Nápad na vybudování parkourového hřiště přišel přímo od občanů Havířova, kteří se tímto sportem zabývají, jako námět do participativního rozpočtu. Skončil však těsně „pod čarou“ a tak vedení města hledalo další možnosti, jak peníze získat a vytoužené hřiště vybudovat. Pomohla Nadace ČEZ, která se rozhodla výstavbu podpořit a přispěla městu rovný milion.
„Společnost ČEZ ESCO je nám partnerem nejen při modernizaci energetiky v Havířově, ale také při každodenním rozvoji našeho města. Kromě společného podniku ENVEZ máme také společný zájem na tom, aby naše město bylo krásnější a naši občané spokojenější. Milion korun není zanedbatelná částka, a já věřím, že moderní parkourové hřiště nadchne jak děti malé, tak i ty větší. Se stavbou jsme neotáleli, staveniště už bylo předáno zhotoviteli a pokud půjde všechno podle plánu, začátkem prázdnin bude k dispozici všem zájemcům o trochu adrenalinu. První parkourové hřiště roste v centru města Na Nábřeží, hned vedle hřiště workoutového,“ uvedl při přebírání šeku primátor Havířova Josef Bělica.
Festival ReBarbora proběhl v areálu bývalé šachty Barbora s hrdým přívlastkem „první trvale udržitelný festival v Česku“. Jako jeden z hlavních partnerů ho podpořila společnost ČEZ ESCO, lídr v oblasti efektivních, úsporných a ekologicky šetrných energetických řešení. Festival se zaměřil na bezobalový provoz, minimalizaci odpadu a jeho další využití. Organizátoři využili kompletní sortiment vratných kelímků na všechny nápoje, úplně poprvé dokonce použili vratné panáky na tvrdý alkohol. Vratné a omyvatelné byly i všechny nádoby, které používali prodejci jídel. Zajímavým prvkem udržitelného festivalu bylo i testování využití vodíkového agregátu na výrobu elektřiny.
Vladislav Sobol , mluvčí Skupiny ČEZ