Plzeň: Podnikatelé mohou žádat o dotace na zavádění digitálních technologií
Podnikatelé mohou žádat o dotace na zavádění digitálních technologií
Podnikatelské a inovační centrum BIC Plzeň nabízí pomoc podnikatelům, kteří chtějí využít finanční prostředky dotačních programů Ministerstva průmyslu a obchodu pro růst konkurenceschopnosti a posunout své podnikání kupředu. Zmíněné ministerstvo vypsalo dva dlouho očekávané dotační programy podporující digitalizaci ve firmách. BIC Plzeň teď nabízí pomoc podnikatelům s vypracováním žádosti do těchto dotačních programů.
Ilustrační grafika
První z programů se jmenuje The Country for the Future, podporovány jsou skrze něj inovace produktů, postupů a inovace organizační, zejména projekty zaměřené na uplatnění moderních technologií či výsledků výzkumu a vývoje v podnikové praxi, které přispívají ke zvýšení mezinárodní konkurenceschopnosti žadatele.
„Od nových technologií k zavedení reálné inovace do praxe vede v podniku zpravidla ještě dlouhá cesta. Firmy ale mohou žádat o 50% dotaci na výdaje, které jsou s inovací spojené, tedy na mzdy, materiál, odborné služby, investice do potřebných zařízení a podobně. Letos je podpora určena na projekty, které vedou k naplnění cílů v oblasti digitalizace, jako jsou například aplikace umělé inteligence při řízení výroby, využívání 3D tisku, rozšířené reality či posilování kybernetické bezpečnosti. Na jeden projekt lze získat až 20 milionů korun, dotace se vyplácí předem formou ročních záloh. Žádosti je nutné podat do 5. srpna, výsledky by měly být známé v lednu 2023,“ vysvětlil Zbyněk Doležal, konzultant BIC Plzeň.
Ilustrační grafika
Druhý program určený na digitální transformaci podniků je součástí Národního plánu obnovy a využít jej mohou podnikatelé, kteří zvažují pořízení hardwaru nebo softwaru do firmy, a to včetně služeb expertního poradenství pro návrh, implementaci a řízení ICT v organizaci.
„Podpořen bude nákup nevýrobních technologií, například zavedení pokročilých systémů pro řízení podniku, vybudování robotických skladů či nasazení chytrých senzorů pro monitoring výrobního provozu. Dotaci však v tomto programu nelze žádat přímo na výrobní stroje a zařízení. Minimální dotace na projekt je jeden milion korun, maximální 15 milionů korun. Žádat mohou malé, střední i velké podniky, a to do 16. září letošního roku,“ uzavřel Zbyněk Doležal.
Poradenské služby konzultantů BIC Plzeň využily již desítky společností, které úspěšně získaly finanční podporu pro své projekty. Případní zájemci naleznou všechny důležité podrobnosti o výše zmiňovaných programech na webových stránkách www.bic.cz, kde jsou k dispozici i kontakty na pracovníky městské organizace.
Editace textu: Eva Kriegerová
Zveřejněno: 27. 6. 2022, Martin Pecuch
Přečtěte si také
Poslední zprávy z rubriky Dotace:
Přečtěte si také:
Prezentace
22.11.2024 Výsledková sezóna: Obhájila Nvidia svou…
18.11.2024 Nejlepší telefon za 2 990 Kč. Motorola má hit…
14.11.2024 Dosáhne Bitcoin 100 000 USD do konce roku?
Okénko investora
Radoslav Jusko, Ronda Invest
Dvojnásobný růst prodeje bytů oproti loňsku: Co to znamená pro ceny?
Petr Lajsek, Purple Trading
Olívia Lacenová, Wonderinterest Trading Ltd.
Jak trh reagoval na volby v USA? Historická maxima, ale i prudké propady
Jakub Petruška, Zlaťáky.cz
S návratem Donalda Trumpa zlato prudce klesá. Trhy zachvátila pozitivní nálada
Miroslav Novák, AKCENTA
Mgr. Timur Barotov, BHS
Jiří Cimpel, Cimpel & Partneři
Portfolio 60/40: Nadčasová strategie pro dlouhodobé investory
Ali Daylami, BITmarkets
Trump vs. Harris: komu majitelé kryptoměn coby voliči dají radši hlas?
?