Rusko - Bělorusko 2:0, Dánsko - Ukrajina 1:2

Na MS se objevila dopingová aféra - pozitivní vzorky měl mladý běloruský útočník Timofei Filin.
Jaromír Jágr má poraněný malíček - utrpěl zlomeninu s posunem středního článku malíčku. Prst má po zákroku ve vídeňské a následně brněnské nemocnici ve speciální dlaze, která mu dovoluje obléci rukavice (po jejich úpravě) a doufá, že si na tomto MS ještě zahraje. Z tohoto důvodu odmítl operaci (léčení cca 6 týdnů) a riskuje, že mu prst sroste křivě.

Rusko - Bělorusko (Vídeň)
Bělorusové vstoupili do utkání s respektem ke svému dnešnímu soupeři. Až v 5. minutě se osmělil útok Dudik - Skabelka - Zadělenov. Zvjagin šanci zlikvidoval. Podstatně více práce měl běloruský brankář Andrej Mezin. Kryl střelu Dacjuka v 7. minutě, o minutu později se střela Kovalčuka otřela o tyč. Další nebezpečná akce byla v 15. minutě po akci A. Jašina. V 17. minutě v ruském oslabení nastřelil ruský útočník Malkin horní tyč Mezinovy brány. V 18. minutě se po delší době dostali do šance Bělorusové - konkrétně Skabelka. V poslední minutě mohl dostat ruský tým do vedení Afinogenov. Poměr střel - 14:3.
Ve 29. minutě herní převahu Rusů konečně gólově vyjádřil po nahrávce Vyšedkeviče před běloruskou bránu Charitonov. Další šance měli např. Dacjuk v oslabení v 31. minutě nebo ve 36. minutě Kovalčuk - předvedl pěknou střelu zápěstím. Na druhé straně měli šance ve 32. minutě Ugarov či v 35. minutě Skabelka.
Bělorusko bylo v úvodu závěrečné třetiny pod tlakem. Přesto se ve 44. minutě po chybě ruské obrany dostal po přihrávce Dudika Strachov - do odkryté brány však gól nedal - v poslední chvíli mu do střely vložil svoji hůl obránce Kalinin. V 52. minutě zvýšil na 2:0 po přihrávce Markova Vyšedkevič - Rusové několika přihrávkami vyšachovali běloruskou obranu, Mezin měl zakrytý výhled, střelu vůbec neviděl. Od 59. minuty hrálo Bělorusko bez brankáře, ruskou bránu nijak nebezpečně neohrozili, naopak část této doby byli uzamčeni ve své obranné třetině.

Dánsko - Ukrajina (Innsbruck)
Utkání bylo v první třetině poměrně vyrovnané. V úvodu 1. třetiny byli aktivnější Dánové, iniciativu však postupně převzala Ukrajina. Na střely 8:11, na góly 0:0.
Na začátku druhé třetiny měla Ukrajina nad Dány navrch, ale do vedení se dostali po akci Greena, který šikovně nahrál ve 28. minutě před bránu Degnovi právě Dánové. V 35. minutě vyrovnal z blízka Varlamov. Poměr střel na bránu - 20:18.
V 58. minutě rozhodl zápas Savenko - dopravil do dánské brány odražený puk. Dánové v 59. minutě vstřelili vyrovnávací gól, ale rozhodčí ho neuznal.
Dánové budou hrát pouze o záchranu.

K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Poslední zprávy z rubriky MS v hokeji 2005:

15.05.2005  JSME MISTŘI SVĚTA !!! Michal Heřmanský (AliaWeb)
15.05.2005  Švédsko - Rusko, Rusové získali bronz Michal Heřmanský (AliaWeb)
14.05.2005  Česko - Švédsko, jdeme do finále !!! Michal Heřmanský (AliaWeb)
14.05.2005  Rusko - Kanada, 3:4 Michal Heřmanský (AliaWeb)
13.05.2005  Rusko - Finsko 4:3 po nájezdech, Švédsko - Švýcarsko 2:1 Michal Heřmanský (AliaWeb)