Ranní přehled událostí s analýzou EUR/USD, USD/JPY, NZD/USD a NASDAQ
Novozélandský index spotřebitelských cen (CPI) vzrostl v prvním čtvrtletí o 0,3 procenta a zaostal tak za 0,5 procentním odhadem. Hlavní zásluhu na růstu měly tabákové výrobky, které podražily o 10,2 procenta. Zlevnění se naopak dočkaly letištní poplatky (-10 procent), zelenina (-5,8 procenta) a ceny zájezdů (-5,9 procenta). V meziročním srovnání si pak index CPI připsal v prvním čtvrtletí 1,5 procentní růst.
V asijské seanci vystoupil člen FOMC Kocherlakota a obhajoval uvolněnou monetární politiku, které by se Spojené státy měly ještě nějakou chvíli držet. Zvýšení úrokových sazeb by mělo přijít až v momentě, kdy na to bude ekonomika připravena. Zároveň se bránil brzkému zvýšení sazeb tvrzením, že Američané by si počkali na vyšší zhodnocování a peníze by raději šetřili, než aby investovali.
Americkému akciovému trhuse včera dařilo a hlavní indexy si připsaly zisky. Sentimentu pomohly výsledky společnosti Coca-Cola a Johnson & Johnson, které převážily nad zklamáním z NAHB indexu a newyorkského výrobního indexu (Empire State Manufacturing). Lídrem včerejší seance se stalo S&P 500, které poskočilo o 0,68 procenta. O 0,55 procent posílil Dow Jones a Nasdaq si připsal 0,28 procent.
Čínská ekonomika nedokázala v prvním kvartále letošního roku překvapit trhy. Tempo hospodářského růstu spadlo ze 7,7 procent (4. Q 2013) na 7,4 procenta a naplnilo tržní predikci. Nicméně jde o nejpomalejší růst hospodářství za 18 měsíců, což potvrzuje, že druhá největší ekonomika světa ztrácí růstové momentům a schází ji vládní stimuly. Zklamáním však byla průmyslová produkce, která meziročně v březnu zrychlila jen o 8,8 procenta, namísto očekávaných 9,1 procent. Náladu pak trhu zlepšil výsledek maloobchodních tržeb, kterým se podařilo v březnu posílit o 12,2 procenta a o 0,3 procenta překonat predikci.
Guvernér japonské centrální banky (BOJ) Kuroda zopakoval ve středečním projevu před dolní komorou parlamentu, že míra inflace by měla pozvolně růst a 2,0 procentního cíle by mělo být dosaženo v rozmezí od konce roku 2014 do března 2016. Japonská ekonomika očekává ve druhém kvartále zhoršení, kvůli snížené poptávce, která je odrazem zvýšení spotřební daně z 5 na 8 procent.
Japonský ministr financí v noci řekl, že japonské penzijní fondy budou moci investovat více svých prostředků do rizikových aktiv, a to nejen domácích, ale i zahraničních. Z této legislativní změny bude těžit domácí akciový index Nikkei, do něhož část financí fondů určitě zamíří. Nikkei si proto v noci připsal 3 procenta a uzavřel nad psychologickým kulatým číslem 14 000 bodů. Možnost investovat prostředky penzijních fondů i mimo Japonsko, bude mít v dlouhodobém horizontu negativní vliv na JPY.
Dnešní seanci ovlivní tyto zprávy:
- 10:30 Britská nezaměstnanost
- 11:00 Švýcarský ZEW index očekávání
- 11:00 Index CPI v eurozóně
- 14:00 Projev člena FOMC Steina
- 14:30 Americká stavební povolení
- 14:30 Započaté stavby v USA
- 15:15 Americká průmyslová produkce a výrobní kapacita
- 16:00 Zasedání kanadské centrální banky – neočekává se změna monetární politiky
- 17:15 Tisková konference kanadské centrální banky
- 18:15 Projev šéfky Fedu Yellen
- 19:25 Projev člena FOMC Fisher
- 20:00 Béžová kniha Fedu
EUR/USD se odrazilo od včera avizované podpory kolem hladiny 1,38. Pokračující korekce by trh měla dovést až k rezistenci 1,3843, která bude pro intradenní vývoj klíčová. Její prolomení by otevřelo prostor k horní hraně kanálu. Naopak vytvoření medvědí reakce by předurčilo pád zpět k 1,38 a následně níž.
USD/JPY se stále nachází v netrendové zóně mezi 102,50 a 101,20. Trh se v posledních hodinách pokouší o zformování silného dna, které by mu poskytlo šanci dostat se výš. Momentálně převládají na trhu býci, kteří by rádi dostali cen, alespoň k Fibonacciho úrovni 38,2. Support současného pohybu pak leží na Fibo hladině 23,6.
NZD/USD pokračuje v předurčeném směru a naplňuje náš krátkodobý výhled. Trh prorazil v asijské seanci klouzavý průměr 100 a důležitou úroveň 0,8630, tato hladina by nyní měla sloužit jako silná rezistence. Výhledově se počítá s další oslabením s cílem na 0,8512.
Nasdaq uzavřel včerejší seanci býčím outsidebarem a udělal první krok ke korekci. V dnešní seanci by tak trh měl svádět půtky s vyznačenými rezistencemi, které se budou snažit zabránit expanzi. Pohyb nahoru favorizuje i naznačená formace obráceného klínu, kterou by mohlo čekat testování horní hrany.
Poslední zprávy z rubriky Investice:
Přečtěte si také:
Příbuzné stránky
- USD/JPY pin bar na 8letých maximech, analýza USD/JPY, AUD/JPY, EUR/AUD
- Analýza USD/JPY, GBP/JPY a EUR/JPY
- Analýza EUR/JPY, NZD/JPY a CAD/JPY
- Ranní přehled událostí s analýzou EUR/USD, GBP/USD, USD/JPY a AUD/USD (6.3.2014)
- Ranní přehled událostí s analýzou EUR/USD, GBP/USD, AUD/USD a USD/JPY (4.3.2014)
- Ranní přehled událostí. USD/JPY bojuje s úrovní 100 a intradenní analýza EUR/USD, GBP/USD, USD/JPY a ROPY
- Ranní komentář s analýzou EUR/USD, GBP/USD, AUD/USD a USD/CAD
- Ranní přehled událostí s analýzou EUR/USD, GBP/USD, AUD/USD, USD/JPY (22.8.2013)
- Kurz Eura, Euro EUR, aktuální kurzy koruny a měn
- Kurz Eura, Euro EUR, aktuální kurzy koruny a měn
- Kurs Eura, Euro EUR, aktuální kursy koruny a měn
- Kurs Eura, Euro EUR, aktuální kursy koruny a měn
Prezentace
28.11.2024 Nejlepší chytré hodinky na světě jsou Samsung.
25.11.2024 Zkontrolujte, zda je vaše nemovitost dobře…
Okénko investora
Olívia Lacenová, Wonderinterest Trading Ltd.
Petr Lajsek, Purple Trading
Zmatek na ropném trhu. Jak se promítne do cen pohonných hmot?
Ali Daylami, BITmarkets
Mgr. Timur Barotov, BHS
Radoslav Jusko, Ronda Invest
Dvojnásobný růst prodeje bytů oproti loňsku: Co to znamená pro ceny?
Jakub Petruška, Zlaťáky.cz
S návratem Donalda Trumpa zlato prudce klesá. Trhy zachvátila pozitivní nálada
Miroslav Novák, AKCENTA
Jiří Cimpel, Cimpel & Partneři
Portfolio 60/40: Nadčasová strategie pro dlouhodobé investory