Export (export.cz)
Ze světa  |  27.10.2022 12:53:16

Slovinsko plánuje modernizaci železnice, získalo finanční podporu EU

SLOVINSKO PLÁNUJE MODERNIZACI ŽELEZNICE, ZÍSKALO FINANČNÍ PODPORU EU

Slovinsku se podařilo získat prostředky z Nástroje pro propojení Evropy (Connecting Europe Facility, CEF) v celkové hodnotě přes 90 milionů eur na modernizaci železniční infrastruktury.

Ilustrační foto: Shutterstock

Zástupci Evropské výkonné agentury pro klima, infrastrukturu a životní prostředí (CINEA) a Ministerstva infrastruktury Slovinské republiky podepsali dohodu o přidělení dotací na dva železniční projekty, které byly v silné konkurenci vyhodnoceny jako kvalitně připravené, splňující podmínky pro přidělení finančních zdrojů a představující významný příspěvek k rozvoji Transevropské dopravní sítě TEN-T. Na projekt modernizace železniční infrastruktury na vlakovém nádraží Jesenice byly schváleny evropské prostředky ve výši 56,6 milionu eur. Druhý projekt, který spočívá ve zrušení přejezdů pro cestující a modernizaci železniční infrastruktury ve stanicích Litija, Zagorje, Trbovlje, Laze, Šentjur, Ponikva a Rače, byl podpořen částkou 34 milionů eur.

MODERNIZACE NÁDRAŽÍ A ŽELEZNIČNÍCH STANIC

V případě prvního projektu budou prostředky alokovány na realizaci stavebních a dalších prací na modernizaci vlakového nádraží Jesenice. Jde zejména o úpravu přejezdů, podchodů, nástupišť, železniční konstrukci kolejiště (železniční spodek i svršek), modernizaci elektroinstalací, dopravní sítě, jakožto i další práce nutné k zajištění odpovídajících standardů železniční infrastruktury v rámci sítě TEN -T. Doba realizace projektu je od 1. 11. 2022 do 31. 10. 2025.

V rámci druhého projektu budou finanční prostředky přiděleny na realizaci stavebních a dalších prací na zrušení přejezdů pro cestující a modernizaci železniční infrastruktury na železničních stanicích Litija, Zagorje, Trbovlje, Laze, Šentjur, Ponikva a Rače. Budou upraveny podchody, nástupiště, železniční konstrukce kolejiště (železniční spodek i svršek) a modernizovány elektroinstalace a dopravní sítě a provedeny další práce nezbytné pro zajištění odpovídajících evropských standardů železniční infrastruktury. Doba realizace projektu je od 1. 9. 2021 do 31. 8. 2026.

ŠANCE PRO ČESKÉ FIRMY

Zmíněné projekty budou příležitostí zejména pro stavební a inženýrské firmy v oblasti výstavby železniční infrastruktury či dodavatele signalizačních, bezpečnostních a telekomunikačních technologií a dalšího vybavení železniční infrastruktury. Do projektů bude možné zapojit se v rámci veřejných výběrových řízení, které lze sledovat na portále veřejných zakázek eNaročanje a také na evropském portále TED.

Dagmar Šober, ekonomicko-obchodní oddělení, Velvyslanectví ČR v Lublani

&

??

 

Díky našim firmám o nás ví celý svět

 

Moderní ekonomická diplomacieModerní ekonomická diplomacie je časopis, který vydává Ministerstvo zahraničních věcí ČR a který je určen především pro české exportéry. Jedná se o dvouměsíčník, ve kterém vývozní firmy najdou praktické informace o exportních trzích, o službách které jim nabízí Ministerstvo zahraničních věcí a síť ambasád spolu se zahraničními kancelářemi českých státních agentur a institucí. Čtenářům přináší také informace o našich seminářích a podnikatelských misích, o možnosti zapojení se do B2B aktivit České rozvojové agentury a financování exportu. Obsahuje také články, komentáře, analýzy a rozhovory o trendech v oblasti světové ekonomiky, perspektivních exportních oborech a úspěšných českých exportérech.

K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.

ISSN 1801-8688