Asijský hlad po zelené energii
Poradenská společnost Pricewaterhouse Coopers (PwC) hlásí významnou poptávku po globálních investicích do infrastruktury. Podle její studie musí být do roku 2025 investováno 4 až 9 bilionů dolarů ročně, aby bylo dosaženo populačního i hospodářského růstu ve světě. Vedle dopravního sektoru, tedy silnic, železničních tratí či přístavů, se to týká hlavně telekomunikací a energetiky. Investorům se tak otevírají velké příležitosti.
Zejména v Asii prudce roste poptávka po energii – do roku 2030 se téměř zdvojnásobí, uvádí Asijská rozvojová banka. Hospodářská a sociální komise pro asijsko-pacifickou oblast (UNESCAP) přitom odmítá fosilní paliva, jako je uhlí, ropa a zemní plyn, kvůli vysokým nákladům a neblahým vlivům na životní prostředí. Výsledkem je, že uspokojení hladu po energii v Asii nemůže být dosaženo bez výstavby a rozšíření obnovitelných zdrojů.
Elektřina z odpadu z cukrové třtiny
Investoři mohou využít zkušeností globální skupiny ThomasLloyd, která se specializuje na udržitelné infrastrukturní investice v Asii a patří k předním finančníkům v tomto odvětví. Prostřednictvím fondů a dluhopisů ThomasLloyd mohou soukromí i velcí institucionální investoři vložit své peníze do udržitelných solárních elektráren a zdrojů na biomasu – aktuálně v Indii a na Filipínách.
V Indii i na Filipínách již vyrábějí solární elektrárny ThomasLloyd energii pro téměř 680 tisíc obyvatel. Na Filipínách skupina v současné době realizuje tři elektrárny na biomasu, v nichž vzniká energie z odpadu ze sklizně cukrové třtiny. Ještě před několika lety byly zbytky páleny na polích, což vážně ohrožovalo kvalitu ovzduší. V elektrárnách na biomasu se odpad využívá šetrně k životnímu prostředí a je přeměňován na energii. Tímto způsobem se každoročně ušetří více než 57 tisíc tun oxidu uhličitého, což má stejný efekt jako výsadba přibližně sedmi milionů stromů.
Odpovědné investování se vyplatí
Tato udržitelná strategie, nazývaná „společensky odpovědné investování“, se zaměřuje na dosažení nejen hospodářských, ale i sociálních a ekologických výnosů. Celá řada studií ukázala, že investiční produkty se silnou udržitelností dosahují stejně dobrých nebo i lepších výsledků než méně udržitelné investice. Dokládá to například studie Morgan Stanley, v rámci níž bylo celosvětově prověřeno celkem 10 tisíc fondů. Také Univerzita v Hamburgu, která provedla největší analýzu v oblasti udržitelnosti, prokázala, že existuje pozitivní nebo alespoň neutrální vztah mezi aspekty udržitelnosti a finančními výsledky ve více než 95 % kontrolovaných investic. Tyto závěry vyvracejí rozšířené mínění, že mezi pozitivním společenským působením a dobrým výnosem panuje nerovnováha.
Široká paleta investičních produktů
Jak se mohou soukromí investoři zapojit do této atraktivní formy investic? Skupina ThomasLloyd nabízí celou řadu nástrojů v tuzemsku i v zahraničí, které přímo nebo nepřímo investují do infrastrukturních projektů v Asii. Různé profily výnosů, doby splatnosti a minimální investiční částky, stejně jako i způsoby účasti a výplat, umožňují investorům vybrat si vhodné produkty podle svých investičních cílů.
Aktuálně mohou zájemci z České republiky využít atraktivní nabídku dluhopisu ThomasLloyd CTI 3 CZK s úrokovou sazbou 7,00 % p.a. a čtvrtletní výplatou úroků. Neméně lákavé příležitosti k výdělku nabízejí i SICAV fondy.
Dlouholetá historie výnosů ThomasLloyd je přitom velice pozitivní. 95,55 % všech jednorázových investic, které byly vynaloženy v období mezi 2003 až 2017, je v souladu s plánem, většina dokonce nad očekáváním. Z těchto výsledků profituje více než 50 tisíc investorů. Kompletní výkonová bilance pro všechny zájemce je veřejně publikována na webových stránkách ThomasLloyd Group.
T.U.Michael Sieg
Zakladatel společnosti ThomasLloyd, Chairman and CEO ThomasLloyd Group od roku 2003. Byl členem firemní delegace německého ministra zahraničních věcí Guida Westerwelleho v rámci cesty do jihovýchodní Asie v roce 2013.
ThomasLloyd Group
Přední globální investiční a poradenská firma, která se věnuje výhradně odvětví obnovitelných zdrojů energie (OZE), především v jihovýchodní Asii. Společnost sídlí v Londýně a Curychu a v dalších 16 lokalitách v 9 různých zemích Severní Ameriky, Evropy i Asii. Její služby zahrnují získávání kapitálu, fúze a akvizice i zodpovědné financování soukromých a veřejných projektů. Zároveň poskytuje investiční poradenství a správu majetku pro soukromé i institucionální investory.
Více na https://www.thomas-lloyd.com/cs/.
Více zpráv k energiím a ceně energií
Poslední zprávy z rubriky Okénko investora:
Přečtěte si také:
Příbuzné stránky
- Energie - srovnání cen energií
- Energie - vývoj cen energií na komoditních trzích
- Asijský hlad po zelené energii
- RWE hlásí uspokojivé výsledky, pomáhá hlad po zelené energii
- Za drahou energii nemůže zelená energie, ta je naopak dlouhodobé řešení. Krátkodobá pomoc musí být adresná
- Za drahou energii nemůže zelená energie, ta je naopak dlouhodobé řešení. Krátkodobá pomoc musí být adresná - Diskuze, názory, doporučení a hodnocení
- Co bude náš hlad po energiích uspokojovat v následujících desetiletích?
- Komu se nelení, tomu se zelení aneb nová emise zelené energie v ČR
- Rada Zelené energie vyhlašuje nové zelené granty
- Zelená iniciativa ICT: Snížení spotřeby energie „zeleným nákupem“
Prezentace
14.11.2024 Dosáhne Bitcoin 100 000 USD do konce roku?
13.11.2024 Jaké je hlavní využití ekonomického kalendáře?
Okénko investora
Radoslav Jusko, Ronda Invest
Petr Lajsek, Purple Trading
Jakub Petruška, Zlaťáky.cz
S návratem Donalda Trumpa zlato prudce klesá. Trhy zachvátila pozitivní nálada
Miroslav Novák, AKCENTA
Olívia Lacenová, Wonderinterest Trading Ltd.
Starbucks v červených číslech: Přinese vize nového generálního ředitele oživení?
Mgr. Timur Barotov, BHS
Jiří Cimpel, Cimpel & Partneři
Portfolio 60/40: Nadčasová strategie pro dlouhodobé investory
Ali Daylami, BITmarkets
Trump vs. Harris: komu majitelé kryptoměn coby voliči dají radši hlas?