Mladá Boleslav (mb-net.cz)
Z regionů  |  26.02.2024 17:15:00

Zastupitelé schválili rozpočet Mladé Boleslavi na rok 2024

Na svém únorovém jednání schválilo zastupitelstvo rozpočet statutárního města Mladá Boleslav pro rok 2024. Příjmy a výdaje rozpočtu po zapojení financování přesahují dvě miliardy korun (2 058 048,17 ). Rozpočet byl připraven jako schodkový. Schodek činí 141 799,41 tis. Kč. V rámci financování se počítá s doplněním zdrojů rozpočtu o částku 56 002,00 tis. Kč ze zůstatku na rozpočtových účtech města k 31. 12. 2023 a s čerpáním investičních úvěrů v objemu 169 265,94 tis. Kč. Pro hlasovalo 24 z přítomných 31 zastupitelů.
Jednání zastupitelstva města v únoru 2024
Jednání zastupitelstva města v únoru 2024

Naproti tomu jsou započítány splátky jistin úvěrů na investice z minulých let v celkovém objemu 83 468,53 tis. Kč. Na dofinancování investic je navrhováno použít 13 mil. z předpokládaného hospodářského výsledku podnikatelské činnosti města.
Navrhované investiční výdaje jsou přibližně ze tří čtvrtin pokryty vlastními zdroji města. Na zbývající objem se počítá s investičním úvěrem.
V průběhu rozpočtového roku budou dále zapojovány na financování investic i prostředky získané z dotací.
Investiční výdaje v rozpočtu přesahují sumu 701 mil. . Z toho činí stavební investice 624 mil. , nákup nemovitostí a investice na kap. 03 v objemu 33 mil. , investice odboru dopravy 37 mil. na kap. 09, investice do bezpečnosti ve městě v objemu 2,4 mil. a nákup dlouhodobého movitého majetku za necelých 5 mil. .
Z celkového objemu stavebních investičních akcí je plánováno 95,4 mil. pro oblast školství, přes 24 mil. pro sociální oblast, více než 220 mil na pozemní komunikace včetně cyklostezek a chodníků, téměř 43 mil. na kulturu a volnočasové aktivity obyvatel města, 54 mil. na zlepšení životního prostředí a zbývající část na ostatní projekty – včetně příměstských částí, odpadového hospodářství, modernizace majetku ve správě Městské společnosti sportovní a rekreační areály a přípravy projektové dokumentace dalších akcí.
Mezi největší investice roku 2024 patří realizace druhé etapy telematiky (přes 101 mil. ), nástavba učeben a bezbariérovost 5. ZŠ (63 mil. ), zahájení stavby cyklostezky a výtahu Krásná vyhlídka (22 mil. ), spoluúčast na rozšíření třídy V. Klementa a cyklostezky kolem ní, dvě etapy projektu kyberbezpečnost (přes 26 mil. ), cyklostezka Bezděčín – Chrást včetně dokumentace (25 mil. ), vnitroblok na sídlišti (přes 23 mil. ), nebo příprava a realizace tůně na Krásné louce (13 mil. ).
Počítá se také s výstavbou nového sběrného dvoru, výstavbou nových podzemních kontejnerů, spoluúčastí při výstavbě nového dopravního hřiště, rekonstrukcí ulice Vondřichova včetně křižovatky s ulicí Na Celně, první etapou oprav komunikací na Láskově, přípravou bytové výstavby na Dubcích, zahájením statického zajištění Domu kultury i další etapou výstavby volnočasového areálu se skateparkem na Radouči.
Chystaných investic a projektových dokumentací na další akce jsou desítky a do jejich realizace bude zapojeno financování z různých zdrojů.
Zveřejnil: Šárka Charousková
Vytvořeno / změněno: 26.2.2024 / 26.2.2024

K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.

ISSN 1801-8688