Pavel Daniel (Kurzy.cz)
Sport  |  14.04.2008 12:15:52

Golfové Masters ovládl Trevor Immelman

V Americké Augustě skončil v noci na dnešek čtyřdenní maratón golfového seriálu. Vítězem Masters se stal jihoafrický hráč Trevor Immelman, když závěrečný den se na něj mohutně dotahovala světová jednička golfových podniků, Američan Tiger Woods. Příznivcům sportu létajících míčků zprostředkoval nevšední zážitek i komentátor „Míra“ Bosák. Ten je známý svými neopakovatelnými výroky. Jako třeba: „Ano,  Phill Mickelson puttuje skvěle, je to proto, že na začátku sezóny vyměnil trenéra. Ten mu sám zavolal a nabídl mu taktiku pro zlepšení.“ Pak se Bosák na několik chvil odmlčel, aby pokračoval: „No jo, mě ale nikdo nezavolá.“ Letošní vítěz Masters v Augustě si připsal ještě jedno „prvenství.  Je to jeho první výhra na turnaji kategorie major. Do zeleného saka, tradiční prémie pro vítěze, ho slavnostně oblékl loňský vítěz Zach Johnson. Ten  skončil až dvacátý.

Doslova jako na houpačce si musel připadat i další hráč světového žebříčku - Brandt Snedeker. Z průběžného druhého místa se propadl po „krizi“ na čtvrté místo, když neděli dokázal zahrát s výsledkem + 5, což, přeloženo do srozumitelného jazyka znamená pět ran nad par, což je dvaasedmdesát úderů. Své by o tom také mohl vyprávět Tiger Woods, který se sice znám svými pomalejšími starty v turnajích, nicméně, jeho letošní pokus o šesté zelené sako nevyšlo kvůli tomu, že nedokázal stáhnout ztrátu z předchozích dnů a skončil druhý.

Přestože v Augustě vládlo po čtyři dny příjemné počasí, neděle byla poznamenána silným větrem. V něm se kolo nevydařilo bezchybně prakticky nikomu z elity, světového žebříčku. Pod normu hřiště se z konečné desítky dostal pouze Miguel Angel Jimenez ze Španělska.