Mladá Boleslav (mb-net.cz)
Z regionů  |  26.02.2024 10:35:00

Mladá Boleslav - Přípravy na rozšíření třídy Václava Klementa jsou v další fázi

Rada města Mladá Boleslav v pondělí 19. února schválila zadávací dokumentaci pro vypsání nadlimitní veřejné zakázky na kompletní rozšíření třídy Václava Klementa. Jak informoval první náměstek primátora Jiří Bouška, město tak na své straně splnilo všechny důležité podmínky pro přípravu této mimořádně velké investice. Ve čtvrtek 22. února pak radní Středočeského kraje odsouhlasili vyhlášení veřejné zakázky na stavební práce v otevřeném řízení. Společnými zadavateli budou Krajská správa a údržba silnic (KSÚS), město a VaK Mladá Boleslav.
Třídu Václava Klementa čeká kompletní rozšíření.
Třídu Václava Klementa čeká kompletní rozšíření.
 

 
 
Vlastní stavba by měla trvat 25 měsíců. Náměstek Jiří Bouška vyjádřil naději, že ŘSD plynule naváže po rozšíření třídy v Klementa na dlouho chystanou přestavbu kruhové křižovatky této třídy s Průmyslovou ulicí.

Statutární město uzavřelo se Středočeským krajem, zastoupeným Krajskou správou a údržbou silnic Středočeského kraje, 4. března 2019 Smlouvu o spolupráci veřejných zadavatelů na akci "Kompletní rozšíření Tř. Václava Klementa (bez křižovatky I/38 s TVK"). Město se v této smlouvě zavázalo zajistit projektovou dokumentaci včetně vydání územního rozhodnutí, stavebního povolení, autorského dozoru a komplexní majetkoprávní přípravy, a finančně zajistit ze svého rozpočtu stavební část stavebních objektů, které nejsou součástí komunikace, bezúplatně převést všechny pozemky pod komunikací vybudované v rámci této akce na Středočeský kraj a udržovat dešťovou kanalizaci na nově vybudovaném úseku komunikace.
Středočeský kraj se zavázal použít zpracovanou projektovou dokumentaci k výběru zhotovitele stavby a finančně zajistit stavební objekty, které jsou součástí komunikace.
Přesný termín zahájení stavebních prací ještě není znám, hotovo by však mělo být už příští rok. Zakázka by měla vyjít na 335,55 milionu korun, přičemž o náklady se podělí KSÚS, město a vodárenská společnost. KSÚS, která získá finanční prostředky ze SFDI, zaplatí 231,7 milionu korun, město 103,13 milionu korun a Vodárny a kanalizace Mladá Boleslav pak 1,25 milionu korun s DPH.
V případě nepřiznání dotace na cyklostezku, nebude cyklostezka provedena v plném rozsahu, budou provedeny pouze nejnutnější návaznosti v křižovatkách a hodnota díla hrazeného městem bude snížena na 60.959.057,39 bez DPH.

Rozšíření se týká třídy Václava Klementa v úseku od Bondy centra až ke křižovatce s ul. 17.listopadu. Jedná se o komunikaci č. III/0167. Nově rozšířená komunikace je koncipována jako směrově rozdělená s počty jízdních pruhů 2x2 až 2x3. Zálivy zastávek autobusové dopravy jsou navrženy mimo tyto pruhy. V místech křížení s ostatními ulicemi budou stavební práce probíhat i v napojovaných úsecích. Stavba bude rozdělena do 9 etap.
 
Zveřejnil: Pavel Šubrt
Vytvořeno / změněno: 26.2.2024 / 26.2.2024

K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.

ISSN 1801-8688