla v roce 2017 a ve svých počátcích nabízela zejména služby virtuální asistence jedincům a firmám, kteří si zde mohli nechat zpracovat nejrůznější drobné úkoly jako vyřizování byrokracie na úřadech, rezervace v restauracích a hotelech, pořádání oslav a spoustu dalšího. Kromě těchto původních služeb začala firma myTimi v roce 2019 nabízet také marketingové služby, které nyní tvoří většinu jejích aktivit.

CEO a spolumajitelem firmy je Jan Skovajsa, který celý projekt založil na základě svých vlastních potřeb delegovat nejrůznější úkoly, pracovat efektivně a šetřit tak čas.

Více informaci na:  www.myTimi.cz

K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář
Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.

ISSN 1801-8688