MF ČR (Ministerstvo financí ČR)
Z domova  |  03.04.2024 10:00:00

Materiály na jednání vlády dne 3. dubna 2024

 

Bod č. 10 - Stanovisko Ministerstva financí ke Kontrolnímu závěru Nejvyššího kontrolního úřadu z kontrolní akce č. 22/31 „Peněžní prostředky státu související s působností orgánů státní správy v oblasti hazardních her a správy daně z hazardních her“

Cílem kontroly NKÚ bylo, zda jsou hospodárně, efektivně a účelně vynaloženy peněžní prostředky státu na informační podporu činností orgánů státní správy v oblasti hazardních her a v oblasti dozoru nad provozem hazardních her a jejich povolování, správu jistot a kaucí a činnosti v oblasti nelegálního provozování hazardních her. Kontrolovaným obdobím bylo období od roku 2014 do roku 2022, kontrola byla prováděna v období od února do prosince 2022.

Na základě skutečností zjištěných NKÚ bylo k 4 zjištěním ze strany MF, GFŘ a SPCSS přijato celkem 7 opatření, která jsou již splněna nebo průběžně plněna.

V oblasti nedostatků právní úpravy byla příslušná opatření přijata již před zahájením kontroly NKÚ (práce na novele zákona byly započaty ještě před zahájením kontroly NKÚ a vycházejí především ze závěrů Hodnocení přezkumu účinnosti zákona o hazardních hrách zveřejněného v září 2021). Novela odstraňuje mimo jiné procesní nedostatky současné právní úpravy (zejména optimalizace procesních povinností předcházejících zápisu na Seznam nepovolených internetových her, změna konceptu Povolovacího řízení, nové principy správy kaucí, atd.).

Bod č. 11 - Stanovisko Ministerstva financí, Ministerstva životního prostředí, Ministerstva zemědělství, Ministerstva průmyslu a obchodu a Úřadu pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví ke Kontrolnímu závěru Nejvyššího kontrolního úřadu z kontrolní akce č. 22/05 „Peněžní prostředky státního rozpočtu poskytované státním příspěvkovým organizacím“

Cílem kontroly NKÚ bylo prověřit, zda byly peněžní prostředky státního rozpočtu poskytované vybraným státním příspěvkovým organizacím vynakládány účelně, hospodárně a v souladu s právními předpisy, a dále prověřit činnosti spojené s tvorbou, změnami a čerpáním rozpočtu, účelnost a hospodárnost při nákupu vybraných služeb, pořízení majetku a nastavení vnitřního kontrolního systému u čtyř vybraných státních příspěvkových organizací (Česká informační agentura životního prostředí, Česká agentura pro standardizaci, Správa služeb Ministerstva průmyslu a obchodu, Ústav zemědělské ekonomiky a informací). MF se kontrola týkala v souvislosti s vykazováním údajů potřebných pro průběžné hodnocení plnění rozpočtu státních příspěvkových organizací a přehled jejich závazků dle jednotlivých kapitol státního rozpočtu. Kontrolovaným obdobím bylo období od roku 2019 do roku 2021, kontrola byla prováděna v období od února do prosince 2022.

K odstranění zjištěných nedostatků a minimalizaci rizik bylo ze strany MŽP, MZe, MPO a ÚNMZ přijato celkem 18 opatření, která jsou již splněna nebo jsou průběžně plněna.

K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář


Přečtěte si také:

15.04.2024Materiály na jednání vlády dne 17. dubna 2024 MF ČR (Ministerstvo financí ČR)
08.04.2024Materiály na jednání vlády dne 10. dubna 2024 MF ČR (Ministerstvo financí ČR)
25.03.2024Materiály na jednání vlády dne 27. března 2024 MF ČR (Ministerstvo financí ČR)
20.02.2024Materiály na jednání vlády dne 21. února 2024 MF ČR (Ministerstvo financí ČR)
12.02.2024Materiály na jednání vlády dne 14. února 2024 MF ČR (Ministerstvo financí ČR)Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.

ISSN 1801-8688