mesto-most.cz (Most)
Z regionů  |  04.06.2024 14:48:00

V Mostě působí 20 asistentů prevence kriminality. Změří se na problémové lokality a park Střed

Městské policii se podařilo získat dotaci na financování 8 asistentů prevence kriminality z Programu prevence kriminality na místní úrovni Ministerstva vnitra ČR na rok 2024. Dalších 12 asistentů prevence kriminality je spolufinancováno z Evropské Unie do roku 2026. Aktuálně v ulicích města působí 20 asistentů prevence kriminality.
APK

Pěší hlídky strážníků a asistentů prevence kriminality budou lidé nadále potkávat zejména v problémových lokalitách města, kde mají za úkol dohlížet na veřejný pořádek a bezpečnost občanů. Po otevření parku Střed se strážníci s asistenty prevence kriminality zaměřili také na veřejný pořádek a dodržování provozního řádu v parku.

„Někteří asistenti prevence kriminality v Mostě působí více než 7 let. Osvědčili se nám nejen při pěší hlídkové činnosti v sociálně vyloučených lokalitách, ale také například při ostraze kulturních akcí města. Ti zkušenější si již umí poradit v řadě nestandardních situací. Podařilo se nám vybudovat tým asistentů, kteří jsou pro městskou policii pomocí a přínosem,“ uvedl Jaroslav Hrvol, ředitel Městské policie Most.

Noví asistenti vždy nejprve absolvují úvodní školení, kde se seznámili se základními principy v oblasti prevence kriminality, práce s cílovou skupinou, problematikou sociálně vyloučených lokalit a také základními právními předpisy včetně obecně závazných vyhlášek města. Dopravní policisté je pak proškolí v zastavování vozidel na přechodech, aby mohli vypomáhat školní dohledové službě při zajištění bezpečnosti dětí na přechodech u škol. Jednou týdně asistenti absolvují kurzy sebeobrany.

V dubnu asistenti prošli rozšířeným kurzem první pomoci s praktickým výcvikem bezpečného a správného postupu při zjištění zraněného, tréninku nepřímé srdeční masáže na figuríně s vizuální zpětnou vazbou a trenažérem k výuce resuscitace s defibrilátorem. Budou tak umět poskytnout první pomoc do příjezdu záchranné služby včetně použití defibrilátoru.

V dubnu se také zúčastnili školení v K-Centru, kde je pracovníci centra proškolili, jak mají postupovat při sběru a ukládání použitých injekčních stříkaček. Dozvěděli se také o tom, jaké služby K–Centrum poskytuje pro osoby závislé nebo jejich rodiny tak, aby uměli tyto informace předat dál. Asistenti také přispívají k užší spolupráci městské policie s neziskovými organizacemi poskytujícími sociální služby. Mohou pomoci lidem v nouzi, protože vědí, jaké organizace v Mostě pomoc v různých situacích poskytují.

„U asistentů prevence kriminality klademe důraz na školení a vzdělávání. Chceme, aby si uměli poradit v různých krizových situacích, se kterými se mohou v ulicích potkat. Školení se pravidelně opakují a je znát, že se asistenti zlepšují s každým dalším školením, i každým dalším měsícem praxe na ulici,“ vysvětlila Veronika Loucká, manažerka prevence kriminality.

V loňském průzkumu pocitu bezpečí 49 % respondentů uvedlo, že se cítí v ulicích města bezpečněji, když potkávají hlídky asistentů prevence kriminality. Při zaměření pouze na odpovědi respondentů, kteří uvedli, že žijí v jedné ze 7 sociálně vyloučených lokalit, se díky APK v ulicích cítí bezpečněji 57 % z nich. Pokračování projektů APK vítá 79 % respondentů, což je nejvíce od doby, kdy město průzkumy pocitu bezpečí město Most realizuje.

Projekt "MĚSTO MOST BEZPEČNĚJŠÍ - rozvoj služeb Asistentů prevence kriminality pro sociálně vyloučené lokality" je spolufinancován z Evropského sociálního fondu plus prostřednictvím Operačního programu zaměstnanost plus a ze státního rozpočtu ČR. Identifikace projektu: CZ.03.02.01/00/22_018/0000218

Logo EU

Projekt "Most – asistenti prevence kriminality 2024 – II. kolo" je spolufinancován z Programu prevence kriminality na místní úrovni 2024 – II. kolo Ministerstva vnitra ČR.

Logo MV CŘ

Za aktualizaci zodpovídá: Ing. Veronika Loucká
Vytvořeno / změněno: 1.5.2024 / 1.5.2024
K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář


?
Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.

ISSN 1801-8688