mdcr.cz (MD ČR)
Auto Moto  |  12.02.2024 00:00:00

Postup při technické prohlídce a EK u vozidla vyřazeného z provozu (depozit) po 1.1.2024 - Instrukce pro STK č. 7/2023

Postup při technické prohlídce a evidenční kontrole u vozidla, které je vyřazeno z provozu (depozit) ve vztahu k souladu skutečného stavu vozidla s údaji uvedenými v registru silničních vozidel po 1. 1. 2024 

V souvislosti s ujednocením postupu stanic technické kontroly (dále jen „STK“) při provádění technických prohlídek a evidenčních kontrol u vozidel, která jsou registrována v České republice, avšak jsou vyřazena z provozu (tzv. depozit), kdy kontrolní technik stanice technické kontroly (dále jen „STK“) zjišťuje soulad skutečného stavu vozidla a jeho identifikačních údajů s údaji uvedenými v registru silničních vozidel (dále jen „RSV“) a v osvědčení o registraci vozidla (dále jen „ORV“), vydává Ministerstvo dopravy tuto instrukci.

Od 1. 1. 2024 se v rámci technické prohlídky a evidenční kontroly předkládá pouze platné ORV. V případě, že je však vozidlo registrované v ČR vyřazeno z provozu (tzv. depozit“), tak žadatel o technickou prohlídku nebo evidenční kontrolu nemá u sebe ORV, neboť to je odevzdáno společně s tabulkami přidělených registračních značek. Kontrolní technik nebo operátor v daném případě musí ověřit tuto skutečnost a zjistit údaje k ORV, které následně zadá do IS TP, pomocí veřejně dostupných zdrojů. Konkrétně tyto informace zjistí v aplikaci „datová kostka“ na webových stránkách https://www.dataovozidlech.cz a to v sekci „Data ke stažení“, nebo v aplikaci eTechnicak vydané Ministerstvem dopravy. Návod k vyhledání údajů o vozidle prostřednictvím Datové kostky je v příloze této instrukce. 

Zjištěnou skutečnost kontrolní technik zaznamená do poznámky záznamníku závad vozidla a následně do protokolu o prohlídce v IS TP, kdy stručně popíše, že vozidlo je vyřazeno z provozu. 

Provozovatel STK zajistí, že do poznámky záznamníku závad vozidla a do protokolu o technické prohlídce bude tato skutečnost uvedena formou zápisu: 

„Vozidlo vyřazeno z provozu, ORV a RZ nepředloženy.“. 

V případě zjištění, že vozidlo není vyřazeno (v záznamu je uvedeno, že vozidlo je v provozu), technická prohlídka nebo evidenční kontrola se neprovede, neboť žadatel nepředložil platné ORV. 

Uvedený postup se vztahuje výhradně na případy, kdy je vozidlo vyřazeno z provozu (tzv. depozit) a žadatel o technickou prohlídku nemohl předložit platné ORV. 

Zvláštní ustanovení 

Provozovatel STK musí s touto instrukcí bezodkladně seznámit dotčené osoby podílející se na provádění technických prohlídek. V příručce jakosti bude zaznamenáno, jak a kdy byly dotčené osoby s obsahem této instrukce seznámeny. 

Tato instrukce nabývá účinnosti 1. 1. 2024.

 

K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentářZobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.

ISSN 1801-8688