MF ČR (Ministerstvo financí ČR)
Stát  |  19.06.2024 00:00:00

Přímo řízené organizace Ministerstva financí

Informace o přímo řízených organizacích.

Celní správa ČR

Celní správa České republiky vybírá cla, daně, zajišťuje některé bezpečnostní úkoly a kontroluje dodržování různých povinností. Je zřízena zákonem č. 17/2012 o Celní správě České republiky.????

Celní správa má dva základní stupně. Jednak je to Generální ředitelství cel sídlící v Praze a druhým stupněm jsou celní úřady, kterých je v České republice patnáct. Celní úřady jsou v krajských městech (14) a patnáctý je na letišti Václava Havla - Celní úřad Ruzyně v Praze. Nadřízeným orgánem Celní správy ČR je Ministerstvo financí ČR.

WEB: www.celnisprava.cz

Finanční správa ČR

Finanční správa ČR zajišťuje správu daní, ale zároveň vykonává široké spektrum dalších agend. Je zřízena zákonem č. 456/2011 Sb., o Finanční správě České republiky, ve znění pozdějších předpisů.

Finanční správa ČR je tvořena soustavou orgánů finanční správy, které jsou podřízené Ministerstvu financí - Generální finanční ředitelství a jemu je podřízeno Odvolací finanční ředitelství, Specializovaný finanční úřad, finanční úřady a územní pracoviště.

WEB: www.financnisprava.cz

Finanční analytický úřad

Finanční analytický úřad je samostatný správní úřad s celostátní působností a plní funkci finanční zpravodajské jednotky České republiky. Nadřízeným orgánem Finančního analytického úřadu je Ministerstvo financí ČR.

Činnost a pravomoc FAÚ je vymezena zákonem č. 253/2008 Sb., o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu, ve znění pozdějších předpisů (AML zákon) a zákonem č. 69/2006 Sb., o provádění mezinárodních sankcí, ve znění pozdích předpisů.

WEB: www.fau.gov.cz

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových zastupuje stát v právních řízeních ve věcech týkajících se majetku státu, hospodaření s vymezeným státním majetkem a dislokační agenda. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových byl zřízen zákonem č. 201/2002 Sb., o ÚZSVM. Svou činnost vykonává prostřednictvím 8 územních pracovišť, 32 regionálních pracovišť a 6 samostatných oddělení územních pracovišť. Ústředí sídlí v Praze. Úřad je podřízen Ministerstvu financí ČR.

WEB: www.uzsvm.cz

Státní tiskárna cenin

Státní tiskárna cenin, s. p., připravuje a tiskne bankovky, ceniny, cenné papíry, státní dokumenty, doklady a státně důležité tiskopisy, které vyžadují ochranu před zneužitím. Poskytuje digitální služby v oblasti personalizace dokladů, digitálního tachografu a Track&Trace – sledování tabákových výrobků. Zakladatelem státního podniku je Ministerstvo financí.

WEB: www.stc.cz

Státní pokladna Centrum sdílených služeb

Státní pokladna Centrum sdílených služeb, s. p. vznikl na základě rozhodnutí Vlády ČR ze dne 20. října 2014 usnesením č. 854 formou odštěpení ze Státní tiskárny cenin, s. p. Hlavní předmět činnosti státního podniku je zaměřen na poskytování služeb provozu IT (infrastruktury, výpočetního výkonu, OS, databází a aplikací v datových centrech).

WEB: www.spcss.cz

K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.

ISSN 1801-8688