USA: Výrazná česká stopa pro oblast craftového (řemeslného) pivovarnictví na Craft Brewers Conference 2022 v Minneapolis
Výrazná česká stopa na Craft Brewers Conference 2022 v Minneapolis
23.05.2022 / 17:16 | Aktualizováno: 23.05.2022 / 17:19
Na letošní prestižní konferenci pro oblast craftového (řemeslného) pivovarnictví s názvem Craft Brewers Conference zanechala ČR silnou stopu. Do hlavního programu se podařilo prosadit seminář, ve kterém emeritní sládek Plzeňského Prazdroje Václav Berka a místopředseda Chmelařství Zdeněk Rosa představili český přístup k vaření piv, vysvětlili pitelnost českých piv a propagovali jedinečnost českých surovin (chmel, slad) pro vaření kvalitních piv. Na seminář přímo navázal projekt ekonomické diplomacie ve formě matchmakingového fóra pro české firmy vyvážející chmel, slad a technologie v pivovarnictví. Akce v rámci konference přijel osobně podpořit i náměstek ministra zemědělství Radek Holomčík.
Jedním z nejoblíbenějších osvětových seminářů v rámci konference byl jednoznačně ten s názvem Wanna Brew „True Pilsner“? Vyslechnout si expertní pohled Václava Berky a Zdeňka Rosy přišlo více než 1400 účastníků konference, na kterou mají přístup pouze odborníci v oblasti pivovarnictví – sládci, majitelé pivovarů, obchodníci se surovinami a technologiemi, odborná média a zástupci akademické sféry. Vysoký počet účastníků na semináři je silným důkazem toho, že o vaření kvalitních piv českého stylu je mezi craftovými pivovary stále větší zájem. Přednášející ještě hodinu po skončení semináře odpovídali na všemožné dotazy z publika.
Na seminář navázalo matchmakingové fórum s názvem Brewing Like Czechs Do, v průběhu kterého zástupci českých firem prezentovali vzorky českých chmelů a propagovali technologie a řešení pro pivovarnický sektor. Zastoupeny byly společnosti Bohemia Hop, Český svaz pěstitelů chmele, Bucher Denwel, Chmelařský institut, Lindr a Lukr.
Pro účastníky fóra byla k ochutnání připravena piva českého typu, která uvařili sládci z pivovarů Utepils, Halfway Crooks, Aslan a Live Oak. Není náhodou, sládci ze všech těchto pivovarů byli v minulosti účastníky některé z incomingových misí do ČR organizovaných českou ambasádou ve Washingtonu ve spolupráci s českým konzulátu v Torontu.
Craftový segment má v USA (na rozdíl od masově produkovaných amerických ležáků) dlouhodobě rostoucí trend produkce i spotřeby. Nejen díky zaměření na kvalitu, ale i příběh a osobitý přístup ke spotřebitelům pomáhá těmto pivovarům s růstem podílu na trhu.
České pivo má mezi pivovarníky v USA skvělý zvuk a v segmentu craftů díky pitelnosti českého ležáku i rostoucí oblibu. Dlouhodobá a soustavná podpora propagačních a proexportních aktivit tak vede k vyššímu zájmu nejen o české suroviny, know-how či technologie, ale ve svém důsledku i o finální produkt – české pivo, a to i na vysoce konkurenčním americkém trhu.
Zpracoval: Petr Ježek, zemědělský diplomat, Velvyslanectví ČR ve Washingtonu, D.C.
Poslední zprávy z rubriky Export:
Přečtěte si také:
Prezentace
28.11.2024 Nejlepší chytré hodinky na světě jsou Samsung.
25.11.2024 Zkontrolujte, zda je vaše nemovitost dobře…
Okénko investora
Olívia Lacenová, Wonderinterest Trading Ltd.
Petr Lajsek, Purple Trading
Zmatek na ropném trhu. Jak se promítne do cen pohonných hmot?
Ali Daylami, BITmarkets
Mgr. Timur Barotov, BHS
Radoslav Jusko, Ronda Invest
Dvojnásobný růst prodeje bytů oproti loňsku: Co to znamená pro ceny?
Jakub Petruška, Zlaťáky.cz
S návratem Donalda Trumpa zlato prudce klesá. Trhy zachvátila pozitivní nálada
Miroslav Novák, AKCENTA
Jiří Cimpel, Cimpel & Partneři
Portfolio 60/40: Nadčasová strategie pro dlouhodobé investory
?