US trhy – rekapitulace uplynulého, 41. týdne, a výhled na týden od 15. 10.
Právě uplynulý týden byl ve znamení zahájení výsledkové sezóny, ale i dění v EU mělo na trhy opět výrazný dopad. Týden zahájily trhy poklesem, který byl z valné části zapříčiněn snížením výhledu čínské ekonomiky, který zveřejnila Světová banka. K tomu se připojily obavy o osudu další pomoci Řecku. V úterý se snížením výhledu globálního růstu přišel Mezinárodní měnový fond, což vedlo k dalšímu poklesu trhů a naopak růstu dolaru, který těžil ze situace v Evropě. Eskalace napětí mezi Tureckem a Sýrií, která napadla turecké vojenské pozice, měla za následek 3% růst ceny ropy. V úterý po trhu zahájila výsledkovou sezónu Alcoa (AA). Tržby i zisk společnosti se dostaly mírně nad očekávání analytiků, nicméně snížený výhled růstu poptávky po hliníku ze 7 na 6 % poslal akcie společnosti níže. Naopak Společnost Yum! Brands (YUM) přišla s výrazně lepším výsledkem hospodaření a její akcie posílily o přibližně 10 %. Středa se nesla opět v negativním duchu v očekávání závěrů Béžové knihy zveřejňované ve večerních hodinách našeho času. Nepřinesla výrazné informace, i když mírné zlepšení oproti minulé prezentaci zde bylo. 10 ze 12 okresů hlásilo zlepšení jak v oblasti trhu s realitami a hypotékami, tak i ve výrobní oblasti. Trhům to však na obrat intradenního trendu nestačilo a indexy končily opět ve ztrátě. Čtvrtek přinesl znatelně lepší výsledek počtu žádostí v nezaměstnanosti, ale pokles předešlých dní a přetrvávající nálada dokázaly vymazat úvodní růst indexů a i čtvrteční obchodování končilo v blízkosti nuly. Pátek přinesl indexy výrobních cen, které mírně narostly, ale očištěné o vliv dopravy a potravin naopak došlo k jejich poklesu. Tlak na inflaci tedy zůstává nevýrazný. Index spotřebitelského sentimentu naopak příjemně překonal očekávání. V pátek zahájily výsledkovou sezónu bank JP Morgan, jejíž výsledky dopadly nad očekávání, a Wells Fargo, která slabě předčila odhad zisku, naopak tržby slabě za odhadem zaostaly. Trh zřejmě očekával od výsledků pozitivní překvapení a sektor financí byl nakonec v pátek nejztrátovějším. Úvodní páteční mírně zelené obchodování přešlo opět do mírné ztráty. Z technického pohledu se index S&P 500 pohybuje v oblasti rezistence v podobě cenové linie minulých maxim z přelomu března a dubna, další podporu může poskytnout trendový kanál druhé poloviny letošního roku a také 50 denní klouzavý průměr. Pokud dojde k porušení těchto supportů, pak je technicky cesta otevřena dalšímu poklesu. Další supportní hranicí je následně oblast 1400 bodů, tvořená srpnovým bočním vývojem tohoto indexu a také 38% Fibbonaciho úrovní. Zlato v uplynulém týdnu oslabilo z cen kolem 1780 USD k 1757 USD za unci, naopak ropa mírně posílila z 90 USD k necelým 92 USD v závěru týdne. Pár EUR/USD končil týden jen s mírnou ztrátou poblíž hodnoty 1,2950. Z pohledu sektorů ztratila všechna odvětví. Nejlépe poklesu odolal sektor základních materiálů, ale i ten odevzdal -0,7 %, naopak technologie, které propadly nejvíce, odepsaly -3,1 %.
Události následujícího týdne: Události, které budou pravděpodobně mít vliv na vývoj v dalším týdnu začnou už víkendovým jednáním Mezinárodního měnového fondu. V průběhu týdne začne na obrátkách nabírat pokračující výsledková sezóna. V pondělí bude zveřejňovat kvartální výsledky například Citigroup, v úterý pak další velká banka, kterou je Goldman Sachs, ale také Intel, nebo Johnson & Johnson a Coca-Cola. Středa přinese výsledky Pepsi, Bank of America, eBay a dalších. Ve čtvrtek to budou například Morgan Stanley, Google nebo AMD. V pátek stojí za zmínku McDonalds. Co se makrodat týče tak v pondělí vyjdou údaje o maloobchodních tržbách a obchodních zásobách, v úterý to budou index spotřebitelských cen, průmyslová produkce, využití kapacit, index realitního trhu a další. Ve středu vyjdou data z realitního trhu – počty hypoték, stavebních povolení a počty zahájených staveb. Čtvrtek přinese počty žádostí v nezaměstnanosti, předstihové ukazatele a index philadelphského FEDu. Týden uzavřou páteční prodeje existujících domů.
Modelové portfolio: V 41. týdnu modelové portfolio Grant Capital prodalo STLD, INTC, NBR a IMAX. Koupilo JNPR, CCJ, JCI a ATI. Zobchodovalo také TNA. Společnost GRANT CAPITAL se specializuje na zprostředkování obchodů s akciemi na burzách v ČR a v USA. Pro více informací navštivte www.grantcapital.cz |
Více zpráv k tématu Plyn - LNG, CNG, LPG
Poslední zprávy z rubriky Investice:
Přečtěte si také:
Příbuzné stránky
- Energie - vývoj cen energií na komoditních trzích
- Svátky tento týden - kalendář jmen
- Největší vzestupy a poklesy kurzu kryptoměn za týden
- Plyn - vývoj cen zemního plynu na komoditních trzích
- Dlouhodobý investiční produkt - novela zákona o kapitálovém trhu
- US trhy – rekapitulace uplynulého, 47. týdne, a výhled na týden od 26. 11.
- US trhy – rekapitulace uplynulého, 47. týdne, a výhled na týden od 25.11.
- US trhy – rekapitulace uplynulého, 26. týdne, a výhled na týden od 1. 7.
- US trhy – rekapitulace uplynulého, 26. týdne, a výhled na týden od 4. 7.
- US trhy – rekapitulace uplynulého, 34. týdne, a výhled na týden od 26. 8.
- US trhy – rekapitulace uplynulého, 26. týdne, a výhled na týden od 2. 7.
- US trhy – rekapitulace uplynulého, 38. týdne, a výhled na týden od 26. 9.
Prezentace
24.01.2025 Samsung ukázal svůj nejlepší telefon.
22.01.2025 5 tipů, jak proměnit interiér pomocí…
21.01.2025 Nejoblíbenější Xiaomi roku má nástupce.
Okénko investora
Mgr. Timur Barotov, BHS
Čínský AI start-up drtí americkou konkurenci, akcie se propadají
Olívia Lacenová, Wonderinterest Trading Ltd.
Po měsících poklesů přišel růst: Co stojí za prudkým růstem cen kukuřice?
Ole Hansen, Saxo Bank
Zlato a stříbro zaznamenávají nové zisky s nástupem éry Trump 2.0
Jiří Cimpel, Cimpel & Partneři
Ali Daylami, BITmarkets
Petr Lajsek, Purple Trading
Jakub Petruška, Zlaťáky.cz
ČNB patří mezi pět největších kupců zlata mezi centrálními bankami
Miroslav Novák, AKCENTA