Jan Dvořák (Salutem Fund)
Okénko nemovitosti  |  09.06.2022 14:15:47

Noví členové Bankovní rady ČNB

Ve středu došlo ke jmenování členů Bankovní rady ČNB s platností od 1. července.  Dne 30. června skončí druhé období guvernérovi J. Rusnokovi, první období viceguvernérovi T. Nidetzkému a členovi Bankovní rady V. Bendovi. Jiří Rusnok nemohl získat další mandát, T. Nidetzký a V. Benda ano. Ani jeden z nich však nebyl na druhé období nominován.

Členy Bankovní rady na šestileté období byli místo nich jmenováni Jan Frait, Karina Kubelková a Eva Zamrazilová, která zároveň byla jmenována viceguvernérkou.

Viceguvernérka Eva Zamrazilová byla členkou Bankovní rady v letech 2008-2014, tedy v době řešení důsledků finanční krize let 2008-2009 a řešení krize eurozóny v letech 2011-2012.  Při skončení mandátu v Bankovní raděroce 2014 byla nahrazena J. Rusnokem, nyní je tomu naopak. Jako jednu z příčin stávající inflace vidí objem peněz v ekonomice a jako nutnost vidí stabilizaci veřejných financí.

Jan Frait již byl členem Bankovní rady v letech 20002006 a byl tedy členem Bankovní rady při vstupu České republiky do EU. V současné době je v ČNB ředitelem sekce finanční stability, která dodává informace Bankovní radě. Ve své době v Bankovní rady patřil do skupiny holubic, avšak tehdejší situace jiná nežli dnes a je pravděpodobné přiblížení se názoru ke stávající měnové politice.

Karin Kubelková je do Bankovní rady nominována poprvé, v současné době je hlavní analytičkou Hospodářské komory, předsedkyní Národní rozpočtové rady a poradkyní premiéra Petra Fialy. Zdá se, že nahradila V. Dlouhého, který překvapivě nebyl jmenován guvernérem ČNB.

Nikoho z nově jmenovaných členů lze sotva považovat přímo za odpůrce stávající politiky ČNB, avšak ani za absolutní zastánce. Bývalí členové Bankovní rady Jan Frait a Eva Zamrazilová nebyli členy Bankovní rady ve stejném období, což vnímám jako pozitivní faktor.

Před jmenováním nových členů Bankovní rady byl výsledek hlasování o zvyšování úrokových sazeb od léta loňského roku předem známý, činil 5:2 ve prospěch zvýšení úrokových sazeb. Jmenování nových členů neznamená otočku v měnové politice o 180 stupňů, ale vyrovnání názorů. Při jinak nezměněných podmínkách lze tento poměr odhadovat na 2:3:2. 

 

Jan Dvořák

Jan Dvořák působí v týmu Salutem Fund jako Head of Research a věnuje se makroekonomickým tématům a analýzám realitního trhu. Pravidelně sleduje jednotlivé trendy, které mají vliv na vývoj tuzemského i zahraničního trhu s nemovitostmi a dává je do kontextu investičních příležitostí na realitním trhu.

Během své více než 20leté praxe se pět let věnoval auditu v PwC či internímu auditu v GE Money Bank (dnes MONETA Money Bank). Patnáct let působil v oblasti kontrolingu u mezinárodní společnosti, zabýval se i kontrolingem v oblasti investic do nemovitostí. Je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze a ve Velké Británii získal titul Fellow Chartered Certified Accountant.


Salutem Fund

SALUTEM FUND SICAV, a. s., je fond kvalifikovaných investorů formy akciové společnosti s proměnným kapitálem a je obchodovaný na Burze cenných papírů v Praze. Salutem Fund byl formálně založen roku 2020, v jeho portfoliu se ale nachází nemovitostní společnosti s mnohaletou historií. Patří mezi ně například Real-Vita Prostějov a.s. (www.real-vita.cz), ASPELL a. s. (www.aspell.cz), Salutem Services s. r. o. (www.salutemservices.cz), Salutem – Realitní I, s.r.o. (www.salutem-jedna.cz). Činnost Fondu dozoruje Česká národní banka. Depozitářem fondu je Československá obchodní banka, a. s., obhospodařovatelem je TILLER investiční společnost a.s. a auditorem renomovaná společnost NEXIA AP a. s.

Více informací na www.salutemfund.cz.

K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Poslední zprávy z rubriky Okénko nemovitosti:

22.03.2024  Hrozí České republice deflace? Jan Dvořák (Salutem Fund)
30.01.2024  Výhody investic do malých fondů Jan Dvořák (Salutem Fund)


Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.

ISSN 1801-8688